Dzielnicowi zatrzymali trzech poszukiwanych

Image

Policjanci każdego dnia realizują czynności zmierzające do zatrzymania osób poszukiwanych, które na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Często poszukiwani trafiają w ręce dzielnicowych podczas obchodu rejonu służbowego lub policyjnych interwencji. W ostatnim czasie, dzięki zaangażowaniu dzielnicowych, na terenie Niska zatrzymanych zostało trzech poszukiwanych mężczyzn.

W miniony poniedziałek dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nisku udali się na teren gminy Jarocin. Podczas legitymowania 72-letniego mężczyzny okazało się, że od miesiąca jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nisku do odbycia zastępczej kary aresztu za przestępstwa przeciwko rodzinie.

Na drugi dzień, ci sami dzielnicowi, podczas obchodu rejonu służbowego, zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który był poszukiwany od początku roku przez Sąd Rejonowy w Nisku celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo recydywy w ruchu drogowym. Mężczyzna trafił do więzienia na ponad rok.

W czwartek dzielnicowi zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną. Wylegitymowali 50-letniego mieszkańca Niska, który jak się okazało, był poszukiwany przez miejscowy sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w ruchu drogowym. Dzięki możliwości zapłacenia grzywny, uniknął pobytu w zakładzie karnym.

Policja apeluje! Jeżeli znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej - powiadom o tym Policję. Przypominamy również o aktualnych wykazach osób poszukiwanych, które znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, prosimy o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Tomek

kropla w morzu