Rozpoczęły się XIV Zdarzenia Teatralne

Image

W piątek ruszyły XIV Zdarzenia Teatralne. Przez 4 dni zostanie zaprezentowanych 7 spektakli.

Ze względu na remont Miejskiego Domu Kultury XIV Zdarzenia Teatralne odbywają się w kilku innych lokalizacjach (Spółdzielczy Dom Kultury, Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”, Centrum Aktywności Seniora).

Jako pierwszy przed stalowowolską publicznością zaprezentował się Amatorski Teatr Dramatyczny im. J. Żmudy w sztuce „Matka” Stanisława Ignacego Witkiewicza. Przedstawia ona przedziwne relacje matki i syna. Janina Węgorzewska, tytułowa matka, zrujnowana wdowa, utrzymuje dwudziestokilkuletniego syna – filozofa, zarabiając na życie robótkami ręcznymi. Kobieta poświęca się dla niego, jednocześnie czyniąc mu z tego powodu wyrzuty. Idee syna raz wydają się jej bliskie i zrozumiałe, innym razem uważa je za bełkot. Kocha swojego jedynaka, ale potrafi być wobec niego okrutna. W interpretacji Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy podchodzimy do tego tematu z dużym dystansem i poczuciem humoru. Śmiejemy się z samych siebie – matek i z naszych oczekiwań wobec „niewdzięcznych” dzieci. Warte podkreślenia jest to, że ATD im. J. Żmudy zdobył w tym roku za tę sztukę „Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana” podczas 44 Biesiady Teatralnej w Horyńcu- Zdroju.

W piątek można było zobaczyć również spektakl „Hrabalu ty mój” według Bohumila Hrabala, a w wykonaniu Teatru Wojciecha Kowalskiego z Częstochowy.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Osiedle

Mam nadzieję że w końcu uda się zlikwidować SDK. Niech płaci każdy dobrowolnie jak na tacę w kościele.

~Ewka

Gdyby nie było TVN24 to myślę wręcz jestem pewna że TVP propaganda wmówiła by Polakom że Polska jest jednym z najbogatszych krajów świata, mamy jedną z najsilniejszych armii a Jarek jest Cesarzem któremu lennicy składają hołd.
Więc od tej stacji z daleka PiS elita

~@Grzegorz

WIdać TVN24 ci szkodzi.
Może przełączysz na kanał z reklamami, powinno ci przejść po jakimś czasie...

~Grzegorz

Ciekawe czy grabarz Miasta Nadbereźny odwiedził grabarza SDK Srokę , oni są z jednego miotu Toruńskiego.

~Marta

Przerażające jest zdjęcie z widownią. 70% ludzi 50+ a gdzie młodzi?. Co się stało z tym miastem?

~Joasia

Świetny spektakl! Refleksyjna, a jednocześnie zabawna interpretacja, brawoumiech