W 2023 roku powiat stalowowolski zrealizuje inwestycje warte niemal 100 mln zł

Image

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Stalowowolskiego starosta Janusz Zarzeczny mówił na temat planowanych w tym roku inwestycji. A będzie ich ponad 30.

Będą to zadania dotyczące oświaty, służby zdrowia, jak również modernizacji dróg. Większość tych inwestycji będzie dofinansowana z różnych programów rządowych. Wsparcia udzieliły także samorządy.

- Jest to ewenement, jeśli chodzi o nasz powiat, o skalę naszych remontów. Łączna szacunkowa wartość inwestycji, którą chcemy w tym roku wydać, to prawie 100 mln zł. W powiecie nigdy takich pieniędzy nie było wydawanych na inwestycje- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

86% wszystkich funduszy, to środki zewnętrzne. Pozostałe 14% będzie pochodzić z budżetu powiatu stalowowolskiego.

Wśród inwestycji drogowych powiat planuje 2 etap przebudowy ul. Dąbrowskiego (około 7,1 mln zł). O dofinansowanie tego zadania ubiegano się z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie to znalazło się na 2 miejscu listy rezerwowej, jeśli powstaną więc oszczędności na przetargach, to na tę inwestycję do powiatu także trafią pieniądze. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku drogi Stany- Maziarnia, której wartość remontu to ponad 11 mln zł. Zadanie to znalazło się na 5 miejscu listy rezerwowej. Kolejne inwestycje drogowe dotyczą m.in. przebudowy mostu na rzece San (1 mln zł), przebudowy drogi Lipa- Gielnia (6,1 mln zł), remontu drogi Agatówka – Stalowa Wola ul. Ogrodowa (2,5 mln zł), remontu drogi powiatowej Turbia - Zbydniów (1,8 mln zł), przebudowy drogi Zarzecze- Rzeczyca Długa (13,9 mln zł), przebudowy przejść dla pieszych na ul. Niezłomnych oraz w Jastkowicach (1 mln zł).

W planach na ten rok są inwestycje w szkołach, takie jak: termomodernizacja w Zespole Szkół nr 2 (5,4 mln zł), remont pomieszczeń hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 oraz modernizacja hali sportowej przy I LO (2,4 mln zł).

Kolejne inwestycje dotyczą Powiatowego Szpitala Specjalistycznego. Powiat planuje doposażenie oddziału Chirurgii Ogólnej w wysokości ponad 2 mln zł, modernizację i wyposażenie oddziału Kardiologicznego, oddziału Chirurgii urazowo- ortopedycznej (2,1 mln zł). Największe planowane zadanie dotyczy modernizacji i doposażenia Pracowni diagnostycznej współpracującej z SOR- em (14,9 mln zł). W planach jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, w tym m.in. zakup tomografu komputerowego, kardiomonitorów, aparatów USG, wózków transportowych czy defibrylatora.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Tusk

Żaden mur na granicy nie powstanie !

~taka prawda

Do ubek , analfabeto tylko w twojej pustej pale unia nam blokuje dopłaty oprócz tych z KPO które też dostaniemy tego lata. Gdyby nam unia blokowała pieniądze to za co byśmy tysiące dróg ekspresowych budowali i tysiące innych inwestycji w całej POLSCE. Przestań oglądać ten tvn24 bo zrobili z ciebie kompletnego idi..tę.

~taka prawda

Do kibic 43, PIS zlikwidował prawie wszystkie podatki a tobie dalej mało dzieciaku.

~taka prawda

Do klops4, cieciu ty jesteś prawdziwy klops. Po pierwsze podatek katastrofalny , nie ma czegoś takiego a jest podatek katastralny. To peło ma ten podatek w programie gdyby do koryta się załapali. Gdyby PIS chciał ten podatek wprowadzić to już dawno by to zrobił. Partia PIS zlikwidowała prawie wszystkie podatki i wprowadziła kwotę wolną od podatków na 30 tysięcy. Co to jest hejterze ten wynajęty podatek , tacy idio..ci jak ty analfabeto powinni mieć całkowity zakaz pisania czegokolwiek.

~sedes20

~He he to idiot.

e2rds

~He he, i ty zboczony obleśny świniak kwiczy, ależ muszę cię denerwować, a jeśli chodzi o mycie to ty wolisz w brudna d.pe cmokać, świnia to tylko świnia, dla niej to wszystko jedno czy myta, czy nie, nawet z niemytej więcej zliże.

~szczurol

Pi-s to oszusci i jest okazja zeby ich wyciąć na jesieni przy wyborach .

~sedes20

~He he to idiot.

~He he

Erdeesik szczochu niemyty umyj się

~klops4

Oni pis-iory biora na wszystko kredyty w bankach wiadomo w czyich rekach i my bedziemy musieli je splacac za politykow ,bo oni nic nie dadza.Podatek katastrofalny pi szykuje ale to ma byc niespodzianka dla frajerow po wyborach.Kazdy zaplaci nawet jak wynajmuje dodatkowy podatek.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie może byś te swoje kretyńskie myśli zachował dla siebie, albo pod tym nickiem ~kierowca już lepiej przenieś się na rondo i jeździj po swojemu, czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara może ktoś szybciej cię nauczy rozumu, a może i tą furę zamienisz na rower i czteropasmówka też będzie bezpieczniejsza.

~kibic43

Tak pi-siory to juz nie jest zadna sprawiedliwosc tylko gnębienie ludzi podatkami i nakazami .Oni nam tu buduja kolonie hamerykanska.Politycy pis kiwaja sie jak te kukly w tancu uwielbienia Ukrainy.Dla nich najwazniejsza jest Ukraina a polacy maja pracowsac na uzbrojenie Uhrainy.

~blak frajdej

Komuś trzeba zabrać żeby komuś dać. Pis to już tylko zlepek liter bo ani to prawe ani sprawiedliwe.

~Ubek

Ze względu na wizytę w Rzeszowie w klinice ze względu na brak możliwości wykonania operacji i przede wszystkim konsultacji z powodu braku specjalistów lekarze ze szpitala w Stalowej Woli już 4 krotnie odsyłali osobę do Rzeszowa w celu zrobienia podstawowych badań tłumacząc się dość lakonicznie aby robić badania tam gdzie się jeździ na konsultacje. Jest to nieprawdopodobna sytuacja aby lekarze tak postępowali. Ta placówka powinna być zlikwidowana. Szkoda tą rzeźnię utrzymywać.

~uff gorąco

Panie starosto, czekał pan czekał i się doczekał... Muszę do tej pełnej beczki miodu wrzucić łyżkę dziegciu. Nie jest znowu pięknie jak napisano albowiem gdyby znowu nie pieniądze z gmin to pan nie miałby co nożyczkami ciąć. Powiat jest biedny, niedofinansowany, upolityczniony ale za to z wybujałym ego. Pan więcej szpanuje niż zarządza a to się wiąże z... rutyną. Inwestowanie w szpital to najsampierw winien pan dokonać zmiany organizacyjnej łącznie z szyldem, że jest szpital powiatowy, prowincjonalny a nie specjalistyczny. Nieuczciwością z pana strony jest przywłaszczenie sobie nienależnego przymiotnika rodem z PRL-u. Moim zdaniem to pan powinien pojechać i zobaczyć jak funkcjonuje szpitalnictwo w Rzeszowie to wówczas celowym byłyby wydatki na lecznicę. Panu się tego nie chce bowiem pan się "zasiedział" i ani myśli o innowacjach. Szkoda, bowiem pana drętwota dotyka bezpośrednio nas,

~jan

.... no to pan starosta będzie miał przynajmniej 10 razy okazję prezentować KARTON i pięknie sie uśmiechać ....

~jasio

Tyle co pisowce nakradli przez lata rzadzenia to komuna nie ukradla przez 40 lat

~kierowca

Ale jaja TFUSK proponuje 1500 złotych matkom małych dzieci które wrócą do pracy tak zwane babciowe. Niech mi ktoś powie ,że jest większym komunistą niż wszyscy politycy z partii PIS. Bo ich przebił i to grubo w rozdawnictwie. Ale pamiętajcie wszyscy POLACY jak opozycja wam coś obiecuje to trzymajcie ręce w kieszeni i sprawdzajcie portfele. Wiadomo , że nic wam TFUSK nie da a wszystko zabierze, to takie obiecanki dla malutkich dzieci. Cała POLSKA się z TFUSKA śmieje bo to akt desperacji i bezsilności aby choć jeden procent więcej w sondażach pozyskać.

~Ubek

taka prawda
Tępy knurze blokują nam od 2022 roku tylko trzeba czytać i pisać umieć aby zrozumieć.

~taka prawda

Do ubek, jak masz konto w banku to bankomat ci kasę wypłaca bez żadnej łaski a jak nie masz nic to zostajesz bezdomnym. Tak samo jest w tej unii jak dajesz im kasę to oni ci oddają bez łachy. Co by to było jakbyśmy tej unii dokładali a oni nam nic nie oddawali. Tylko idi..ta by się na takie coś zgodził ale w POLSCE obecnie bardzo mądrzy politycy rządzą z PIS.

~taka prawda

Do ubek , tak tacy fachowcy o tym gęgają jak ty hejterze. Gdyby unia nam blokowała pieniądze z co 7 letnich wypłat to POLSKA złotówki do tej unii by nie wpłaciła ale ty jesteś za głupi aby to zrozumieć. Te co 7 letnie dopłaty to żadna łaska a obowiązek tej unii. Ale od roku 2027 żaden kraj unijny jednego EURO z unii nie dostanie ale też nic nie będzie do tej unii wpłacał.

~Janosik

Drogie te przejścia na Niezłomnych -jeden milion ,niesamowite

~Ubek

Inne czyli jakie?, Z perspektywy budżetowej UE, też nam większość blokuje. Radzę poczytać i posłuchać fachowców a nie pisowców z TVP propaganda.

~taka prawda

Tak ubek, unia tylko wstrzymuje pieniądze z KPO a to całkiem inne pieniądze niż te o których ja komentuję.

~Ubek

Oj oj oj jo jo jo taka prawda
Chyba nie oglądasz telewizji i internetu oprócz TVP propaganda.
UE nam w chwili obecnej wstrzymuje większość środków a rząd się zapożycza

~Hahaha

A od Gielni dalej kiedy?? 3 świat. To już lepiej rozebbrać tą drogę.

~mądry

Czy nie za dużo tych wszystkich inwestycji w powiecie STALOWA WOLA. Skąd powiat ma ciągle taki majątek na inwestycje.

~taka prawda

Oj ubek , ubek , pieniądze z unii bez przerwy do nas płyną szerokim strumieniem i będą płynąć do 2027 roku. Bez żadnej łaski bo płacimy do tej unii składkę należna unii.

~Ubek

Już zobaczysz pieniądze UE chyba w snach albo na obrazku. Tylko kredyty.

~taka prawda

Do ubek, czytanie ze zrozumieniem u ciebie się kłania. Prawie 90 procent tych środków na inwestycje będą pochodzić z dopłat unijnych. Wracaj do szkoły podstawowej bo masz podstawowe braki edukacyjne.