Platforma Obywatelska podsumowała akcję zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o in vitro

Image

Podczas konferencji prasowej europoseł Elżbieta Łukacijewska zapowiedziała, że w tym tygodniu zostanie zgłoszona w Sejmie społeczna ustawa dotycząca przywrócenia finansowania z budżetu państwa metody in vitro. Podpisy w tej sprawie zbierane były w różnych miejscach na terenie Podkarpacia, w tym również w Stalowej Woli.

Autorzy społecznej inicjatywy chcieliby aby z budżetu państwa na leczenie niepłodności rocznie przeznaczona była kwota 500 mln zł.

Europoseł Łukacijewska podkreśliła, że akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Mieszkańcy Podkarpacia chętnie podpisywali się pod obywatelskim projektem ustawy.

- Zatrzymywały się osoby starsze, które ze łzami w oczach mówiły: gdy ja byłam młoda, nie było tej metody i dzisiaj niestety nie mam dzieci. Zatrzymały się też osoby, które mówiły: ja dzięki tej metodzie jestem na świecie. W całej Polsce zebraliśmy ponad 300 tysięcy podpisów- mówiła podczas konferencji prasowej europoseł Elżbieta Łukacijewska.

Łukacijewska podziękowała rzeszowskim samorządowcom, na czele z prezydentem stolicy Podkarpacia Konradem Fijołkiem, za zabezpieczenie w budżecie miasta środków na dofinansowanie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Włodarz Rzeszowa powiedział, że zainteresowanie osób, które chciałyby skorzystać z programu in vitro jest bardzo duże. W pierwszych dniach po ogłoszeniu naboru zgłosiło się około 20 par, z czego pierwsze 14 zostało już zakwalifikowanych do programu. Na liście rezerwowej znajduje się jeszcze kilkadziesiąt kolejnych chętnych.

- Na Podkarpaciu można tego typu projekty wprowadzać samorządowo póki państwo nie zareaguje, póki państwo nie zechce finansować tej procedury. Na Podkarpaciu są osoby chętne z tego programu medycznego skorzystać- mówił prezydent Konrad Fiołek.

Obecna na konferencji stalowowolska radna Renata Butryn wyraziła słowa aprobaty w stronę rzeszowskiego samorządu.

- Cieszymy się, że Rzeszów dał przykład. Mam nadzieję, że inne samorządy pójdą tą drogą i umożliwią młodym ludziom posiadanie potomstwa. Chciałabym żeby każdy samorząd w jakiś sposób się w tę inicjatywę zaangażował. Dołożyliśmy sporą cegiełkę do tych 300 tys. podpisów. Podkarpacie, wbrew naszym przypuszczeniom, okazało się strefą taką bardzo pozytywną, jest ta potrzeba, ludzie rozumieją, że in vitro, to skuteczna metoda leczenia niepłodności- mówiła radna Renata Butryn.

I zaapelowała do posłów Zjednoczonej Prawicy o to, by dali młodym ludziom wybór, by chętni poddania się tej metodzie mogli korzystać z takiej formy leczenia niepłodności.

Europoseł Łukacijewska ma nadzieję, że ten projekt, który jest oddolną inicjatywą społeczną, będzie cieszył się odgórnym wsparciem ponad podziałami politycznymi.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~taka prawda

Do sapienecji, cieciu przestań oglądać tą ogłupiającą telewizje tvn24 bo zrobili z ciebie idi..tę. Takiej inflacji o której gęgasz nie było od 20 lat.

~Sapiencji

40% inflacji już w sumie od 2020r, NCBR, Willa+, brak KPO, dodruk i wzrost zadłużenia SP o 40%. Od 8 lat rządzi Kłamczyński, Moroadziecki i Glapinflacyjny a ci nadal Tuska winią. PIS to nie ludzie to stan umysłu.

~do madras

Jest różnica między niepłodnością a bezplodnością. In vitro jest pomocą w niepłodności. Ale to chyba zbyt trudne na twój rozum.

~Wyrok

PO nie dbało o Polske B. Dalej nie dba.

~mieszkaniec

sprzedawczyki

~taka prawda

Teraz przed wyborami, to peło wszystko wam da a po wyborach wszystko co dobre zabierze.

~taka prawda

Do emeryta e 2rds, tak dziadku pracodawcy zatrudnią wszędzie Hindusów i na tym zbankrutują. Bo ja w moim życiu pracowałem z Hindusami i każdy z nich nie jest w stanie zrobić w ciągu 8 godzin tego co POLAK zrobi. Wyraz Hindus pisze się z dużej litery tak jak POLAK piszemy z dużej litery. Ci ludzie [Hindusi] nigdy żadnemu POLAKOWI nie dorównają w wydajności pracy. A co to takiego w tym REMECIE się dzieje bo ja nie wiem więc poinformuj mnie .

~jozek

Teraz PO dopomina sie o 500 mln zl na in vitro.Zobaczymy gdyby doszli do wladzy na czele tego oszoloma Tuska ile im na ten cel odpali z budzetu.

~He he

Obleśna zboczona świnio erdeesowska mapecie milcz

~klops4

Szczepany z powiklaniami muszą iść po odszkodowanie do ministra zdrowia ,bo on to sprowadzili i zalecal .W umowie z Komisją UE producenci szczepionek zostali zwolnieni z jakiejkolwiek odpowiedzialności. Oznacza to, że Polska , a nie Moderna czy BioNTech, są zobowiązane do pokrycia kosztów sądowych, kosztów adwokackich, odszkodowań oraz rekompensaty dla poszkodowanych.Eksperyment medyczny a producenci nie odpowiadają co podali Szczepanom.

e2rds

~He he obleśny zboczony świniaku bez napletka nie kwicz bo ci ryja obtłuką.

~Madras

Czyli po tym leczeniu invitro kobieta jest już wyleczona z bezpłodności,brawo hehe

Autorzy społecznej inicjatywy chcieliby aby z budżetu państwa na leczenie niepłodności rocznie przeznaczona była kwota 500 mln zł.

Czyli po tym leczeniu invitro kobieta jest już wyleczona z bezpłodności.

~He he

Erdees kozaczku w necie -kopa to ty zalapiesz

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, nadal kretyna z siebie robisz, teraz Polacy to od pracodawców dostana nie michę ryżu tylko kopa. Po co pracodawca ma zatrudniać roszczeniowego Polaka kiedy może ugodowego i spokojnego hindusa, zobacz głąbie na dawnym R-1( bodaj obecnie to REMET) co się dzieje, to samo będzie na folii miedzianej.

~mieszkaniec

PO TZN.PUSTE OBIETNICE

~taka prawda

Do emil, za miskę ryżu to POLACY pracowali jak przy korycie siedziało peło. A ci z AFRYKI to do EUROPY do roboty nie najeżdżają, tylko po socjal. A ,że w NIEMCZECH ten socjal jest największy to tam najbardziej się ryją. Ciekawe co będzie jak któregoś dnia rząd NIEMIEC ogłosi , że na socjal już żądnych pieniędzy nie ma.

~Edek

To jest prywatna sprawa kobiety. Do in vitro niech się facet nie dotyka .

~Emil

Nasi pracodawcy nie są wyrozumiali dla innych a gdy zabraknie ciemnego ludu pracującego za miskę to będą pierwszmi za sprowadzaniem Afryki i Azji. Wliczamy do tego Mentzena.

~Odsiecz

Znowu wezwali Łukacijewską dla ocieplenia kwasnego wizerunku.
Tylko dlaczego kogoś kto serzy bzdury w PE o strwfach wolnych od indoktrynacji genderowej.

Od razu zimne nogi.

~mieszkaniec

niech kobiety stosują więcej chemii w swoim życiu m.in.podpaski tampony, leki antykoncepcyjne itd i niech się potem nie dziwią że nie będę mieć dzieci. Do tego złe odżywianie, aborcje, palenie papierosów, alkohol itp. Wszystko ma wpływ na bezpłodność. A problem będzie się nasilał ponieważ kobiety będą genetycznie chore po swoich rodzicach którzy o siebie nie dbali. Inaczej dbali bo tak im się tylko wydawało a przez stosowanie wielu leków preparatów jest jak jest. W czasach komuny i wcześniej nie było takich problemów z bezpłodnością. Rozwój technologii i zażywanie leków anty plus innych doprowadziły ze problem z płodnością narasta. A będzie jeszcze gorzej.

~Apolityczny

Do lekarz ~ byłeś kiedyś w ośrodku adopcyjnym ? My byliśmy, mieszkamy w dużym mieście i takich ośrodków jest 5, wszystko ok tylko że te ośrodki są czynne do godziny 16stej. Jak się domyślasz do tej godziny przeważnie się pracuje , owszem można wziąć urlop ale to nie są 2-3 spotkania tylko to trwa latami, powiedz mi który pracodawcą będzie taki wyrozumiały? Fajnie wypowiadać się na temat którego nie znasz.

~lekarz

Zanim lekarz dokona aborcji to każdą taką matkę ostrzega , że może już więcej dzieci w życiu nie mieć.

~lekarz

Cała prawda o braku rodzenia dzieci na świecie w tym w POLSCE. W 90 przypadkach, to wina dziewczyn że są bezpłodne. Ktoś mnie zapyta dlaczego bo od wieku 16 lat uprawiają seks i używają do tego różne leki które im gwarantują , że nie zajdą w ciążę. A najgorzej jak taka zajdzie w ciążę i usunie to dziecko to wówczas ma zagwarantowane , że więcej dzieci nie urodzi.

~Tygrees 23

Niech tusk przyjedzie i ulice w stalowej pozamiata tyle moze i basta,Pis wygra wybory

~JASIO

MENDY SZCZERZĄ ZĘBY POKO TARGOWICA

~aleALE

moze tak podepną się pod rakietę i polecą w kosmos ??????? TO BYŁOBY COŚ

~doGołaBaba

lubię BABĘ moją
i tą tu też polubiłem

~etam

Statystycznie to dzieci z in vitro są mniej zdrowe niż poczęte naturalnie. Statystycznie powiadam.

~boby

Głupi to jest samozwańczy lekarz !!! Prawdziwy by tak nie napisał...

~Lekarz

Nie potrzeba żadnych głupich metod. Można adoptować jak się nie może posiadać. Bóg dobrze wie kto zasługuje na dzieci a kto nie.