Trzech chłopców w wieku 9-11 lat ukradło alkohol i słodycze

Image

Jeśli nieletnim wydaje się, że są bezkarni z racji tego, że są dziećmi, to grubo się mylą. Oto przykład.

Zgodnie z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich - osoby niepełnoletnie również ponoszą odpowiedzialność za swoje niewłaściwe zachowanie. Z takimi konsekwencjami musi liczyć się teraz trzech chłopców w wieku 9- 11 lat, którzy zostali przyłapani na kradzieży w sklepie. Ostatecznie towar trafił z powrotem na sklepowe półki, a sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Apelujemy do rodziców o zwracanie większej uwagi na swoje dzieci i to, w jaki sposób spędzają czas poza domem.

W piątek po godz. 13:00 policjanci niżańskiego zespołu patrolowo- interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o zatrzymanych w jednym ze sklepów na terenie powiatu przez pracownika ochrony sprawcach kradzieży. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zdarzenia okazało się, że mają do czynienia z osobami nieletnimi.

Jak wyjaśnił policjantom na miejscu zgłaszający interwencję pracownik ochrony, trzech chłopców będąc na terenie sklepu podeszło do działu z alkoholem, po czym jeden z nich zabrał z półki alkohol, który schował do plecaka. Następnie wszyscy trzej przekroczyli linię kas. Pracownik ochrony widząc to, natychmiast zareagował zatrzymując chłopców.

Będący na miejscu funkcjonariusze powiadomili opiekunów dzieci, którzy odebrali je z miejsca interwencji. W międzyczasie okazało się, że oprócz skradzionego alkoholu, chłopcy zabrali z półki sklepowej również słodycze.

Materiały w tej sprawy przekazano do Sądu Rodzinnego, który teraz podejmie decyzję o losie chłopców. Skradziony towar został zwrócony.

Policja Apeluje do rodziców o zwracanie większej uwagi na swoje dzieci i to w jaki sposób spędzają czas poza domem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~taka prawda

Wszyscy co popierają młodocianych złodziei to niech otworzą sklep i zaproszą takich do swojego sklepu ale punkt widzenia zmienia się z miejsca siedzenia.

~no comment

ubek, czy ty zawsze musisz mysleć pałą, ja wiem tak was uczyli ...pała gaz ..ciasne drzwi i zimna woda. Nawyki widać pozostały.

~Aaa

Oj synek synek nie masz 18 to se ukradniesz? Weź spiedalaj do diabła rozgrzeszenia nie dostaniesz tylko w piekle będziesz siedzial

magpie

tylko ze to tekst z kpp nisko wiec miej pretensje do policji, a nie redakcji

~Pirat

Do taka prawda
Czyli w sumie jesteś parszywym złodziejem i powinieneś siedzieć w pace ale upiekło ci się, idąc oczywiście twoim tokiem myślenia

~taka prawda

Do wojtal , lanie nie wystarczy bo takich nic nie uczy na przyszłość, tylko dom poprawczy może jeszcze ich uratować. Prawo co do kradzieży na całym świecie jest takie , jak ja wejdę do sklepu i wyjdę z nowymi butami nie płacąc to jak ochrona złapie takiego co kradnie to każdy kto z nim wszedł do tego sklepu też jest złodziejem. Miałem w moim życiu taki przypadek , że gnoj jek znajomy wszedł z mną do sklepu obuwniczego i założył nowe buty i wyszedł z tymi butami ze sklepu nie płacąc , całe szczęście ,że nie został na tej kradzieży złapany bo ja też bym za tą kradzież w sądzie odpowiedział. Od tamtej pory nigdy do sklepu z nikim nie wchodzę aby nie mieć kłopotów.

~Wojtal

Za coś takiego, należy się tęgie lanie.

~alfons

fachu trzeba sie uczyć od małego

~jarek

dzieci sie ucza od rodziców

~Ubek

Logiczny
Ty jesteś d.bil
To jak byś powiedział że jeden gwałcił a 2 patrzyło.
Katolickie wychowanie.

~jasio

pinikio chce kart smierci dla takich bandytof

~Logiczny

To fakt jest to krzywdzący artykuł. Nagłówek już na wstępie skazuje trzech chłopców, potem piszcie że to jeden z nich spakował alkohol do plecaka i wyniósł że sklepu. Czy można napisać o pozostałych że kradli skoro nic nie zabrali? Ja uważam że łatwo jest kogoś oskarżyć i napiętnować, tylko potem tego już nie można tak łatwo odkręci. Myślę że redakcja powinna ostrożniej szafować wyrokami, przynajmniej do wyjaśnienia sprawy przez służby.

~Zniesmaczona

Powyższy „artykuł” daleki jest od prawdy. Jego twórcy w ramach rzetelnego dziennikarstwa powinni zweryfikować otrzymane informacje przed publikowaniem treści, które biorąc pod uwagę stan faktyczny, są krzywdzące dla chłopców, którzy okazali się być w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Przykro, że jako jedno z głównych źródeł informacji w okolicy, szerzycie Państwo dezinformację i powielacie niepotwierdzone pogłoski.

~laga

To zachowanie wpisuje się w ogłoszone ostatnio dane o ubóstwie społecznym podane przez GUS za miniony rok. A z danych wynika, że dzięki rządom "dobrej zmiany" przybyło 890 tys. osób żyjących w ubóstwie. Za to wzrosła pokaźnie liczba milionerów wśród działaczy i członków partii wodza. Brawo panie Kaczyński, strategu ubogich!

~Alfa

Propagandy ciąg dalszy. Bez większego wysiłku złapani trzej nieletni i odtrąbiony sukces organów ścigania. Ale jakoś cicho o większych przestępstwach,które można się domyślać ,że zostały niewykryte. Dlaczego można tak myśleć? Bo nie ma pochwał z powodu braku sukcesøw. A propaganda porażek nie lubi.

~normalny

A dajcie im jeszcze po 800+ zamiast wychowywać, a robole niech pracują po 16 godzin za miskę ryżu.

~Olo

Trochę tak odpowiedzialność zbiorowa jeden podwędził browce ale trzech ukradło.

~Tubylec

Ciekawy apel stróżów prawa, tylko że nikt nie zrobi porządku z tym. Ten dziewięciolatek kradnie po sklepach w Zarzeczu od roku i jeździ z nożem po ulicach i częstuje inne dzieci papierosami które notorycznie kradnie

~abc

widocznie już nieraz ci chłopcy w ten sposób obsługiwali się w sklepie więc chwała Ochroniarzowi, że wreszcie ukrócił ten przypadek patologii 500+

~kolega

Do taka prawda
Nawiązując do twojego wpisu dotyczącego rządzenia w państwie to zapewne miałeś na myśli rząd totalitarny prawda?
A twój pogląd bierze się pewnie z tego, że obecny rząd i UM utrzymuje taką kanalię jak ty z naszych pieniędzy, która to kanalia w weekend milczy natomiast na tygodniu daje głos. Więc twoje stanowisko to raczej merdanie ogonem kundla, któremu jego pańcio daje kość za dobre sprawowanie. Tak cię widzę Edziu synu gęsi i zboczonego pisiora.

Thomas-W

Ale wiadomo że w różnych krajach różnie to wygląda - przykładowo w Niemczech minimalny wiek odpowiedzialności karnej wynosi 14 lat, a więc jest nawet wyższy niż w Polsce.
W Stanach Zjednoczonych jest to 7 lat i tam nikogo nie dziwi że dzieci w wieku od 7 lat w górę są normalnie zakuwane w kajdanki i doprowadzane do aresztu gdzie czekają na przyjazd rodziców, ewentualnie trafiają do jakichś ośrodków resocjalizacyjnych.
Tylko że Stany Zjednoczone nie należą do Unii Europejskiej.

~jogi

Zaloze sie ze to byli mali ukraincy.U nas z wiezowca dwoch uhraincow ukradlo rowery ,a kamery im nie przeszkadzaly.

Thomas-W

Dzień Dobry Państwu.

Z wykształcenia jestem politologiem, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu.
Jeżeli mają poniżej 13 lat, to są nie do ruszenia.
Grozi im najwyżej rozmowa z psychologiem dziecięcym.

~taka prawda

Takie pieniądze to dostają dzieci we wszystkich krajach unijnych.

~amik

A jak na zachodzie dostają pieniądze to dobrze W Niemczech juz od stycznia tego roku zasiłek na dzieci został podwyzszony.

~Klara

Kocyński do łosimset to bedo spokojnie siedzioły

~taka prawda

Do wyborca , ty się możesz zgadzać w swoim domu a w państwie to rząd o wszystkim decyduje bo został wybrany w demokratycznych wyborach.

wyborca

Nie zgadzam się, aby rząd wypłacał 800+ na Oskarków i Julki.

~taka prawda

Do e 2rds, dla ciebie głupoty bo to nie na twoją inteligencję. Aby mnie zrozumieć trzeba mieć wysoką wiedzę.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, przecież ty jak na razie to tez jesteś bezkarny pisząc głupoty za kasę podatnika w godzinach urzędowania na państwowej posadzie. Przykład idzie z góry, a w PiS-dołku mamy takich wielu.