IX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu

Image

Na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyła się kolejna już IX edycja Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu, które na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez komendę powiatową PSP w Stalowej Woli.

W Mistrzostwach udział wzięło blisko 100 zawodników z całego województwa. Zawody rozegrano w 2 kategoriach wiekowych: OPEN (kobiety i mężczyźni do 39 lat), i MASTERS (mężczyźni w wieku 40 lat i starsi). Reprezentanci komend powiatowych i miejskich rywalizowali w 6 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym puchar dla najlepszych pływaków trafił do drużyny z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Wśród funkcjonariuszy najlepszym pływakiem zawodów okazał się Kacper Lodarski z KP PSP w Mielcu, co nie dziwi gdyż jest to multimedalista Mistrzostw Świata Strażaków z 2022 r. Serdecznie gratulujemy!

Wyniki:

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Kacper Lodarski z KP PSP w Mielcu

W zawodach wzięła również reprezentantka płci pięknej pani Karolina PENAR z KP PSP w Sanoku.

Najlepsze drużyny mistrzostw to:

I miejsce – KP PSP Mielec

II miejsce – KP PSP Jasło

III miejsce – KP PSP Stalowa Wola

Stalowowolscy strażacy również mają się czym pochwalić:

dwa srebra w kategorii MASTERS wypływał st. sekc. Przemysław Skrzypek w konkurencji 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym.

mł. bryg. Krystian Bąk w konkurencji 50 m stylem motylkowym OPEN zdobył brązowy medal i zajął 4 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym

st. kpt. Dawid Sagan zajął 4 miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym OPEN

st. kpt. Maciej Zamojcin zajął 4 miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników IX Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu dostępne są w załączniku.

Organizatorem Mistrzostw w Pływaniu byli: podkarpacki komendant wojewódzki PSP, Sportowy Klub Pożarniczy Strażak w Rzeszowie, komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli.

mł. bryg. Krystian Bąk/KP PSP w Stalowej Woli

Fot.: st. kpt. Piotr Kleczaj/KP PSP w Stalowej Woli

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~monia

W moim przekonaniu najlepszym pływakiem był i jest pan brygadzista Janusz Z. Dlaczego nie został skwalifikowany, może dlatego, że się nie rozebrał do spodenek?