Omijają barierki, nie chcą ochrony

Image

Nie minęło jeszcze pół roku odkąd na Alejach Jana Pawła II pojawiły się barierki mające na celu ochronę mieszkańców przed głupotą. Ale stalowowolanie, jak to Polacy, skutecznie omijają przeszkodę i za nic sobie mają cudzą troskę. Wydeptali nowy szlak komunikacyjny.

Pod koniec ubiegłego roku, na Alejach Jana Pawła II pojawiły się żółte barierki, które miały na celu zablokowanie bezmyślnie zjeżdżających ze ścieżki rowerowej wprost na ruchliwą ulicę rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Skutecznie także osłaniać miały przed nimi samymi pieszych. Pasy, o których mowa, nie mają wyznaczonego ciągu dla rowerzystów. Użytkownik pojazdu musi więc pieszo pokonać Aleje. Tak się oczywiście nie dzieje, bo większość po prostu bezmyślnie, nierzadko lawirując między idącymi, wjeżdża na ruchliwą ulicę. Wiemy z doświadczenia, że nie raz kończyło się to wypadkiem, a przynajmniej awanturą.

Od samego początku użytkownicy jednośladów próbowali wykonywać manewry między barierkami, a także „wyjeździli” sobie ścieżkę obok żółtych barierek. Ograniczniki nie zdały więc egzaminu, spowodowały jedynie, że rowerzyści na jezdnię wkraczają obok przejścia dla pieszych. Co w tej sytuacji? Nasi Czytelnicy sugerują, że powinno przedłużyć się płotek, tym samym uniemożliwiając robienie kolejnych dzikich ścieżek. A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Despota

A gdyby tak milicja raz w tygodniu stosowała takie samo prawo o ruchu drogowym do niechronionych uczestników ruchu jak stosuje je do kierowców, i gdyby tak tygodniowo piesi, rowerzyści, dewianci na hulajduszach itp. dostawali tyle mandatów co kierowcy (za przekroczenie prędkości, jazdę pod prąd, nieuzasadniona jazda po chodniku, wtargniecie na jezdnię, używanie komóry w czasie jazdy i chodu, brak oświetlenia, sygnału dxwiękowego, brak sygnalizacji zamiaru zmiany kierunku ruchu, nie zatrzymanie się przed wejściem/wjechaniem na jezdnię, zatkane uszy słuchawami i inne opisane w ustawie i kodeksie), to problem by zniknął. Systematyczne mandaty 2-3 razy w miesiącu i już. To samo do posiadaczy psów. Tylko skuteczna egzekucja prawa prowadzi do jego przestrzegania.

~Sausage

Zapytam tu bo retaktury nie podejmują niewygodnych dla puezydęta tematów. Co to za szajs po szkołach odp....alasz? Takie agitki polityczne powinny być dla chętnych po lekcjach a nie ZAMIAST LEKCJI. Nawet w schyłkowej komunie takich krzywych akcji nienbyło.

~Marcin

Drut kolczasty i po problemie

speedee

podziękujmy idiotom, którzy wprowadzili przepis, że pieszy to święta krowa... pier... PIS

~WYPAD

Tu żadne barierki nie pomogą bo tu mieszkają w większości miernoty intelektualne w stylu niejakiego ferdka z Poniatowskiego.

~Abraham

Còż poradzić że niektórzy rowerzyści mają nędzne IQ i nie używają tego co mają w głowie pod czaszką .

Powinny ich samochody walnąć to może by się nauczyli by nie kombinować

~Majka

A gdzie drut kolczasty

~eee

jak tamtędy ma przejść mam z wózkiem dla bliźniaków???

~Kolargol

Ale się pianka z ryjków co niektórym typom toczy. Nie do pomyślenia żeby jednostka samostanowiła o sobie. W takim komuszym móżdżku jest mentalny kołhoz i baćko co wszystko ustala.

~Motto

Zlikwidować barierki. Niech deb ile na rowerach jeżdżą na zwarcie z samochodami. Może to jedyny sposób na odcedzenie szumowin.

~SzeataBydło

Jeśli wygramy wybory, absolutnie nie podniesiemy podatków - zapewniała 19 sierpnia 2015 r. wiceprezes PiS Szeata Bydło

~SzeataBydło

Do Stal
Bydło zniszczone abborygenem i Kurrwizją

starsky

Za słabe te barierki.
Długi mur, fosa i pole minowe ok
Dajesz Lucek ok

~Zzz

Te barierki to słabe rozwiązanie, zwlaszcza ze nawet piesi je omijaja i chodzą tą '' wyjeżdżoną'' ścieżką

~Obserwator

Dawniej nas nazywali , miasto rowerów, - teraz oceniając to co sięga dzieje i większość komentarzy, trzeba to zmodyfikować ,miasto głupich rowerzystów,

~Adammoo

Tak się kończą próby gdy głupsi probują narzucać mądrzejszym jak mają żyć smiech2

~e3rds

Spokojnie ja wszystkich z okna nagrywam

ebo123

Ten nasz chłoptaś z mopem na głowie niech zlikwiduje te barierki skoro rowerzyści ich omijają
tak jak wyłączył światła na Okulickiego bo piesi przechodzili na czerwonym.

~Stal

Bydło zniszczone internetem i TVNem

rodzynek

Pomysł i wykonanie beznadziejne , rowerzyści i tak jeżdzą tam rowerami jak jeżdzli. A pieszym, osobom niepełnosprawnym i tym którzy idą z wozkami utrudnili przejście . Może poznamy twórce tego cudownego pomysłu pomysłu ? Może autor artykułu się postara i zrobi z nim wywiad ? Bedzie ciekawie !

kabi

iboi, po pisowsku to ty myślisz, masz jakieś zwidy

~Tomik

A ja myślałem że te barierki zrobili aby samochody nie wjeżdżały na chodnik

~Oladudek

No bez jaj jak taka mamuska idzie z wozksm to sie nie miesci i musi dziecko gurom przenosic albo wbiegac prosto pod samochud

~маріуш

u ruskich barierki sa na całej długości dróg

~kibic

Kryska -kto sie modli przed figura ma diabla za skora

~iboi

skoro ludzie chca jezdzic rowerami to trzeba zrobic tam przejscie dla rowerów - tylko trzeba zrobić to mądrze a nie po pisowsku,

Krysia1980

Człowiek człowieka nazywa BYDŁEM ,WIEŚNIAKIEM ...ludzie ogarnięcie się i zacznijcie szanować.... odważni jesteście pisząc i obrażając a później niby nic...do Kościołka lecicie....mniej niż zero....przykre...

~Bolek

Przejścia powinny być nadziemne jak dawna kładka nad torami. Trochę by rowery pomęczyły i inne bezmozgi

~Huhy

Przedluzyc płot o 20m w każda stronę i na środku postawić taki sam ze te starocie na rowerach się w końcu nauczyły zasad

~Marcin

Te bariery powinny się ciągnąć jeszcze z 6 metrów by dosłownie nie można było ich ominąć. Wieś z człowieka nie wyjdzie