Miasto wybrało projektanta podwórka osiedlowego

Image

Miasto Stalowa Wola dokonało wyboru wykonawcy opracowania dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa terenów przyblokowych przy al. Jana Pawła II 26, 26a, 26b w Stalowej Woli”.  Została wybrana oferta Wykonawcy Biuro Projektowe z Tarnobrzega, który zrealizuje zamówienie za kwotę 106 518, 00 zł.

– Podczas jesiennych konsultacji społecznych, Mieszkańcy bloków Al. Jana Pawła II 26, 26a i 26b przekazali mi swoje plany i pomysły związane z rewitalizacją ich podwórek przyblokowych. Dzisiaj jesteśmy już na etapie przetargu na zaprojektowanie tych podwórek, zgodnie z oczekiwaniami Mieszkańców. Priorytetem projektu jest dla mnie maksymalne zwiększenie liczby miejsc parkingowych przy jednocześnie minimalnej ingerencji w istniejącą zieleń, nowe nasadzenia oraz stworzenie pięknego, bezpiecznego i komfortowego miejsca codziennego życia Mieszkańców tych ulic – zaznacza Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. 

Opracowanie projektowe będzie zawierać: opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego w zakresie przebudowy terenów międzyblokowych wraz z przebudową parkingów i dróg dojazdowych, projekt monitoringu wizyjnego, projekt odwodnienia, odprowadzenie wód opadowych i roztopowych, w tym ewentualne uwzględnienie retencjonowania wód np. ogrody deszczowe, projekt rozbudowy oświetlenia wraz z wymianą istniejących lamp, projekt przebudowy kolidującego uzbrojenia (lub zabezpieczenia istniejącego uzbrojenia) wraz z uzyskaniem warunków przebudowy lub zabezpieczenia, inwentaryzację dendrologiczną oraz projekt gospodarki drzewostanem, projekt zieleni (w tym ewentualny projekt nasadzeń), projekt zabezpieczenia zieleni na placu budowy, uzyskanie warunków przebudowy lub zabezpieczenia, projekt stałej organizacji ruchu, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót oraz kosztorysy inwestorskie.  Koncepcja i projekt projektowanych terenów przyblokowych będzie skonsultowany i uzgodniony z zarządcami bloków, Biurem Architektury Krajobrazu, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziałem Realizacji Inwestycji i Transportu. 

Podczas przygotowania koncepcji projektant musi unikać usuwania istniejących drzew. Dodatkowo planuje się pozostawienie jak największej ilości istniejących miejsc postojowych w rejonie przyblokowym oraz zaprojektowanie maksymalnej możliwej ilości nowych miejsc postojowych w tym możliwe przeniesienie lokalizacji wiaty śmietnikowej. 

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ekolog

Do onucy, wybory jesienią do sejmu i senatu na 100 procent się odbędą ja wiem , że opozycji się marzy aby te wybory się nie odbyły bo unikną kolejnej kompromitacji i klęski na niewyobrażalne wcześniej rozmiary. Kiedy rozpocznie się kampania wyborcza i PIS ruszy na czele z PANEM PREMIREM JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM w POLSKĘ to PIS będzie miał przynajmniej 60 procentowe poparcie w polskim społeczeństwie. Bo to jedyna partia wiarygodna co obiecuje to spełnia wszystkie obiecanki POLAKOM.

~onuca put.

Ja gęgam że pis-iory przegraja wybory i dlatego wybory na jesieni nie odbeda sie.Ma byc mobilizacja wszystkich zdrowych w kamasze i na front ukrainski .

e2rds

~Troll to troll inaczej śmie.dziel i dlatego takich słówek używa. Mnie trollu nie obchodzą te drzewka, ale popytaj ludzi którzy mają takie drzewka metr od okna co o tym sądzą, brzozy to jeszcze pół biedy, ale jodły, tuje, albo inne tak duże, że przez okno tylko drzewo widać. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wycinania drzew, ale wiele drzew rośnie w nieodpowiednim miejscu i to wina samych lokatorów.

~Troll

I hu j ci do tych drzewek.

e2rds

Takiego głupiego nasadzenia drzewek na osiedlach dokonali sami lokatorzy. Przy każdym bloku jest taki ktoś co chce bezmyślnie posadzić drzewko, jak ono małe to fajnie, gorzej jak urośnie do wielkości bloku i co z tym zrobić. Takie rozumki przy AL.J.P.II są wszędzie, sami zobaczcie.

~Grzegorz

Proponuję je ogłosić i nkurs na najpiękniejszy plac zabaw wybudowany za czasów Wielkiego Wizjonera Stalowej Woli Lucjusza Kłamczusza Ojca Dobrobytu Naszego.
Amen.

~Pieprz

Kiełbasa wyborcza dla robaków.

~ToJa

Nie wiem dlaczego od dluzszego czasu miasto /PREZYDENT/ nie potrafimy wygospodarowac funduszy na zagodpodarowane podworka miedzy blokami przy ul. WOLNOSCI I STASZICA. A przeciez jest tam bardzo czestym gosciem odwiedzajacym lokal PiS. Czy sasiedztwo tego zaniedbanego podworka Prezydentowi nie przeszkadza?

~ToJa

Nie wiem dlaczego od dluzszego czasu miasto /PREZYDENT/ nie potrafimy wygospodarowac funduszy na zagodpodarowane podworka miedzy blokami przy ul. WOLNOSCI I STASZICA. A przeciez jest tam bardzo czestym gosciem odwiedzajacym lokal PiS. Czy sasiedztwo tego zaniedbanego podworka Prezydentowi nie przeszkadza?

~Rebel

Do ~ ekolog
Mieszkaliśmy , mieszkaliśmy w lesie ! To co teraz dzieje się z wycinką lasów dookoła miasta to jest jakieś szaleństwo ! Co się dzieje z lasem przy drodze na Tarnobrzeg , co się dzieje z lasem pod koreańską inwestycję , co się dzieje z lasem w kierunku Bojanowa ? Ale tobie to " wsio rawno " ! Ludzie pracujący w polskich portach morskich mówią że w czasie ich dwudziesto lub trzydziestoletniej pracy nie załadowali na statki tyle polskiego drzewa ile w ciągu ostatniego półtora roku ! Ale czy to do ciebie dotrze to śmiem wątpić !

~Bojko

Ile szekli od wpisu edek? Czy ci w deskach płacą?
Dobrze że to tylko przedwyborcza s.r.a.czka i będzie z tego jak zwykle k.u.p.a

~ekolog

Do rebel, gdybyś nie był ćwierćinteligentem to byś wiedział , że mieszkamy w lesie.

~ekolog

Do irek , jak ty uważasz nasze bloki za slamsy to znaczy , że w dup..pie byłeś i tylko czarne gó..no w swoim marnym życiu widziałeś. Gdybyś kiedyś był w AFRYCE czy AMERYCE POŁUDNIOWEJ to byś wiedział co to są slamsy. Gdzie nie ma wody bieżącej a ludzie swoje potrzeby fizjologiczne robią gdzie popadnie. Właściwie to życzę ci abyś całe swoje marne życie przeżył w slamsie.

~Holiba

Ale ty edek jesteś przychlast. Tylko tacy u was robią "karierę"

~Rebel

~ ekolog
W d.pie byłeś i g.wno widziałeś . To właśnie podczas budowy huty i miasta starano się o to by jak najwięcej oszczędzić drzew . Nawet jednego krzaczka bez potrzeby nie usunięto . To dlatego powstało określenie " miasto wśród sosen " a jego autorem był poeta Melchior Wańkowicz . Dzięki temu do dziś możemy korzystać jeszcze z nielicznych terenów zielonych w mieście . Ale przy obecnie panującej modzie na betonozę i te resztki zieleni mogą bezpowrotnie zniknąć . Teraz gdy buduje się przykładowo budynek 20 na 20 metrów to spychacze równają wokół niego teren 100 na 100 metrów ! Nie oszczędza się niczego co w przyszłości mogło by dać odrobinę cienia !

~Irek

Obiektywnie rzecz biorąc to są slamsy i żadna nowa lampa czy krzaczek tego nie zmieni.

wyborca

ekolog, najdalej to podróżowałeś wokół bloku i to jest dla ciebie cały świat

~Gerwazy

Panie prezydencie działać, mieszkańcy czekają. A to chamstwo co Pana obraża niech ujada. Tylko tyle im pozostało. A za rok 73-27, albo lepiej. I skończy się ujadanie smiech2 smiech2

~taka prawda

Ten niedorozwinięty umysłowo '' holiba'' używając bez przerwy kilkaset tysięcy rozmaitych nicków próbuje robić tu na tym portalu sztuczny tłum. Ale hejterze, jak przyjdą wybory to tylko jeden raz będziesz mógł zaszkodzić najlepszemu PANU PREZYDENTOWI L. NADBEREŻNEMU w dziejach naszego miasta. Oszołomy nic wam nie da zmienianie nick pod każdymi idio..tycznymi wypocinami.

~Kasprzyk

Szczujnia opozycyjna wyje jakby diabeł w nią wstąpił..
Pięknie ich tvn24 wytresował przez 20 lat...

~ekolog

Popatrzcie wszyscy na to zdjęcie pod tym artykułem, metr od bloku rośnie wielka brzoza. Ja objechałem cały świat i nigdzie nie widziałem drzewa bliżej bloków jak 6 metrów tylko u nas takie cuda się dzieją. Ale jak każdy mógł za czasów komuny robić co mu się podoba to mamy takie badziewie w mieście. Tylko co sobie o nas pomyślą ludzie przyjeżdżający do naszego miasta z całego świata.

~Login

Do~Marti
Cytat z twojego wpisu " słucha mieszkańców " . Przyznaj że jest różnica słuchać a rozumieć . Bo z tym rozumieć to jest niestety bardzo ciężko !

~Realista

Czy nie lepiej zatrudnić na etat projektanta za 6-8 tys niż co projekt płacić biurom projektowym po 100tys zł za jeden projekt?

~Holiba

smiech2 smiech2 smiech2 Ja pie..ole ale sukces smiech2 smiech2 smiech2
Puojektanta wybuali smiech2 smiech2 Normalnie można się już pluskać na tym zmodernizowanym podwułku smiech2
Popacz sinek jak miastem zarządzał Pan Andrzej Szlęzak. Nie kombinuj tylko się ucz smiech2 smiech2

~JASIO

ŁAPY PREZ OD DRZEW STALOWA WOLA TO NIE BETONOWY CHLEW !!!

~MottodlaElyty

Kiełbasa wyborcza i igrzyska dla ciemnego ludu. To program złotego dziecka Kaczyńskiego na podkarpaciu.

~Mati

i myk 80 gr za wpis wpadło.

~Marti

I to jest prezydent miasta, który słucha ludzi, jest z mieszkańcami.