Turniej Szachowy o puchar Prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli

1.04.2023 roku rozegrany został Turniej Szachowy o puchar Prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego, którego organizatorem był Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola, a sponsorem nagród Nadsański Bank Spółdzielczy.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W rozgrywkach wystartowało 60 uczestników ze: Stalowej Woli, Turbi, Zabrnia, Tarnobrzega, Mielca, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Sędziszowa Małopolskiego, Bystrowic, Starej Wsi, Bojanowa, Wilczej Woli, Kolbuszowej, Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.

Pojedynki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00, a zakończyły się o 14:00. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w grupie OPEN otrzymali nagrody pieniężne, z kolei juniorzy z podziałem na grupy wiekowe dostali nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzem najlepszym z każdej grupy wiekowej wręczono również puchary.

Zwycięzcą zawodów w kategorii Open został Maciej Marszałek z klubu LKS Parnas Stara Wieś, 2 miejsce zajął zawodnik KKL STAL Stalowa Wola Filip Gemzik, 3 był Adam Giermaniuk z Zabrnia, 4- Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej: 2005- 2012 1 miejsce zajął Jakub Borzęcki z TC Szach Mielec, 2- Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3- Tomasz Procnal, reprezentant Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL Stalowa Wola.

W klasyfikacji wiekowej: 2013 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1– Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2- Rozalia Romańska z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 3- Franciszek Kasprzyk z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 4- Weronika Żmuda z KSz SDK- Lotnik Mielec. Nagrodzony został również najmłodszy uczestnik turnieju, Dawid Szeser - reprezentant Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL Stalowa Wola.

Puchary i nagrody wręczała Pani Magdalena Więckowicz - p.o. Prezes Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego.