Rozpoczynają się prace naprawcze na błoniach

Image

Wiosna leniwie zjawia się właśnie na świecie. Zazieleniła się trawa, a z ziemi wyłaniają się pierwsze kwiaty. Mimo, że od czasu do czasu kapryśna aura sypnie nawet śniegiem, ciągnie nas już w plener. Także na błoniach pojawia się coraz więcej spacerowiczów.

- Zanim sezon spacerowy rozpocznie się na dobre, konserwatorzy MZB dokonali przeglądu drewnianych elementów na nadsańskich błoniach. Zniszczone lub spróchniałe deski, głównie przez warunki atmosferyczne, zostaną wymienione a te, z których odchodzi farba, będą pomalowane. Jeżeli tylko pogoda pozwoli, demontaż i montaż nowych zajmie kilka dni- informuje Miejski Zakład Budynków w Stalowej Woli, administrator terenu.

Warto więc wybrać się w plener, złapać trochę witaminy D i rozruszać kości. Niedługo zrobi się naprawdę ciepło, a ruch to w końcu zdrowie.

Zmiany na błoniach widać było jeszcze jesienią, kiedy to w listopadzie 2022 roku wyremontowano drewnianą promenadę przywracając jej naturalny kolor. Sercem promenady, z której rozpościera się widok na San jest taras wypoczynkowy o szerokości 3 metrów i leżanka z siedziskiem. Trakt okala w południowo- zachodniej części błoni piaszczystą plażę, prowadząc spacerowiczów do placu zabaw, a także na boiska sportowe i ścieżkę zdrowia.

Foto: MZB

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =