Opony letnie - coraz częstszy temat w głowach kierowców.

Materiał zewnętrzny Image

Od pewnego czasu obserwujemy stopniowy wzrost temperatury powietrza. W ogródkach zaczynają pojawiać się wiosenne kwiaty, a ludzie zamiast nosić zimowe, puchowe kurtki zakładają zwykłe bluzy, lekkie buty i wychodzą na wiosenne spacery. Czy to jest już odpowiedni czas aby zdecydować się na wymianę opon na letnie? Na jakie opony letnie się zdecydować. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na nurtujące kierowców pytania.

Pomimo ciągłego wzrostu udziału opon całorocznych w rynku ogumienia, opony letnie nadal cieszą się ogromną popularnością wśród polskich kierowców. Dlatego każdy użytkownik opon letnich i zimowych powinien zdawać sobie sprawę kiedy powinno się je wymienić. Specjaliści z branży motoryzacyjnej zalecają korzystać z opon letnich, kiedy średnia dobowa temperatura otoczenia przekracza 7 stopni Celsjusza. Wtedy też opony letnie sprawdzają się najlepiej. Ich mieszanka jest dostosowana do temperatur ponad 7 stopni Celsjusza, dlatego powoli warto jest już rezerwować termin u wulkanizatora na wymianę z zimowych na letnie. Ale co w przypadku, gdy nie mamy letnich opon? Jakie wtedy opony kupić?

W zasadzie wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz i jakiej klasy opon szukasz. Najpopularniejszym rozmiarem opon letnich są opony letnie 205/55R16. W sklepie Opomarket.pl znajdziesz szeroki wybór opon w omawianym rozmiarze. Dostępne są opony klasy premium, medium oraz tańsze opony klasy budżetowej. Oczywiście, najlepszymi parametrami będą wyróżniać się opony klasy premium. Oferują one najlepsze parametry, długą żywotność oraz wiele nowoczesnych technologii. Niestety tego typu ogumienie wyróżnia się również najwyższą ceną. W takim razie co wybrać jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, który możemy przeznaczyć na opony? W takim wypadku warto jest zastanowić się nad zakupem opon klasy budżetowej. W sklepie internetowym Opomarket.pl znajdziesz szeroką ofertę takich opon. Znajdziesz tam zarówno europejskie marki opon, jak np. Dębica, Barum, jak również marki azjatyckie, które pomimo swojej relatywnie niskiej ceny oferują bardzo dobre parametry. Przykładem mogą być opony Goodride, które są bardzo popularnymi oponami budżetowymi w Polsce. Ich najnowszy model opon – Solmax 1 – posiada najwyższe etykiety na mokrej nawierzchni, niskie opory toczenia oraz bardzo fajne parametry emitowania hałasu. W chwili obecnej wspomniany model opon Goodride jest dostępny w większych rozmiarach 18+, ale może się to niebawem zmienić. Opony marki Goodride posiadają 5 – letni okres gwarancji, co również potwierdza ich bardzo dobre parametry, często nawet porównywalne do europejskich marek opon.

Które jeszcze rozmiary opon cieszą się coraz większym zainteresowaniem kierowców w Polsce? Z pewnością od kilku sezonów bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się opony letnie 225/45R17. Mogą być one stosowane zarówno w samochodach poruszających się w mieście jak również w pojazdach o bardziej sportowej specyfice. W sklepie Opomarket.pl znajdziesz modele opon przeznaczone i do jednych i do drugich samochodów. Dodatkowo ze względu na dużą popularność opon w rozmiarze 225/45R17, wyróżniają się one szeroką dostępnością różnych modeli oraz atrakcyjną ofertą cenową. Podobnie jak w przypadku opon letnich 205/55R16 opony 225/45R17 dzielą się na 3 kategorie jakościowe – premium, medium i opony klasy budżetowej. Oczywiście, jak w przypadku każdego rozmiaru opon, opony letnie 225/45R17 są najlepsze jakościowo w klasie opon premium. Zaliczają się do nich takie marki opon jak np. Goodyear, Dunlop, Michelin, Bridgestone czy Continental. Wszystkie te marki opon znajdziesz właśnie w omawianym sklepie Internetowym. Ofertę na opony letnie 225/45R17 znajdziesz pod linkiem: https://opomarket.pl/k102,225-45r17.html.

Dlaczego warto kupić dobrej jakości opony letnie? Odpowiedź jest prosta i dla wielu oczywista. Nowe opony, gwarantujące dobrą jakość to nasze bezpieczeństwo i spokój wewnętrzny. Możesz sobie nie zdawać sprawy, ale powierzchnia z jaką 4 opony stykają się z nawierzchnią, nie przekracza powierzchni kartki papieru A4. Dlatego też nie warto jest oszczędzać na oponach. A z pewnością nie warto decydować się na zakup opon używanych. Przecież nigdy nie wiesz co w przeszłości taka opona używana przeszła, czy była użytkowana zgodnie z przeznaczeniem i czy nie była uderzona w jakąś przeszkodę, co może się objawić w przyszłości. Dlatego zdecydowanie polecamy wybór nowych opon, które mogą być w prawdzie tańszych marek, ale dzięki faktowi, że są nowe, to masz pewność ich niezawodności. Oczywiście w sklepie Opomarket.pl zakupisz doskonałe nowe opony letnie w bardzo dobrych cenach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Madras

Jeździłem kiedyś na zima/lato teraz od dwóch lat wielosezonowe mam założone . Nie stoję w kolejkach i nie płacę za przekładanie a poza tym wielosezonowe dają radę na śniegu nigdy nie wrócę stricte na opony zima /lato.