Jesienią miasto posadzi nowe drzewa

Image

W ostatnich tygodniach na terenie Stalowej Woli pracownicy MZK posadzili duże, około 5-metrowe drzewa, których obwód pnia wynosi 12-18 cm. Prezydent zapowiada, że nasadzeń w tym roku będzie jeszcze więcej.

W 2023 roku wykonano około pół tysiąca nowych nasadzeń. Lokalizacja ich to obszar m.in.: wzdłuż ul. Wojska Polskiego, rozwadowska górka, podwórko dla osiedla Pławo, Park Miejski, Park 24, park osiedlowy przy ul. Popiełuszki 3, Skarpa, ul. Floriańska, Metalowców, Ofiar Katynia, Orzeszkowej i Skoczyńskiego. Pojawiły się tam różne gatunki drzew m.in.: klon pospolity, klon jawor, klon srebrzysty, topola biała, lipa szerokolistna, lipa amerykańska, sosna pospolita, jarząb szwedzki. Kolejne nasadzenia są związane z modernizacją ul. Okulickiego, gdzie przewidziano lipy drobnolistne.

- Drugi etap nasadzeń nastąpi z dużą intensywnością na jesieni tego roku. Chcielibyśmy żeby na terenie miasta Stalowej Woli zostało zasadzonych minimum 950 drzew. Będziemy chcieli tę liczbę co roku podwajać. Tak jak w roku 2022 nasadzonych było ponad 500 drzew, w tym roku będzie blisko 1000, to w latach przyszłych będziemy te liczby zwiększać. Jest to nasze zobowiązanie w stosunku do mieszkańców Stalowej Woli- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta podkreślił, że z pełną pokorą przyjmuje krytyczne głosy mieszkańców, stowarzyszeń w sprawie dotychczasowych wycinek. Zaznaczył, że są konieczne przy procesie inwestycyjnym. Równocześnie zapewnił, że drzewostan jest chroniony tam, gdzie jest to możliwe.

Foto. MZK

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~klops4

Ekolog swiniopasie ,na jesieni wypad bedzie z trolowania .

~ekolog

Głupolom z opozycji się marzy aby do koryta się dorwać a notowania opozycji w sondażach lecą na dno.

~kibic43

Tak chwasty to na pewno pis-iory .Oni sluza ukrainie a nie nam.

~Marek

Na jesieni na pewno wyrwiemy chwasty PiS.

~klops4

Precz z pisowskimi myslami.Wycinaja i tak oto zarabiaja na drzewach sadzonych za PRLu.Tak te drzewa to wlasnosc spoleczenstwa PRL a nie PIS,OW.

~ekolog

Do emeryta 43, dziadu wybory na prezydenta naszego miasta to dopiero w maju będą w przyszłym roku. Ja jestem pierwszym człowiekiem który dba o jak najlepszy wizerunek naszego miasta bo za tym do naszego miasta z WARSZAWY majątek ciągle idzie.

~cba

Wycinać i sadzić, łapówki zgarniać. Cały pis

~emeryt43

Jesienia jak dobrze pojdzie to beda wykopki pis i juz tych drzew nie musza sadzic.A ekolog to hejter pisu za kasę tez zniknie razem z pisem .

~ekolog

Czy nie za dużo tych wszystkich drzew w naszym mieście sadzimy?

~sebixsol

Jesienia jak dobrze pojdzie to beda wykopki pis i juz tych drzew nie musza sadzic.

~ekolog

Do tej głupiej jolki, PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY to najprzystojniejszy polityk w POLSCE takie smaczne ciacho. Co do tych wszystkich wielkich sadzeń to ja się pytam czy nie za dużo drzew w naszym mieście sadzimy.?

~JASIO

JAKA ŚCIEMA !!! DUŻE PATYKI KTÓRE BĘDĄ DOJRZAŁYMI DRZEWAMI ZA MIN 30 LAT

~fakt

a tak dla przykładu jolke pod prokuratora , bo jezory im coraz wieksze urosły.

~???

Hm w projekcie na Okulickiego były leszczyny tureckie , sosny drobnokwiatowe, tawuły i inne niesamowite cuda a skończyło się na lipach? Na tekturkach wszystko pięknie wygląda szkoda tylko, że później z rzeczywistością ma to niewiele wspólnego jak na Popiełuszki i w paru innych miejscach. A dla tych co się tak podniecają, że posadzą na złość tym co marudzą: owszem może i sadzą tylko efekty widać na Jana Pawła owszem posadzili tylko wszystko uschło. Sadzić a sadzić to niestety jest różnica. Posadzić i nie podlewać żeby zmarnować ciężkie pieniądze podatników mija się z celem.

~Timon

Sadzić, na przekór malkontentom, marudom i tym "ekologom", co tylko hejtować potrafią w internecie.

~Dawid

Brawo!
A leszcze niech ujadają...

~Ubek

Nasadzeniami rodem z Popiełuszki nie powinien się chwalić największy szkodnik Stalowej Woli od 1944 roku któremu wszyscy sekretarze Kc PZPR mogłoby lizać buty Złote dziecko znad Sanu Nadbereźny.
Odejdź człowieku.

~@jasio

Obwód to nie średnica.
Popróbuj na swoim fiutku

~Kskids

Czyżby hejterom opozycyjmzznowu coś nie pasowało.
Żenujący poziom komentarzy...

~złomiarz

"~mieszkaniec
Ludzie przestańcie już najeżdżać na prezydenta bo tyle co zrobił dla miasta to nie zrobił nikt ."
Taaaa, zasłynie na wieki jako pierwszy dewastator.

~złomiarz

Buraki sadzą drzewa z korzeniami owiniętymi drucianą siatką, żeby się nie mogły przyjąć i co roku mogą wymieniać na nowe licząc "nowe nasadzenia"

~Niuniek

jasio - przeczytaj jeszcze raz, a potem wygoogluj czym różni się obwód od średnicy umiech

~jasio

jakie 18 cm jak na zdjeciach widac ze jesto góra 5 cm srednicy

~@Jola

Twój wpis to popis tej słynnej tolerancji którą nauczył cię TVN24 wespół z GW?

~Jola

Nadbereżny to mściwy, wredny i zakłamany typ z wyglądem wsiowego chłopa, utuczonego na dwóch państwowych posadach. Jak ta jego baba wytrzymuje z takim parchatym kmiotem?

~Mieszkańcy

Ciąć bo miasto musi się rozwijać. Takie uroki życia w byłym lesie.

~mieszkaniec

Ludzie przestańcie już najeżdżać na prezydenta bo tyle co zrobił dla miasta to nie zrobił nikt .

~Kashaj

No i bardzo dobrze.
Ale po komentarzach widzę, że marudom i hejterom nie dogodzi...

Kutcha

Drzewostan jest chroniony tam, gdzie jest to możliwe? Hahahahahhha

~Tyrtumpyrtum

Ja tylko pragnę co niektorym przypomnieć, że w dzisiejszych czasach już takiej anonimowości w sieci nie ma, więc czasem lepiej ugryźć się w język, a raczej palce, niż wyzywać innych od śmieci itp.
Więcej kultury ludzie i szacunku. Zza monitora to każdy mocny...