Stalowowolski sztab WOŚP podsumował tegoroczną zbiórkę

Image

W budynku Centrum Aktywności Seniora stalowowolski Sztab WOŚP podsumował tegoroczny 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas zbiórek WOŚP w Stalowej Woli udało się zebrać 202 201,20 zł! Na tę sumę składają się: puszki wolontariuszy- 88 486,98 zł, e-skarbonka- 11 153 zł, imprezy towarzyszące- 79 950,28 zł, skarbony stacjonarne- 3 373,79 zł, aukcje Allegro- 19 237,15 zł.

- 202 201,20 zł, to mój rekord osobisty, bo pierwszy raz jestem szefem stalowowolskiego sztabu, ale wydaje mi się, że na te czasy jest to wielki rekord. Jest on na pewno większy od kwoty z poprzedniego roku, która wynosiła 137 361,42 zł. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas podczas tego finału. Mamy ciężkie czasy, wojna w Ukrainie, szalejąca inflacja, baliśmy się, że po prostu nam ten finał nie wyjdzie. Chciałem jak najlepiej, jak najsprawniej zorganizować ten finał, myślę, że to się udało przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, bowiem nic złego się nie wydarzyło. Ten finał przeprowadziliśmy bezpiecznie. Dziękuję wszystkim służbom, sponsorom, wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że udało się zebrać tak dużą kwotę- mówił podczas spotkania podsumowującego akcję Aleksander Kapuściński, Szef Sztabu WOŚP w Stalowej Woli.

Do wspólnej puli trafiły też pieniądze, które udało się uzyskać podczas różnych imprez i okolicznościowych licytacji: bieg Policz się z cukrzycą- 18 402,65 zł, zumba- 2 119,70 zł, halowy turniej piłki nożnej- 620,22 zł. Podczas różnych wydarzeń jakie miały miejsce w Zaklikowie udało się zebrać 23 345,02 zł. Sklepik z gadżetami WOŚP przyniósł dochód w wysokości 15 401,73 zł. Kolejne środki zebrano podczas dnia finału w Centrum Aktywności Seniora, gdzie przez cały dzień odbywały się różne występy, pokazy, warsztaty, licytacje, zabawy i animacje dla dzieci, co pozwoliło uzbierać 20 060,96 zł.

Łączna kwota jaką sztab uzyskał od sponsorów na organizację 31 finału WOŚP wyniosła 33 800 zł. Pieniądze zostały rozdysponowane głównie na organizacje imprez towarzyszących, pokaz fajerwerków oraz zakup gadżetów do sklepiku.

Na terenie Stalowej Woli w dniu finału WOŚP kwestowało 147 wolontariuszy. Wzorem minionych lat stalowowolski sztab WOŚP w symboliczny sposób nagrodził grupę wolontariuszy, a w tym najstarszego i najmłodszego oraz 3 wolontariuszy, którym udało się zebrać największe kwoty do puszek. Puchary oraz nagrody rzeczowe trafiły do Agnieszki Lejk (zebrała 3 318,93 zł), Adama Żuchowskiego (2 838,29 zł), Hanny Błażejowskiej (2 744,98 zł).

Wolontariuszka, która uzbierała największą sumę podkreśliła, najwięcej pieniędzy zebrała przed kościołem.

- W tym roku udało mi się zebrać 3 318,93 zł. Zbieram pieniądze chyba już od 5 lat. Pierwszy raz poszłam w I technikum razem z koleżanką i tak już zostało. Wiem, że ona już nie zbiera, a ja zostałam. Warto pomagać, bo to nic nie kosztuje. Są ludzie, którzy chętnie wrzucają coś do puszki, są tacy co coś dopowiedzą niemiłego, ale więcej jest tych, którzy pomagają- podsumowuje Agnieszka Lejk.

Podczas 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zbierano pieniądze na walkę z sepsą oraz na wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Marek

Piotr
Im tłumaczyć to jak twojej dżdżownicy z przykładu zabrać ziemię i kamienie posypać . Też będą z przodu wchłaniać tylko boję się myśleć co z tyłu się będzie działo.
Inflacja sama jest 18,4% a w UE średnia 8,5%. Tam też sięga wojna a radzą sobie inaczej niż my . Kompetencje P.........tych I S.....tych są takie same jak ich zwolenników.

~Piotr

Nie pie..ol edek. Każdy kto żyje w Polsce płaci podatek inflacyjny który zafundował nam PIS. Obecnie uśredniony jest w okolicach 50%. Także takie pierdoły możesz sadzić swojemu elektoratowi który żyje jak dżdżownice. Pochłania z jednej strony i wydala drugim końcem.

~Ja.

Kurczę, nie wyświetla emotek. Smutno mi.

~Ja.

Fajerwerki szczególnie potrzebne. Nic tak nie leczy z poważnych przypadłości jak fajerwerki. Co więcej, fajerwerki dobre na wszystko. Oczywiście fajerwerki dla wośp, innych boją się psy, ptaki, dzieciaki, rosomaki itd. Myślę, że czerwonospodniowy jerzy powinien dodać oficjalnie pseudo FAJERWERK. Po...po...po...zdra...zdra..wiam????

~Bojar

A ja nie dałem nic i dobrze mi z tym

~taka prawda

Do piotr, gdzie i kto ma w POLSCE 50 procentowy podatek , jak w POLSCE prawie nikt podatków nie płaci. Każdy POLAK jest zwolniony do kwoty 30 tysięcy i nie płaci żadnych podatków.

~do mądry

Ale nie prowadzi, więc wyręcza ich kto inny

~WOŚP

Prawie o połowę więcej niż w zeszłym roku! W kryzysie! Brawo Stalowa Wola! Brawo WOŚP! Brawo wolontariusze!

~Piotr

Caritas to żaden autorytet, a po za tym mają swoje potrzeby umiech
Myślę że w obliczu działań największej pijawki fundującej nam 50% podatek i flacyjny zbiórki powinny być dobrowolne i bez jakiejkolwiek presji społecznej.

~Grzegorz

Caritas Polska powinien się włączyć w tą zbiórkę i przekonać przeciwników WOŚP a wtedy myślę że kwota zebrana by się podwoiła.

~mądry

Tą zbiórkę co roku powinien prowadzić CARITAS POLSKA.

~Grzegorz

Jak was podłączą albo waszą rodzinę to mam nadzieję że sami odlączycie od sprzętu WOŚP .
Jaką pomoc dla polskich szpitali dał Polski kościół katolicki z dyrektorem Rydzykiem na czele.?

~cotojes

Zloty Melon „Mrówka Cała”, „Tabasco”, „Boscata”.
KTOŚ COŚ WIE O TYM

~Rysiek

Nie zwróciłem uwagi na czas że w kolejnym wpisie toczysz wukraińską piankę do stana. Czystej krwi kowidianian, szkoda na ciebie czasu zmanipulowany szurze.

~Rysiek

@Olka. Mam go po pleckach klepać że popierał segregację?
Właśnie o takich jak ty pisałem Olka. Jesteście na nowej mądrości etapu i udajecie że ten bączur którego wypuściliście to fiołki. 160 tysięcy nadmiarowych zgonów w związku z zablokowaniem służby zdrowia oraz 50% inflacja w związku z zamrożeniem gospodarki i szalonym dodrukiem pieniądza to dla ciebie k.rwa pestka. Ci co popierali to spie...lenie i ci co to wprowadzali są na równi winni.

~Nxjdj

Grzegorz jak na lodówkę i kibel w szpitalu nakleisz naklejkę WOŚP to znaczy ze kupiono ze zbiórki?

mad_dog

~Grzegorz - chłopie3 skończ pierd... , tej aparaturki od Jureczka to w szpitalach jest ułamek, ani ci ona życia nie uratuje ani nie zaszkodzi a nawet jej nie zobaczysz. taka głupia demagogia wyznawców owsika

wyborca

Im więcej pytań zadaję o Stalowej Woli, tym więcej bzdur. Ale pośmiać się można.

wyborca

"Parafia św. Wojciecha w Stalowej Woli znajduje się przy ulicy Kościuszki 3, w centrum miasta."

Kurczę, nie ma takiej ulicy w centrum miasta. Dlatego nie ufajcie sztucznej inteligencji.

wyborca

Piszę sobie z ChatGPT i dowiedziałem się, że w centrum Stalowej Woli istnieje parafia św. Wojciecha, założona w 1945 roku i skupia wielu wiernych z miasta oraz okolicznych miejscowości, zaś Karol Wojtyła pracował jako kapłan przed zostaniem biskupem. Tam poznał ludzi, którzy wpłynęli na jego dalsze życie i posługę duszpasterską. Obecny kościół wybudowano w latach 1957-1965.

Ktoś potwierdzi te rewelacje? Pierwszy raz słyszę.

~Grzegorz

Stalowiak
Tylko jak trafisz do szpitala i cię podłączą pod aparaturę WOŚP mam nadzieję że poprosisz o odłączenie i zamówisz sobie ciepłą pizzę.

~Stalowiak.

A ja sobie kupiłem ciepłą pizzę zamiast dawać.

~Ssaki

Rok wyborczy, nie może być bez rekordu chociażby potem zwracali tymczasowym rekordzistom :-)

~Grzegorz

Większość starszych osób na których jest ten sprzęt wykorzystywany to zwolennicy PiS ale mimo tego chętnie od samego początku wspieram.
Taka akcja ma nas łączyć bez względu na zapatrywania polityczne podobnie jak celowość pomocy Ukrainie która pomimo naszych historycznych wrogości dzisiaj walczy również za nas i dla nas.
Brawo WOŚP.

~But

Ja też wspieram WOŚP i głosuje na PiS

las

Ja dałem i cieszę się że można komuś pomóc może nawet mnie.TAKA PRAWDA nie korzystaj jak będziesz chory z urządzeń zakupionych przez WOSP.

~jan

ja nie dałem i co mi zrobicie?

~Olka.

Stan. Jakby dał na wsparcie raszystowskiej agresji to byś piał z zachwytu. A poza tym dał na leki i opatrunki a nie na broń.

~Olka.

Rysiek jesteś najlepszym przykładem na to jak bezobjawowy Covid ryje berety.

~Olka.

Taka prawda. Nie mierz wszystkich pisowską miarą. Gdyby brakowało jednego grosika to zeroprokuratura by Go udupiła. Czep się rydzyka i jemu podobnych, fanatyczna miernoto.