Koncert „Pasja – wszystko z miłości”

Image

18 marca w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli odbył się koncert „Pasja - wszystko z miłości”, którego organizatorem byli J.E. Bp Krzysztof Nitkiewicz oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

W rolach głównych koncertu z poezją czytaną przez Jerzego Zelnika wystąpili Anna Sokołowska Alabrudzińska – A.S.A., uczestniczka koncertu premier w Opolu, wokalistka i kompozytorka, Monika Urlik – uczestniczka programu „The Voice of Poland” oraz eliminacji „Eurowizji”, Stanisław Plewniak – wokalista, kompozytor, artysta koncertu solidarności z Ukrainą „Matki Matkom”, Michał Gasz – uczestnik „Sopot Hit Festival” oraz autor dwupłytowego dzieła z muzyką z widowiska „Santo Subito”, OCTAVA ENSEMBLE – znany na arenie krajowej i międzynarodowej chór pod kierownictwem Zygmunta Magiery, nominowany do nagrody związku producentów audio – video FRYDERYK 2010 oraz orkiestra MUSICALOVE pod kierownictwem kompozytora i wokalisty Macieja Niecia. Koncert poprowadził Łukasz Lech.

Koncert był hołdem złożonym św. Janowi Pawłowi II w 18 rocznicę Jego śmierci oraz 50 rocznicę poświęcenia przez Niego Bazyliki Konkatedralnej w Stalowej Woli.

- Pragnę wyrazić wielką wdzięczność, że połączyła nas dzisiaj i zgromadziła miłość płynąca z krzyża. Miłość z przesłaniem zwycięstwa. My, Polacy, nie możemy zdezerterować przed koniecznością obrony Wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II. Musimy być wdzięczni za Jego życie, za Jego niesamowity przykład miłości, która dokonała tej wielkiej zmiany w Polsce, na świecie i w nas. Na nowo wsłuchujemy się w słowa „Ja, syn polskiej ziemi, a jednocześnie papież Jan Paweł II wołam (…) abyśmy nie podcinali korzeni z których wyrastamy”. Dzisiaj trwa zorganizowana akcja, która podważa, niszczy i ośmiesza te fundamenty, te święte wartości, na których zbudowana jest Polska. Jeżeli została podniesiona ręka na świętość, na największy autorytet, to wszystko, co dla nas ważne, wszystko, co stanowi o nas jako o Polakach, jest bardzo mocno zagrożone – powiedział podczas koncertu Nadbereżny Lucjusz Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Stalowej Woli Agatą Krzek wręczyli artystom kwiaty w podziękowaniu za występ. Końcowym akcentem było złożenie kwiatów, modlitwa i oddanie hołdu św. Janowi Pawłowi II przed Jego pomnikiem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Janina Sagatowska Senator RP oraz Rafał Weber Poseł RP. Emisja koncertu odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 21:40, w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II na antenie TV TRWAM.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~oki

Czy nie ma innnych miejsc na takie imprezy? Koncertujący niemal weszli na ołtarz.

~Historia

Kosciol nie ma wstydu za grosz. Przeproscie ofiary waszych kolegow kaplanow. Nie wiem tylko czy ktokolwiek takie nieszczere przeprosiny przyjalby. Ta instytucja systemowo kryla i nadal pewnie kryje seksualnych drapiezcow. Patrzcie jak wygladaja na samozadowolonych. Skrzywdzeni na cale zycie ludzie siedza cicho w swych domach, z traumami, cierpieniami psychicznymi. A oni sie bawia. Zniszczone zycia ofiar i usmieszki zadowolonych hierarchow. Ps jak tam wasze tajne dokumentacje po kuriach? Wszystko zniszczone? Prawda przecież nigdy nie moze wyjsc na jaw.

~Historia

Koncert dla człowieka ktory albo tuszowal wprost albo byl zbyt nieodpowiedzialny za funkcje ktora otrzymal. Wolal goscic u siebie przyjaciel seksualnych predatorow niz posluchac chocby jednej ofiary kazdego z nich. Dla nie juz jest jasne kim jest jp2

~Anna

Wspaniały koncert.
Kto nie był niech żałuje.

~Ubek

Typowe dla myślenia kleru. Płać, płacz, módl się i nie odzywaj. A gdzie empatia i rozliczenie za ofiary

~mieszkaniec

@olek .Problemem z nagłośnieniem jest ponieważ tak a nie inaczej jest zbudowana konkatedra. Tam da się zrobić dobre nagłośnienie ale jest to bardzo kosztowne. Można to wytłumić ale czy się opłaca?

~mieszkaniec

piękny koncert

~STALOWA WOLA

@ubek. Jedynym zagrożeniem dla Polski jesteś ty i twoi zdrajcy dla których polskość to nienormalność. Aha i ci od komuchów.

~Olek

Koncert bardzo ładny, nagłośnienie słabe.

~Kora

Byłam, słuchałam i bardzo mi się podobalo... Oby częściej takie wydarzenia się odbywały w Stalowej Woli

~Loka

Wspaniały koncert!!!!

~Ubek.

Jedynym zagrożeniem dla Polski Nadbereźny jest twoja partia