Jak funkcjonalnie wyposażyć toaletę publiczną?

Materiał zewnętrzny Image

Ze względu na częste użytkowanie, toaleta publiczna jest miejscem szczególnie narażonym na intensywną eksploatację, a co za tym idzie, zabrudzenie i rozwój bakterii. Przy urządzaniu takiej toalety warto więc zadbać, aby poszczególne elementy wyposażenia charakteryzowały się nie tylko bezawaryjnością i estetycznym wyglądem, ale również solidnością wykonania i trwałością.

Wyposażenie toalety publicznej

Publiczna toaleta powinna być obowiązkowo wyposażona w umywalki i muszle klozetowe oraz pisuary. Konieczne jest także wykorzystanie odpowiedniej armatury przeznaczonej właśnie do tego typu pomieszczeń. Baterie łazienkowe powinny być funkcjonalne i estetyczne. Wyposażenie toalety użyteczności publicznej powinno cechować się trwałością, solidnością i bezawaryjnością. Oprócz toalet i umywalek niezbędną rolę w toalecie publicznej pełnią dozowniki do mydła, suszarki do rąk lub alternatywne podajniki na ręczniki papierowe.

Higiena w łazience

Zachowanie higieny w toalecie publicznej umożliwia zastosowanie uproszczonych form, gładkich powierzchni, a także ograniczenie miejsc, w których może gromadzić się brud, czyli połączeń różnych powierzchni i fug. Dzisiaj można wyposażyć łazienki w elementy o podwyższonym standardzie higienicznym. Ceramika może być pokryta szkliwem antybakteryjnym, który hamuje rozwój bakterii i tworzy trwałą, a także odporną na zanieczyszczenie powierzchnię. Specjalne powłoki nanoszone na elementy ceramiczne mogą zapewniać im idealną gładkość, co utrudnia osadzanie się brudu. Coraz częściej wykorzystuje się też nanotechnologię. Ceramiczne sprzęty łazienkowe można zastąpić wykonanymi ze stali nierdzewnej. Są one równie higieniczne i bardzo odporne na uszkodzenia lub nadmierną eksploatację.

Skuteczne sprzątanie toalety

Aby pozbyć się kamienia i brudnych osadów warto skorzystać ze specjalnej tabletki musującej, która uwolni bardzo silne środki czyszczące. Dobrym zwyczajem jest wrzucenie do odpływu takiej tabletki na całą noc. Przy sprzątaniu toalety nie można zapomnieć o spłuczce, na której osadza się wapień, który może uszkodzić mechanizm toalety. Na pokrywie i desce gromadzą bakterie i kurz. Powinny więc być regularnie przecierane za pomocą zwykłego płynu do powierzchni łazienkowych lub czyszczenia szyb. Kamień wygląda bardzo niechlujnie, dlatego należy regularnie korzystać z płynów do toalet, zwłaszcza takich które w składzie posiadają kwas solny. Płyny i żele do WC bogate w aktywny chlor skutecznie usuwają grzyby, wirusy i bakterie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~irma

A gdzie jest ta toaleta?