Przedświąteczna pomoc dla ukraińskich rodzin

Image

Nasi ukraińscy goście będą obchodzić Wielkanoc 16 kwietnia. Do ukraińskich rodzin przebywających w Nisku trafiła specjalna pomoc rzeczowa.

Udało się przygotować ponad 40 paczek. Znalazły się w nich głównie produkty spożywcze, które zostały przekazane w Urzędzie Gminy i Miasta w Nisku. Taka forma pomocy na pewno pozwoli rodzinom mieszkającym w Nisku ze względu na toczącą się wojnę w Ukrainie na godne spędzenie Prawosławnych Świąt Wielkanocnych.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w te działania. Mam nadzieję, że dzięki temu wszystkie obdarowane rodziny lepiej spędzą świąteczny czas – mówi Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Paczki udało się zorganizować dzięki ofiarności mieszkańców Niska, ludziom dobrej woli i darczyńcom. Pomysłodawcą i koordynatorem całej akcji był Adam Madej Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nisku.

Niektóre ukraińskie rodziny świętowały polską Wielkanoc, jednakże znaczna część z nich czeka na swoje, prawosławne święta. Prawosławna Wielkanoc w Ukrainie przypada w tym roku w dniach 16 i 17 kwietnia.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =