Pietrzykowski lepszy od Santosa. Dublet Wydry

W sobotnie popołudnie, dzień po nieudanym debiucie nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa, Stal Stalowa Wola rozgrywała ligowe spotkanie w Chełmie, a jej przeciwnikiem był zespół Chełmianki. Był to pierwszy mecz, w którym to Ireneusz Pietrzykowski pełnił rolę trenera zielono- czarnych. Kibice ze Stalowej Woli liczyli na efekt ,,nowej miotły’’, który pomoże wskoczyć zespołowi na zwycięskie tory.

Od pierwszych minut to Stalówka starała się przejąć inicjatywę, częściej goszcząc z piłką na połowie gospodarzy. Chełmianka nastawiła się na grę z kontry, licząc na szybkich, ofensywnych zawodników. Po upływie ok. 20 minut gra zaczęła się wyrównywać i to gospodarze kilkukrotnie odważyli się zagrać bardziej ofensywnie. Brakowało jednak zarówno jednym, jak i drugim „konkretów” z przodu, dlatego klarownych sytuacji do zdobycia bramki było niewiele. Pierwsze 45 minut tego spotkania nie było porywającym spektaklem. Mimo to bliżej szczęścia tuż przed przerwą byli gospodarze. Po rzucie rożnym dobrym uderzeniem głową popisał się jeden z zawodników Chełmianki, jednak na linii bramkowej świetnie zachował się Mikołaj Smyłek, wybijając piłkę na rzut rożny. Z takiej gry swoich ulubieńców, nie mogła być zadowolona ok. 100- osobowa grupa kibiców, która wybrała się na Lubelszczyznę.

Drugą połówkę zdecydowanie lepiej rozpoczęli zielono- czarni, którzy podobnie jak w pierwszej połowie starali się od początku zdobyć przewagę. Tym razem udało im się tą przewagę udokumentować zdobyciem bramki. W 53 minucie, po dośrodkowaniu w pole karne, najlepiej w sytuacji odnalazł się Kacper Wydra i zdobył swoją pierwszą bramkę dla Stali w tych rozgrywkach. Mało tego, Kacper potrzebował zaledwie 7 minut by ponownie wpisać się na listę strzelców. Tym razem po dobrej akcji zespołu zakończył ładnym strzałem z woleja i na tablicy wyników było już 2:0 dla Stali. Po zdobyciu dwóch bramek podopieczni trenera Pietrzykowskiego nie zamierzali ograniczyć się jedynie do pilnowania wyniku. Zwolnili jedynie nieco tempo akcji, ale dążyli cały czas do podwyższenia prowadzenia. Gospodarzy już tego dnia nie było stać na jakiś zryw, który mógłby zakończyć się zdobyciem przez nich bramki, dlatego mądrze grająca Stal dowiozła zwycięstwo do końca spotkania.

Ostatecznie Stal Stalowa Wola w debiucie trenerskim Ireneusza Pietrzykowskiego odniosła zwycięstwo w meczu, który miał dwa oblicza. Pierwsze 45 minut słabe i bezbarwne, za to druga odsłona to już całkowita dominacja zielono- czarnych udokumentowana dwiema bramkami Kacpra Wydry. Zwycięstwo to pozwoliło zespołowi ze Stalowej Woli zachować jedynie jednopunktową stratę do lidera rozgrywek, czyli Wieczystej Kraków. Arcyciekawie więc zapowiada się spotkanie, które zostanie rozegrane w sobotę 01.04.2023 na stadionie w Stalowej Woli. Do hutniczego grodu przyjedzie właśnie ekipa Wieczystej Kraków, która zrobi wszystko by nie stracić fotelu lidera.

25.03.2023 r. Chełm godz. 15:30

Chełmianka Chełm 0:2 Stal Stalowa Wola (0:0)

Bramki: 53’, 60’ Wydra

Stal: Smyłek, Grasza, Banach, Kowalski, Ziarko, Soszyński, Imiela, Kołbon, Wydra, Szuszkiewicz, Iwao

Rez: Furman, Kucharczyk, Wojtak, Stępniowski, Duda, Grabarz, Olszewski, Szifer, Rogala