Miasto planuje rozbudowę kortów tenisowych i stadionu lekkoatletycznego

Image

Prowadzone są prace koncepcyjne, dzięki którym zagospodarowany zostanie teren obejmujący korty tenisowe wraz ze stadionem lekkoatletycznym co pozwoli połączyć oba obiekty ze sobą.

- Prace koncepcyjne toczą się w pełnym uzgodnieniu z dwoma stronami. Dla Victorii najistotniejsze jest wybudowanie małej, lekkiej hali do ćwiczeń, do biegów na 100 metrów, tak aby w porze jesienno- zimowej nasi zawodnicy mogli przygotowywać się do zawodów, do sezonu i to jest główny wniosek. Dla MKT istotna jest rozbudowa hali wraz z kortem centralnym i dodatkowo oświetlonymi kortami zewnętrznymi, tak by można było tam ćwiczyć w godzinach wieczornych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W przypadku stadionu lekkoatletycznego w planach jest budowa budynku treningowego z dziesięciotorową bieżnią, salami ćwiczeń, siłownią, zapleczem szatniowo- sanitarno- magazynowym. Pod uwagę brane jest zadaszenie istniejących trybun, bądź ich rozbudowa.

Dużo bardziej ambitne plany dotyczą kortów tenisowych, po realizacji których stałyby się one Podkarpackim Centrum Tenisa. Miałby powstać centralny kort tenisowy z trybuną dla kibiców, miejscem dla komentatorów sportowych i dziennikarzy. Ponadto planowana jest rozbudowa hali tenisowej oraz utworzenie 2 kortów tenisowych w nawierzchni betonowej oraz ścianki treningowej.

- Korty tenisowe są tym wyróżnikiem, który sprawia, że w województwie podkarpackim jesteśmy liderem. Wiele miast nie ma tak wielu kortów jak w Stalowej Woli, a wzmacnianie tej oferty poprawi naszą ocenę i sukcesy, które bez wątpienia dzisiaj są w Miejskim Klubie Tenisa- mówi prezydent.

Wszystko miałoby być uzupełnione o infrastrukturę towarzyszącą, układ komunikacyjny, miejsca postojowe, obiekty małej architektury oraz monitoring.

Realizacja tych planów nie będzie możliwa bez pozyskania środków zewnętrznych, bowiem szacunkowa wartość tej inwestycji to aż 25 mln zł. Po zakończeniu prac koncepcyjnych miasto będzie poszukiwać programu, z którego będzie mogło pozyskać stosowne dofinansowanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ekolog

Do andrzeja , wsadź sobie tą pożyczkę tam gdzie słońce nie dochodzi.

~Andrzeja

Witam, dostałem pożyczkę w wysokości 25 000,00 € od pani Gabrieli Valerii. Zostałem oszukany dwukrotnie, ale dzięki Gabrieli Valeria pożyczyła mi pożyczkę. Bardzo się cieszę, możesz skontaktować się z nią bezpośrednio pod adresem e-mail: quick_credits_(at)_hotmail.com

Andrzeja Mateusza

~Andrzeja

Witam, dostałem pożyczkę w wysokości 25 000,00 € od pani Gabrieli Valerii. Zostałem oszukany dwukrotnie, ale dzięki Gabrieli Valeria pożyczyła mi pożyczkę. Bardzo się cieszę, możesz skontaktować się z nią bezpośrednio pod adresem e-mail: quick_credits_(at)_hotmail.com

Andrzeja Mateusza

~waga

Gdy zrealizowany zostanie kolejny chory pomysł rozbudowy kortów tenisowych to idę o zakład, że będziemy mieli wiecej w mieście kortów niż... tenisistów. Panie Nadbereżny kto panu podpowiada te bzdurne pomysły? Wystarczy popatrzeć na obiekty przy ulicy Skoczyńskiego, przy ul. Staszica(wewnątrz budynku i na jego zewnętrznej stronie, wystarczy je policzyć i wyjdzie, że nie ma kto na nich grać! Po jaką cholerę kolejny bezsensowny wydatek?

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, jeszcze jedno, a czy ładnie jest kłamać i mataczyć, też nieładnie, to po pierwsze.
Po drugie "nie" z przysłówkiem pisze się razem czyli "nieładnie"

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nie rób kolejny raz z siebie idioty, nie mogę, obiecałem, a u mnie obietnica jest święta, nie tak jak twojego pryncypała, musi cię ktoś na tym forum dyscyplinować byś idiotyzmów du.owłaza nie pisał. Może cię wyleczę z tego kretynizmu jak będę kładł do tego pustego łba, może jeszcze nie jest za późno.

~taka prawda

Do e 2rds, skończ już te epitety obraźliwe paszkwile produkować bo w twoim wieku to bardzo nie ładnie.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nie rób kolejny raz z siebie idioty, wiesz po co to napisałem, żeby taki idiota jak y nie mieszał ludziom w głowach. Będę cię za takie pisanie głupot tępił jak jak robactwo się tępi, bo ty tym swoim pisaniem idiotyzmów chcesz trafić do tych tępych i naiwnych na których liczycie, a ja ich zmuszam do myślenia i tłumaczę tępaku i dlatego tobie i tobie podobnych z Palca i Sznura to nie na rękę i to ja ci kretynie udowadniam na każdym kroku jaki głupi i zakłamany jesteś.

~taka prawda

Do e 2rds emerycie po co te wypociny wypociłeś i czemu te wypociny mają służyć. Ty za głupi jesteś aby z mądrymi dyskutować rozmowę z tobą uważam za czas stracony. Ja na każdym kroku ci udowodniam jaki ty głupiec jesteś ale ciebie masochistę to nie boli a wręcz cieszy. Ja co daję konkretne przykłady z mojego bloku a ty kota ogonem bez przerwy odwijasz bo co ci zostało . Takie pierdy , pierdy to hejterom możesz opowiadać bo ja wszystko wiem co się w mieście dzieje. Za każdym razem robisz ze siebie idi..tę i jeszcze sobie przyklaskujesz.

~Grzegorz

taka prawda
W UM ci płacą za co?

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nie rób kolejny raz z siebie idioty, cyt;
20 Listopada 2020 14:33:31~taka prawda
Do e 2rds, emerycie nie ośmieszaj się bo nie masz pojęcia o co tu chodzi. Tylko w moim bloku na 36 mieszkań ,sześć jest do sprzedania i nie ma kupców a takich bloków jak mój są ysiące w naszym mieście.

Czy ty rozumiesz to co piszesz i co czytasz, czy nadal idiote chcesz z siebie robić, ja tylko wyliczyłem ile by było wolnych mieszkań według twojego idiotycznego wpisy przy 1 tysiacu bloków w Stalowej Woli, a ty robisz z siebie idiotę i piszesz o "TYSIĄCACH BLOKÓW" ( jest ich około 900 obecnie). Tylko takie głupoty może pisać idiota pod publiczkę takich samych idiotów, bo rozsądni ludzie zrozumieją, że to idiota pisał, już ci to kiedyś wyliczyłem, mądry człowiek by zrozumiał, de.il nadal nie.
Widzisz, kretynie, ja nie jestem masochista ( nie wiem, czy znasz znaczenie tego słowa) ale wiem, że ty jesteś idiotą na podstawie twoich wpisów.
"

~taka prawda

Do e 2rds, emerycie czy ty jesteś masochista?

~taka prawda

Do emeryta e 2rds, widzisz emerycie jak ze siebie robisz wielkiego głupola , że tak powiem delikatnie. Ja mieszkam w klatce gdzie jest 12 mieszkań i 7 z nich w pewnym momencie było nie zamieszkanych A obecnie jeszcze 2 zostały nie zamieszkane. Jedno bo właścicielka mieszka za oceanem a drugie bo też właścicielka nie sprzedaje bo odziedziczyła to mieszkanie po rodzicach i się nie śpieszy ze sprzedażą bo nieruchomość to dobra lokata pieniędzy. Bo pieniądze w BANKU jak sam wypociłeś tylko tracą na wartości przez inflacje a nieruchomości z roku na rok drożeją. Ty o niczym nie masz zielonego pojęcia, wczoraj cię tutaj nie było i był wielki spokój ale już dziś próbujesz swoimi wypocinami prowokować aby ci dowalić z grubej rury. Dziadku pamiętaj 90 procent tych wolnych mieszkań to mieszkania własnościowe i właściciele którzy tam dziś nie mieszkają nie powiedzieli ostatniego słowa. Bo ta osoba co mieszkała w mojej klatce na moje pytanie dlaczego nie sprzeda tego mieszkania to mi odpowiedziała , że gdzie będzie mieszkać jak do POLSKI przyleci na wakacje a takich właścicieli mieszkań w naszym mieście są tysiące. O jakim nabyciu gotowych mieszkań ty dziadku gęgasz bo to są wszystkie mieszkania własnościowe i właściciel decyduje o swoim mieszkaniu dziadu. Wypociłeś , że wybudowane mieszkanie jest zawsze znacznie tańsze niż nowe. Zero logiki w tym zdaniu do kogo emerycie ty takie wypociny produkujesz , czy myślisz , że w naszym mieście patologia mieszka. Co do mieszkań najemcze bo takie pustostany też mamy w naszym mieście to te mieszkania wszystkie są zadłużone na wielkie tysiące nieraz pond 100 tysięcy. Bo jak ktoś tam nie mieszka to i tak musi uregulować rachunki choćby za ogrzewanie mieszkania a to nie są tanie rzeczy. Takie mieszkania to sprzedaje komornik po wyroku sądowym a byłemu najemcy zostaje tylko rachunek do uregulowania za wszystkie rachunki.[ zwłaszcza za ogrzewanie bo od ogrzewania nie możesz się emerycie odłączyć].

~Grzegorz

Stalowe miasto pozdrowienia od Jerzego Urbana.

e2rds

~Grzegorz, w Stalowej Woli jest około 900 różnych bloków mieszkalnych, wiec jeśli piszesz, że jest kilka tysięcy pustych mieszkań ( czyli statystycznie po kilka w każdym bloku) to po co budować w tym przypadku nowe mieszkania, a nie lepiej ułatwić nabycie już gotowych tym potrzebującym, przecież to znacznie mniejsze koszty i szybciej, to wynika z logiki rozumowania. Ci co czekają na mieszkanie mogą go mieć prawie natychmiast, a nie czekać miesiącami lub latami, poza tym wybudowane mieszkanie jest znacznie tańsze niż nowe.

~Grzegorz

W Stalowej Woli faktycznie jest kilka tysięcy pustych lokali mieszkalnych . Miarą rozwoju Miasta jest nowe budownictwo nie mylić z rozdawnictwem komunalnym. Jeżeli deweloperzy nie widzą sensu budowy nowych lokali na prawach rynkowych to oznacza upadek Miasta. Przykre ale prawdziwe. Dla porównania GUS na koniec 2021 r. Lublin średnia z kilku lat 1700 mieszkań rocznie a Rzeszów ponad 3000 .

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, oj masz ze mną na każdym kroku jak to się popularnie mówi "PRZE>RANE, sam widzisz że jesteś tylko pseudointeligent, jak to Czerepach mówi, do pięt mi nie dorastasz.

~k i b i c

A co z kortami na Skoczyńskiego?
Do zaorania?

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, znów kretyna z siebie robisz z tymi mieszkaniami, cyt:
20 Listopada 2020 14:33:31~taka prawda
Do e 2rds, emerycie nie ośmieszaj się bo nie masz pojęcia o co tu chodzi. Tylko w moim bloku na 36 mieszkań ,sześć jest do sprzedania i nie ma kupców a takich bloków jak mój są ysiące w naszym mieście. Młodym chodziło takie mieszkania jak na OKULICKIEGO gdzie SZREK za darmo rozdawał mieszkania.Ty jak zwykle nie masz pojęcia o niczym ale musisz gęgać.
Wiec głąbie, albo du.owłazie, albo lepiej idioto, jeśli są tysiące bloków, ale pal diabli, powiedzmy ze nie tysiące, a 1 tysiąc, to znaczy, że jest 6tysięcy mieszkań wolnych do kupienia. To po co kretynie twój pryncypał chce budować osiedle Leśna i Charzewice które w sumie mają mieć 1850 mieszkań jak ma co najmniej 6000 wolnych mieszkań.
Kretyn w kolejne gó.no wdepnął, myślę, że w ślad za tym wpisem będzie jakaś świnia kwiczała.

~taka prawda

Do greg, mieszkań w naszym mieście nie brakuje a wręcz jest ich za dużo , dlatego deweloper z NOWEGO SĄCZA ma problem ze sprzedażą mieszkań w tych 2 nowych blokach koło basenu. A bezrobocie w naszym mieście to było bardzo wysokie jak przy korycie u nas siedziała obecna opozycja i SZREK. Teraz każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o robocie roboty ma po pas. Tylko nieudacznicy narzekają na to , że nie mogą sobie znaleźć roboty bo nic nie potrafią.

~Greg91

Ogólnie fajnie, że Stalowa się rozwija i w mieście praktycznie jest wszystko co trzeba. No może oprócz pracy dla jakiś specjalistów i mieszkań. Moim zdaniem powinniśmy trochę bardziej się skupić na tym żeby ludzie mieli gdzie mieszkać i gdzie pracować bo obecnie to większość ofert pracy jest dla sprzedawców albo robotników niskiego stopnia w kołchozach których jest pełno w Stalowej.

~Pis PZPR bis

Towarzysze PiS jak obiecali tak zrobili i doprowadzili Polskę do ruiny. Każdy kto głosuje na PiS to zrdajca ojczyzny i poplecznik Putina TW Balbina, ten kgbowski tajny współpracownik od lat jedzie na wytycznych z Rosji, dla niego nic się nie liczy nawet brata potrafił poświęcić w imię współpracy z Rosją.

~Grzegorz

Pieniądze które otrzymuje Nadbereźny są naszymi wspólnymi z budżetu państwa a dokładnie z pożyczek. UE od roku nie przelewa środków na nowe inwestycje. PiS kłamie a tektura przyjmie wszystko

~Ebibi

Żeby tak Szlezak przyniósł walizkę pieniędzy do budżetu, to możnaby dalej szaleć z huśtawkami i sponsorowaniem festynowej rozrywki dla okolicznych wiosek i powiatów. smiech2

~Grzegorz

Nadbereźny należy jeszcze dofinansować lekkoatletykę co w twoim wydaniu stanowi problem.

~Semi

Przed wyborami plany budowlane planów obietnic są napięte jak skóra na bębnie! Nawet guru ekonomiczny obecnej władzy czyli Gierek miał mniejszy plan 10-cio letni! Chcą przegonić mistrza!

~Walezy

Misteu miasto robi szum jak kandydat na puezydęta Białegostoku Kononowicz. On też zapowiadał że architekci przygotujo przez zimę plany budowy dróg, a na wiosnę ruszamy z budowo

~WuwUuwU

Poplatales się płatny trolu nius, szekli za to nie będzie. A więc oskarżasz puezydęta że do tej pory lipę odstawiał? Że te piaskownice to nic? smiech2

~jasio

szkoda ze w srut młodzierzy nima rzadnego skoczka bo mielibysmy skocznie f planach

~DRON

Kiedy miasto będzie organizować schrony na wypadek ataku zbrojnego?