Gdzie w Polsce stawiać pierwsze kroki na nartach?

Materiał zewnętrzny Image

Chociaż narciarstwo to piękny sport, to pierwsze kroki na nartach mogą być trudne i męczące. Z tego względu do nauki jazdy na nartach warto wybrać miejsce przyjazne dla początkujących narciarzy. Gdzie znaleźć taki ośrodek narciarski w Polsce?

Nauka jazdy na nartach - czy Polska to dobre miejsce?

Wiele osób myśli, że aby nauczyć się jazdy na nartach trzeba koniecznie wyjechać za granicę. Jest to nieprawda. W Polsce infrastruktura niezbędna do uprawiania sportów zimowych na przestrzeni lat rozwinęła się na tyle, że jej standardy są porównywalne z tymi w zagranicznych kurortach. Warto jednak zaznaczyć, że w naszym kraju jest jednak dużo taniej. Profesjonalne ośrodki narciarskie dysponują dobrze naśnieżnymi trasami, komfortowymi wyciągami i bogatym zapleczem gastronomicznym czy wypoczynkowym. Są doskonale przystosowane do jazdy zarówno dla osób, które już pewnie czują się na stoku, jak i dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w sportach zimowych.

Na tych drugich czeka zresztą wiele szkół narciarskich, które pomagają rozpocząć przygodę z narciarstwem w sposób bezpieczny i poprawny technicznie. Co prawda, może w Polsce nie zobaczymy tak malowniczych masywów górskich jak np. w Alpach, ale można tu znaleźć równie mocno zapierające dech w piersiach widoki.

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena

W Polsce znajduje się wiele ośrodków narciarskich, ale jeden z nich zasługuje na szczególną uwagę. Mowa tu o miejscu takim jak ośrodek narciarski Beskid Sport Arena położony w malowniczym Szczyrku. Jest bardzo popularny, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że jego oferta pokaże się w wyszukiwarce internetowej po wpisaniu do niej takich haseł jak: „Szczyrk trasy narciarskie”, „stoki kamera Szczyrk” czy „Szczyrk ośrodek narciarski”.

Niniejszy ośrodek narciarski w sezonie zimowym oferuje 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3.2 km i powierzchni 8 ha. Każda z nich posiada inny poziom trudności, dzięki czemu w Beskid Sport Arena, doskonale odnajdą się doświadczeni miłośnicy sportów zimowych, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami i snowboardem. Dla osób uczących się szusowania po stokach przeznaczono komfortową trasę na górnej polanie BSA z pięknymi widokami na szczyty Beskidu Śląskiego. Wszystkie trasy są wyposażone w nowoczesną, LEDową instalację oświetleniową oraz doskonale ośnieżone, co zapewnia komfort podczas jazdy.

Głównym urządzeniem transportowym ośrodka jest sześcioosobowa kolej liniowa wyposażona w osłony przeciwwiatrowe. Ponadto w Beskid Sport Arena znajdują się jeszcze dwa wyciągi narciarskie: sportowy i widokowy. Łączna przepustowość kolei i wyciągów wynosi ok. 4 tysiące osób w ciągu godziny. Oprócz tego, na terenie ośrodka narciarskiego funkcjonuje również restauracja, wypożyczalnia nart, serwis sprzętu sportowego oraz szkoła narciarska. Przybyli goście mogą korzystać z 5 pojemnych i bezpłatnych parkingów. Co ważne, ośrodek narciarski Beskid Sport Arena bierze udział w programie Szczyrkowski Wspólny Skipass.

Szkoła narciarska Szczyrk

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena jest doskonały do nauki jazdy na nartach i snowboardzie nie tylko ze względu na rozbudowaną infrastrukturę obejmującą trasy dla początkujących narciarzy. To również miejsce, w którym funkcjonuje szkoła narciarska, w której można nauczyć się stawiać pierwsze kroki na nartach, jak i udoskonalić swoją technikę jazdy. Zajęcia odbywają się w grupach lub indywidualnie i są przeznaczone dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci od 6 roku życia. W szkole pracują doświadczeni instruktorzy, którzy bazując na swoim doświadczeniu potrafią nauczyć jazdy niemal każdego, niezależnie od jego początkowych umiejętności.

Przedszkole narciarskie Szczyrk

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena posiada również ofertę dla młodszych dzieci - od 3 do 5 roku życia. Mogą one uczęszczać do przedszkola narciarskiego, gdzie w przyjaznej atmosferze nauczą się stawiania pierwszych kroków na nartach. W przedszkolu narciarskim, nauka odbywa się w formie zabawy, co nie tylko zniechęca dzieci, ale jeszcze dodatkowo motywuje je do pracy. Nad bezpieczeństwem maluchów nieustannie czuwają doświadczeni instruktorzy, którzy oprócz doświadczenia narciarskiego posiadają także odpowiednie kursy pedagogiczne, dzięki którym doskonale wiedzą jak współpracować z dziećmi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =