Studiowanie na prywatnej uczelni — czy warto?

Image

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy studiowanie na prywatnej uczelni jest przyszłościowe. Uczelnie niepubliczne rekrutują przecież na kierunki, które przygotowują do pracy w dobrze płatnych profesjach. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na publikację artykułu, który porusza tematykę studiów prywatnych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Czy uczelnie niepubliczne są przyszłościowe?

Studia prywatne oferują nierzadko możliwość nauki w mniejszych grupach, a także dostosowanie programu nauczania do Twoich potrzeb. Nierzadko na taką formę nauki decydują się osoby pracujące, dla których ważna jest nie tylko jakość nauczania, ale również możliwość indywidualnego podejścia do terminów. Taka elastyczność jest możliwa nie tylko na prywatnych studiach zaocznych, ale również na kierunkach dziennych realizowanych w uczelniach niepublicznych.

Wiele osób wskazuje także na fakt, że studia prywatne gwarantują możliwość wyboru kierunków, które nie są dostępne na uczelniach publicznych. W sytuacji natomiast, gdy decydujesz się na popularny i oblegany kierunek, możesz być pewien, że w przypadku uczelni prywatnej będzie mniej kandydatów na jedno miejsce. To z kolei zdecydowanie przybliża Cię do dostania się na wymarzone studia.

Jakie studia prywatne warto wybrać?

Kierunki studiów, które warto wybrać, zależą oczywiście między innymi od indywidualnych predyspozycji oraz preferencji kandydata. Istnieją pewne specjalizacje, które nieprzerwanie od wielu lat cieszą się powodzeniem, gdyż spore jest również zapotrzebowanie na absolwentów tychże kierunków na rynku pracy. Wymienić można w tym przypadku:

kryminalistyka studia dzienne i zaoczne,

psychologia studia dzienne i zaoczne,

pedagogika studia dzienne i zaoczne.

Kryminalistyka jest dziedziną nauki, która zajmuje się badaniem przestępstw, a także wykrywaniem sprawców. Taki kierunek przygotowuje absolwentów między innymi do pracy w służbach policyjnych, organach ścigania, a także w laboratoriach kryminalistycznych. Postaw na ten kierunek, jeśli pasjonują Cię między innymi: podstawy prawne związane z przestępczością i prawem karnym, techniki badawcze wykorzystywane w trakcie wykrywania przestępstw oraz analizowanie dowodów i danych kryminalistycznych. Pamiętaj o tym, że już w trakcie studiów będziesz mógł zgłębić tajniki przyszłego zawodu w trakcie praktyk zawodowych.

Psychologia natomiast to kierunek, który oferuje zarówno korzyści związane z rozwojem osobistym, jak i zawodowym. Dzięki takim studiom na uczelni niepublicznej poznać możesz między innymi zachowanie człowieka oraz mechanizmy funkcjonowania umysłu. Po uzyskaniu specjalizacji żadnym problemem nie będzie także praca jako na przykład psychoterapeuta lub psycholog kliniczny. Pedagogika natomiast w zależności od wybranej specjalizacji pozwala znaleźć zatrudnienie na przykład w szkołach, przedszkolach oraz placówkach opiekuńczych. Wielu absolwentów podejmuje także zatrudnienie w pomocy społecznej. Postaw na ten wariant, jeśli lubisz pracę z dziećmi i młodzieżą oraz interesuje Cię praca z ludźmi. We wszystkich wyżej wymienionych zawodach można liczyć na całkiem spore wynagrodzenia.

Podsumowując, studia na uczelniach niepublicznych są wartościowe, a bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiedniego kierunku. Praca, którą będziesz wykonywać jako absolwent kierunku, powinna bowiem być nie tylko satysfakcjonująca, ale również dochodowa.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =