Filip Szymonik wicemistrzem świata na dystansie długim w triathlonie

Image

Pochodzący ze Stalowej Woli Filip Szymonik zdobył tytuł wicemistrza świata w kat. M25-29 na dystansie długim w Triathlonie.

7 maja na Ibizie odbyły się Mistrzostwa świata triathlonie na dystansie długim (3 km pływanie, 116 km rower, 30 km bieg). W biało- czerwonych barwach wystartowali: Kacper Stępniak, Piotr Ławicki, Marcin Kompa (AG 20-24), Maciej Wiśniewski (AG 20-24), Filip Szymonik (AG 25-29), Filip Inglot (AG 30-34), Mateusz Grzybek (AG 35-38), Tomasz Jaroń (AG 50-54), Klaudia Petters (AG 20-24), Ewa Susmarska (AG 25-29), Katarzyna Gniot (AG 40-44).

Filip Szymonik wywalczył 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej (AG M25-29). Przekroczył on metę z czasem 05:49:24. Lepszy był tylko Corentin Chouvelon, który osiągnął czas 05:41:52. Warte podkreślenia jest to, że w kwalifikacji generalnej pochodzący ze Stalowej Woli Filip Szymonik zajął 4 miejsce.

Inny z Polaków, Maciej Wiśniewski w swojej kategorii wiekowej (AG M20-24) również uzyskał tytuł wicemistrza świata. Alexander Milne z czasem 05:54:46 miał najlepszy czas w tej kategorii wiekowej. Wiśniewski w kwalifikacji generalnej zdobył 8 lokatę.

Uznanie należy się dla Klaudii Petters, która z czasem 06:50:26 w kategorii K20-24 zdobyła złoty medal na długim dystansie. W kwalifikacji generalnej zajęła ona 4 lokatę.

Fot. Instagram Filip Szymonik

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Do ~Ubek

To jest piłka nożna, a zawodnicy grający w ten sport (przeważnie 11 graczy i jeden bramkarz stojący na bramce) nazywają się piłkarzami - w liczbie pojedynczej piłkarz -nie mylić z operatorem Piły ramowej lub tarczowej

~blondi4

Brawo Filip !!! Gratulacje dla rodziców !!!

~Grzegorz

Stanisław Sobieraj powinien pomóc. Praca na 6 etatach i stanowisko wiceprezesa zarządu Tauron zobowiązywać powinno.
Kraba oddali na Śląsk to może się sprawdzi w energetyce.

~Ubek

wyborca
Popieram tylko czy Kopacze z 4 ligi są jakoś specjalnie uzdolnieni że dostają od burmistrza Stalowej Woli stypendia?

wyborca

~Ubek: Lepiej przeznaczyć fundusze na naukę, na wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych, na rozwój pasji u młodzieży, a nie na sport. Tego nie ma, dlatego dzisiejsza młodzież szlaja się po mieście i nie wie, co ze sobą zrobić.

~Nie

W tym miasteczku liczą się tylko pseudokopacze z pszenno buraczanej ligii więc nie ma na co liczyć

~Ubek

Ciekawie czy przyszły burmistrz Nadbereźny przeznaczy jakieś stypendium dla tego zawodnika za wicemistrzostwo świata.
Mam nadzieję że nazwisko go nie zrazi.