Rusza kolejny etap rozbudowy i przebudowy szpitala

Image

W Starostwie Powiatowym w Nisku, w obecności Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarosty Adama Macha, Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil podpisał umowę na roboty budowlane z wykonawcą, w ramach zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku. Etap II – Część II (stan surowy zamknięty, roboty budowlane wewnętrzne i instalacyjne)”. Wykonawcą robót budowlanych została wybrana rzeszowska firma.

Inwestycja zostanie zrealizowana, zgodnie z podpisaną umową, do dnia 31 sierpnia 2023 roku, a całkowity koszt robót budowlanych wyniesie 2 937 414,58 zł. Zadanie zostanie w całości zostanie sfinansowane ze środków własnych Powiatu Niżańskiego. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w dniu 28 marca 2023 roku.

Zakres rzeczowy robót wg umowy obejmuje: roboty budowlane – w tym wykonanie ścianek działowych i robót tynkarskich, wykonanie robót posadzkowych i izolacji cieplnej poddasza, docieplenie szybu windowego; instalacje elektryczne – w tym wykonanie instalacji p.poż, wykonanie instalacji oddymiania klatki schodowej, wykonanie drabin, koryt i WLZ, instalacja wyłącznika p.poż., wykonanie instalacji oświetlenia i instalacji gniazd, instalacja gniazd siłowych i zasilania urządzeń wentylacyjnych, wykonanie instalacji przyzywowej i teleinformatycznej; instalacje wodno-kanalizacyjne i gazów medycznych oraz kanalizacji deszczowej – w tym wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej, wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, wykonanie instalacji wodociągowej WZ i CWU wraz z wymianą rur w kanale ciepłowniczym i doprowadzeniem do wymiennikowni CWU, wykonanie instalacji gazów medycznych; instalację centralnego ogrzewania – w tym wykonanie podposadzkowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z rozdzielaczami.

- Realizowana przez Szpital inwestycja jest dla nas priorytetem, mamy bowiem świadomość, że rozwój Szpitala to nie tylko sprzęt, to również nowe pomieszczenia, to lepszy standard, to możliwość realizacji różnych usług medycznych na nowych powierzchniach, w miarę możliwości w jednej lokalizacji. I to jest dla nas bardzo ważne i do tego zmierzamy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i sprawnie, to inwestycja ta zostanie zrealizowana w I kwartale 2024 roku i wówczas będzie można z nowo powstałego obiektu w pełni korzystać – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mars

Ok niech będzie dobudowa przebudowa tylko jakim kosztem ludzi brak do pracy bo oszczędności a dla nich są pień.to wina rządów że tak robią że szpitalami skandal

~Lucka

Pan Dyrektor szpitala to człowiek, który już dawno powinien być odsunięty od stanowiska. Pacjentów traktuje jak chodzący biznes, pracowników za tanią siłę roboczą. Powoli szpital zamienia się w fabrykę! Pan kasy napycha w kieszenie i udaje wielkiego znawcę. Te zmiany które Pan wprowadza to chwilowe, padnie to wszystko jak domek z kart… niestety najbardziej ucierpią na tym podatnicy tzn. Osoby leczące się w szpitalu.

~Loeo

Budowa kosztem pracowników nie źle a kto będzie pracował jak rak do pracy brak

~Jen Hen

Po co te remonty i rozbudowania, jak na dwa szpitale w okolicy (Nisko i Stalowa) nie skorzysta pacjent tylko musi do Tarnobrzegu, Mielca albo Rzeszowa się udać. No chore to !

~Kazek

Tam są zaległości nie opłacone po covidzie dla ludzi czyli jednak są pieniądze na rozbudowę czyjeś

~Mes

Taaa a kadra będzie rypac dyrektor starosta oszczednisci robia przed wyborami

~Michał

A czy ten Pan Senior nie ma wieku emerytalnego, ile jeszcze osób zatrudnionych w starostwie i jednostkach podległych ma wiek emerytalny, a bezrobocie w powiecie takie duże, proszę stawiać na młodych którzy szukają pracy.

~Player

A kto będzie pracował w tym nowym skrzydle?? Gmachy budują a personelu brak już na dzień dzisiejszy !!! Zatrudniać nie chcą bo pracownik kosztuje. Co to za szopka

~Prospan

Może Pan Tofil zacznie płacić pensje regularnie i w całości. Może ciagle mówienie, że pieniędzy brak to efekt Pana rządów. Moze warto zastanowić się nad sobą. Żaden dyrektor nie wyczyniał takich cyrków jak ten człowiek. Pracowników ma za głupców, liczy ze garstka ludzi cały szpital przerobi. Moze wreszcie czas na zmianę, na takim stołku powinien być człowiek który pracuje w sercu szpitala, zna poszczególne segmenty pracy, problemy itd. Pan Tofil tylko stara się tabelki liczyć i to nie bardzo wychodzi.

~Gogo

To Dyrektor nie płaci pensji pracownika bo tłumaczy się ze kasy brak a inwestycje jedna po drugiej. Jak to jest. Mam nadzieje, ze kiedyś na taczkach wyjedzie z tego szpitala ten człowiek! Może PIP powinien się zainteresować tym szpitalem, konkretnie

~mxm

a skąd pozyskacie personel??? mury same będą leczyć pacjentów???

~lej

Panie starosto - obiecał pan remont dworca kolejowego w Nisku. Kiedy to będzie??? Czy to tylko obiecanki ???