Drzewa na Leśnej zostaną… uporządkowane

Image

Za sprawą interpelacji wiceprzewodniczącego RM Jerzego Augustyna wkrótce zostanie zrealizowany przegląd stanu drzew po obu stronach ul. Leśnej w Stalowej Woli.

Jerzy Augustyn wystąpił z wnioskiem o dokonanie przeglądu stanu drzewostanu na ul. Leśnej, tak by drzewa niebezpiecznie nachylone w kierunku jezdni, które stanowią zagrożenie dla ruchu pieszych, rowerzystów i często przejeżdżających tam samochodów, zostały usunięte.

We wniosku radnego znalazła się również prośba o uporządkowanie i oczyszczenie poboczy jezdni, które są zawężone nanosem piachu, liści, runa leśnego, licznych samosiejek, zarośli i krzaków, utrudniających szczególnie ruch pieszym jak i rowerzystom.

Pracownicy Biura Architektury Krajobrazu przeprowadzili wizję w terenie. Podczas oględzin ustalono, że konieczne jest usunięcie samosiewów w pasie o szerokości ok. 2- 3 m oraz usunięcie nadłamanych konarów i gałęzi, a także wycinka suchych drzew. Prace na tym obszarze mają zostać niezwłocznie przeprowadzone. Ponadto do Miejskiego Zakładu Budynków trafi pismo z prośbą o dokonanie przeglądu drzew na terenach przylegających do ul. Leśnej od strony ul. Staszica.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =