Kolejny sukces Marysi Kałdan

Za nami pierwsza runda Stalowowolskiej Ligi Kartingowej w sezonie 2023 (kategoria OPEN, doważanie do 90 kg). Od tego roku SLK rozgrywane jest również w ramach Sodi World Series.

Na starcie stanęło 21 kierowców. Kwalifikacje odbyły się w formule 3 razy po 9 okrążeń. Marysia Kałdan ze Stalowej Woli wygrała kwalifikacje i startowała w wyścigu z pierwszego miejsca. W wyścigu należało przejechać 30 okrążeń i wykonać dwie procedury pit-stop.

Stalowowolanka nie oddała prowadzenia przez cały wyścig i wygrała pierwszą rundę SLK. Na mecie miała 3,8 sekundy przewagi nad Krystianem Kopackim z Tarnowa i 4,2 sekundy nad trzecim Bartoszem Groszkiem z Rzeszowa.

- Od pierwszych treningów panowała pozytywna atmosfera wśród zawodników. Zawody były na wysokim i wyrównanym poziomie. Szczęście w wyścigu, dobre tempo i start z P1 pomogły w wygraniu zawodów. Dziękuję mojemu trenerowi Patrykowi Nierodzie za ogromne wsparcie i wszystkie wskazówki- komentuje swój sukces Marysia Kałdan.

Więcej na temat nastoletniej Marysi Kałdan, której pasją są gokarty można dowiedzieć się z naszego wywiadu Najszybsza nastolatka za kółkiem – Marysia Kałdan]