ZUS: pierwsze trzynastki trafią do emerytów przed Wielkanocą

Image

Pierwsze "trzynastki" trafią do emerytów i rencistów jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Zakład zrobi to automatycznie – nie trzeba składać żadnego wniosku.

ZUS wypłaca "trzynastki" z kwietniową emeryturą lub rentą. Pierwsza wypłata będzie dokonana 31 marca z uwagi na to, że 1 kwietnia wypada w sobotę. Ostatni termin przypada na 25 kwietnia. Wcześniejsza wypłata obejmie również te osoby, które otrzymują świadczenie do 10. dnia miesiąca. Pieniądze trafią do nich jeszcze przez Wielkanocą – informuje Wojciech Dyląg – rzecznik ZUS w regionie.

Harmonogram wypłat to: 1 kwietnia (wypłata 31 marca), 5 kwietnia, 6 kwietnia, 10 kwietnia, 15 kwietnia,20 kwietnia, 25 kwietnia

Rekordowa waloryzacja

Większość spośród ponad 400 tys. podkarpackich rencistów i emerytów otrzymała już zwaloryzowane świadczenia. Od 1 marca świadczenia wzrosły o 14,8 proc. W tym roku waloryzacja jest kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki w wysokości 250 zł brutto.

Na przykład osoby, których świadczenie wynosiło 1338,44 zł, po waloryzacji otrzymują 250 zł więcej, czyli 1588,44 zł. W skali roku oznacza to podwyżkę w wysokości 3000 zł. Emerytura w wysokości 2000 zł wzrosła o 296 zł do kwoty 2296 zł, co oznacza dodatkowe 3552 zł w skali roku. Emeryci pobierający świadczenie w wysokości 3 tys. zł po waloryzacji dostają 3444 zł (wzrost o 444 zł). Przełoży się to na 5328 zł podwyżki w skali roku.

Dzięki waloryzacji do kwoty 1588,44 zł brutto wzrosła minimalna renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna. Natomiast minimalna renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy od marca wynosi 1191,33 zł brutto, a świadczenie przedemerytalne 1600,70 zł brutto.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Podaj dalej, podaję, widać , że jesteś nerwowy i bezsilny głupek i de.il do tego, pozdrawiam. hahahahaha.

~Podaj dalej

e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek
e'2'rd's to głupek

e2rds

~Fiut126p widzę, że jakiś stary zdezelowany ~Fiut126p kwiczy. Ładnie się ochrzciłeś ~Fiut-cie126p

~Fiut126p

Zamilcz stara gadzino.

e2rds

~He he, no i co okazało się, minęła 10 godzina i zboczona, obleśna, świnia kwiczy. Widzisz, ty masz tyle do kwiczenia i decydowania co świnia w chlewie której ostatecznym celem są kiełbaski, no ostatecznym celem takiej świni jak ty to koryto, barłóg, kwiczenie i na końcu zdechnąć, czego życzę. A, jeszcze, ryj, ryj, możesz kwiczeć, ja 13 w piątek otrzymuję, póżniej możesz zdychać.

~He he

Na Pana trzeba mieć wygląd i pieniądze. Ty nie masz ani tego ani tego, Tusk pieniądze ma ale wygląd dziada. Ja bym was wrzucił do jednego wora, oczywiście że śmieciami.

e2rds

~D.Tusk, na takiego idiotę jak ty ( nie mylić z Panem Danaldem Tusk), to mogę kazać co najwyżej mojemu psu nasikać.

~D.Tusk

Odbieram Panu głos ! Panie e2...s

~Kaleson

Ten fundusz sobie można o d..e rozbić. Już za czasów Tuska doili z niego pieniądze. Prędzej czy później będzie trzeba zmienić system emerytalny.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, jeszcze zapomniałem dodać o tym "spaniu do południa" w ważnych dziejach Polski jak innych zamykali.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, widzę, że ty nadal du.owłaza rządowego i idiotę z siebie robisz, poza knuciem, szczuciem za które w sejmie mu płacą, to jeszcze pod siebie robił.

~taka prawda

Do e 2rds, widzisz emerycie znowu się ośmieszasz na maksa. PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI więcej w życiu zrobił dobrego w ciągu roku niż ty przez swoje całe życie. A emerytury nie pobiera bo przeznaczył swoją emeryturę na dobre uczynki i sierocińce. Ta największa obłudnica [tvn24] powiedziała takim pseudo ''mądrym'' jak ty ,że nasz kochany PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI nie pracował a ty w te bajdurzenia uwierzyłeś jak ten cieć pracujący przy bramie.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, a jak myślisz głąbie, kawaler z kotem który nigdy nie pracował i ma wyższą nieco emeryturę od mojej to jest sprawiedliwa emerytura czy nie, jak myślisz du.owłazie.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, widzę, że ty nadal du.owłaza rządowego i idiotę z siebie robisz, już ci głąbie wyjaśniałem skąd kasa na 13 emeryturę, ale jak masz demencję to powtórzę łajzo:

Na poczet wypłaty 13. emerytury i "obsługi kosztów wypłaty świadczenia" zaciągnięta zostanie jednorazowa pożyczka z Funduszu Rezerwy Demograficznej na kwotę 5 mld zł. Spłata tej pożyczki ma nastąpić w 10 ratach od 2028 r. do 2037 r. To są środki Funduszu Solidarnościowego przyszłych emerytów.
Zapamiętaj to, albo zapisz na czole tego tępego łba.

~taka prawda

Do nielubiepisu, cieciu największym populistą w POLSCE to dziś jest TFUSEK. Najważniejsze to jest aby polskie dzieci nie głodowały jak w czasach gdy przy korycie siedziało peło. Ale ty hejterze te pieniądze byś zabrał polskim dzieciom.

~taka prawda

Do e 2rds, dzia..du o czym ty gęgasz co 13 mają do pracujących i czy te TFUSKA pieniądze które obiecał matkom tak zwane '' babciowe '', cię nie przerażają. Czym ty myśliwy się chwalisz, że zwierzęta dzikie zabijasz, ja na twoim miejscu na ten temat bardzo cichutko bym siedział. Gdybyś miał sprawiedliwą emeryturę to byś się cieszył z tej 13 pod niebiosa. Bo ci emeryci co dostają co miesiąc 1500 złotych na rękę to się cieszą jak małe dzieci.

e2rds

Dobrze, niech doją tych pracujących jak nie mają rozumu, pół przeznaczę dla wnuków, a drugie pół na amunicję i dobrze.

~Taka Prawda

Jakie trzynastki??? to jest JAŁMUŻNA na otarcie łez .

~Podatnik

Wypłaty "czternastki" we wrześniu, a wybory w październiku.

~Pajonk

O to świetnie, te trzynastki z dodruku są już tyle warte że emeryci sobie kupią po jaju umiech
No ale panie pis to dbo, nie to co za Tuska, co doł po 2 zł łewaloryzocji.

~nielubiepisu

Populiści i socjaliści łączcie się!
Jak mi się marzy zabranie wszystkich plusów i przeznaczenie tych pieniędzy na naprawdę ważne dla nas Polaków projekty.