Dominacja drogą do zwycięstwa

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola podejmowała na własnym boisku zespół Korony II Kielce. Goście w dotychczasowych 23 spotkaniach zdołali wywalczyć 30 punktów, co dawało im pozycję w środku ligowej tabeli.

Od pierwszych minut spotkania podopieczni trenera Pietrzykowskiego narzucili przeciwnikowi swoje warunki gry. Stal dominowała w każdym elemencie rzemiosła piłkarskiego, nie pozwalając na zbyt dużo drużynie z województwa świętokrzyskiego. Przewagę na boisku gospodarze potwierdzili już w 21 minucie, kiedy to do siatki trafił powracający do pierwszego składu kapitan Stali Sławomir Duda. Stalówka niesiona dopingiem około 1000 kibiców zgromadzonych na trybunach, nie zamierzała na tym poprzestać. Mimo to do przerwy nie udało się im podwyższyć prowadzenia.

W drugich 45 minutach zielono- czarni dążyli do umocnienia prowadzenie. Na bramkę kielczan sunęły kolejne akcje ofensywne. Po jednej z nich w polu karnym faulowany został Kosei Iwao i sędzia nie miał innego wyjścia jak podyktować rzut karny. Do jedenastki podszedł etatowy wykonawca, Jakub Kowalski, który i tym razem pokonał bramkarza gości. Stal prowadziła już dwiema bramkami, jednak to nie był koniec popisów strzeleckich naszych zawodników. W 73 minucie bramkę na 3:0 zdobył bardzo aktywny w tym spotkaniu Kosei Iwao i w tym momencie było pewne, że 3 punkty zostaną w Stalowej Woli. Szczęście uśmiechnęło się również do bezradnych tego dnia gości, którzy zdołali zdobyć gola honorowego w doliczonym czasie gry. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Stali Stalowa Wola 3:1. Stalówka wskoczyła na fotel lidera, na którym pozostanie przynajmniej do jutra. W niedzielę dotychczasowy lider, zespół Wieczystej, rozgrywać będzie derbowy pojedynek przeciwko Cracovii II Kraków.

15.04.2023 Stalowa Wola godz. 16:00

Stal Stalowa Wola 3:1 Korona II Kielce (1:0)

Bramki: 21’ Duda, 57’ Kowalski, 73’ Iwao

Stal: Smyłek, Kowalski, Rogala, Banach, Ziarko, Olszewski, Soszyński, Duda, Kołbon, Wydra, Iwao

Rez: Konefał, Hudzik, Stępniowski, Wojtak, Grabarz, Filipczuk, Kucharczyk, Pikuła, Pioterczak