Rozpoczęły się matury

Image

Ponad 272 tys. maturzystów w całym kraju, w tym 19 tys. na Podkarpaciu przystąpiło dziś do egzaminu dojrzałości. Maturalny maraton tradycyjnie rozpoczął się od sprawdzianu z języka polskiego. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z języka obcego i matematyki.

W szkołach prowadzonych przez powiat stalowowolski do matury przystąpiło łącznie 687 absolwentów (LO KEN- 211, ZS1- 139, ZS2- 132, ZS3- 102, CEZ-93, CKZiU-10). Do egzaminu maturalnego w SLO (szkoła prowadzona przez Miasto Stalowa Wola przystąpiło 186 tegorocznych absolwentów i kilku z lat ubiegłych).

W tym roku egzamin maturalny będzie przeprowadzany w dwóch formułach. Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego przystąpią do egzaminu w Formule 2023, a 4- letniego technikum, branżowej szkoły II stopnia oraz absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych do egzaminu w Formule 2015.

Każdy absolwent szkoły ponadpodstawowej ma obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języka obcego nowożytnego – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym. Absolwent może również przystąpić do egzaminu dodatkowego z maksymalnie pięciu kolejnych przedmiotów. W przypadku tych osób, które ukończyły 4- letnie technikum (z lat 2006– 2023) oraz absolwentów branżowej szkoły II stopnia, którzy ukończyli branżową szkołę I stopnia jako absolwenci gimnazjum (z roku 2022 i 2023), nie ma obowiązku przystępowania do egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Egzaminy maturalne na poziomie podstawowym odbędą się w terminie od 4 do 23 maja. Część ustną absolwenci szkół ponadpodstawowych zdawać będą od 10 do 23 maja (z wyjątkiem 14 i 21 maja). Maturzyści poznają wyniki egzaminów 7 lipca br. Jeśli któryś z nich nie zda jednego z przedmiotów, będzie mógł podejść do egzaminu poprawkowego, który zaplanowano na 21 sierpnia (część ustna) i 22 sierpnia (część pisemna). Poprawkowicze poznają wynik matury 8 września br.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~/////////////

czy pamietacie sirpien czekamy na was z zadowoleniem wa subywa !

wyborca

Gdzie idziecie na studia po maturach? Czy planujecie wracać?

TylkoZKS

A niedługo PO maturze POjadą daleko stąd i nie POwrócą. W POprzednich wyborach wybieraliśmy prezydenta, za niedługo będzie burmistrz. Taka to kiepska przyszłość naszego kochanego miasta. POdziękujmy PO za ich "model" zarządzania państwem, gdzie liczyły się tylko Warszawa, Trójmiasto, Poznań i Kraków. A reszta prowincji ma być przez te miasta wyssana. PiS dodatkowo robi wszystko, by p0lki rodziły jak najmniej dzieci, pomagają im w tym media oPOzycyjne promujące prostytucję, swingowanie oraz kotki i pieski zamiast dzieci. POzdrawiam z Warszawy - stolicy lemingradu :(

~/////////////

Zasiedli porosciagani zdadza jedni zawala poprawki i wyjazd jest co pisac !

~jasio

niedoczekanie moje