Jak zdobyć wykształcenie w Polsce?

Materiał zewnętrzny Image

System edukacyjny Polski ma kilka wieków aktywnego rozwoju. Pierwszy uniwersytet powstał w 1364 r. Mowa o Uniwersytecie Jagiellońskim, który pozostaje jednym z najstarszych w Europie Środkowej.

Po wejściu Polski do UE poziom jakości kształcenia znacznie się podniósł, ponieważ tamtejsze uczelnie przestawiły się na system paneuropejski. W kraju działa około 400 placówek oświatowych na najwyższym poziomie, w których studiuje 1 500 000 studentów. Chęć edukacji w Polsce dla Ukraińców będzie w pełni uzasadniona dla każdej młodej osoby, która aspiruje do zdobycia w przyszłości wysoko płatnej i prestiżowej pozycji. Klikając w link można zapoznać się z wydziałami reprezentowanymi na uczelni, a także listą dokumentów, które będą wymagane przy wpisie.

Jak studiuje się na polskiej uczelni?

Studenci mogą kształcić się na wydziale stacjonarnym lub niestacjonarnym. Pierwsza opcja jest priorytetem, ponieważ taka forma szkolenia pozwala zdobyć głębszą wiedzę i wygląda bardziej prestiżowo w oczach pracodawcy. Studenci spędzają ponad 50 procent czasu studiów na uniwersytecie. Na samodzielną pracę studentów przeznaczono 1-2 dni, co jest standardowym programem kształcenia na polskich uczelniach.

Jeśli student potrzebuje więcej wolnego czasu, aby np. połączyć naukę z pracą, wówczas może wybrać kształcenie niestacjonarne. W takim przypadku uczniowie spędzą z nauczycielami tylko 25 proc. czasu przeznaczonego na szkolenia. Około 70 procent czasu będzie przeznaczone na samodzielną naukę. Na stronie https://www.merito.pl/russian/ można uzyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące zdobywania wykształcenia w Polsce, które pomogą w przyjęciu, a następnie w zdobyciu pożądanej specjalności. Niestacjonarna forma kształcenia dzieli się na kilka obszarów:

• studia wieczorowe;

• studia zaoczne;

• student zewnętrzny.

Polscy uczniowie mogą korzystać z wysokiej jakości pomocy dydaktycznych, co gwarantuje wysoką jakość zdobywanej wiedzy. Indywidualne podejście gwarantuje wybór najdogodniejszej formy szkolenia. Polskie uczelnie współpracują z uczelniami we wszystkich zakątkach Europy, co pozwala na kontynuację studiów w Niemczech, Włoszech czy innych krajach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =