Uwaga: w okolicy znów oszukują na wnuczka!

Image

Kobieta straciła ponad 200 tys. zł. Myślała, że pomaga policjantom złapać oszusta internetowego.

Apele i ostrzeżenia policjantów, dotyczące oszustw metodami na „wnuczka”, „pracownika banku” i „policjanta” docierają do szerokiego grona, ale niestety część osób i tak daje się oszukać. 68- letnia kobieta została zmanipulowana przez oszustów i myśląc, że bierze udział prowadzonej policyjnej akcji, straciła ponad 200 tys. złotych. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Policjanci przypominają również, że nie informują nikogo o prowadzonych przez siebie akcjach i nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Do 68-letniej mieszkanki Tarnobrzega zadzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza Policji i poinformował kobietę, że padła ofiarą oszustwa internetowego i jej środki finansowe, które posiada na koncie, są zagrożone. Dodatkowo poinformował, że dane 68-latki zostały prawdopodobnie wykradzione przez nieuczciwego bankowca i teraz bank wspólnie z Policją prowadzą tajną akcję, mającą na celu wykrycie sprawcy.

Kobieta uzyskała również informację, że ma niezwłocznie wybrać pieniądze z konta, aby nie padły łupem złodziei. Mężczyzna, aby uwiarygodnić przedstawioną historię, poinformował ją, że za chwilę zadzwoni do niej prokurator, który nadzoruje akcję. Po chwili 68-latka odebrała kolejny telefon. W słuchawce usłyszała, że rozmawia z prokuratorem. Mężczyzna potwierdził słowa „policjanta”, przedstawił jej plan działania i podał wskazówki, w jaki sposób może uchronić swoje pieniądze. Wskazał, że musi je natychmiast zdeponować na podanym koncie bankowym. Oszuści cały czas manipulowali kobietą i polecili, aby rozwiązała swoje lokaty bankowe i wpłaciła wszystkie środki finansowe na podane przez nich konto.

Będąc cały czas w kontakcie z rzekomym „policjantem”, mieszkanka Tarnobrzega wybrała swoje oszczędności i przelała gotówkę.

Po dokonaniu wpłat, mężczyzna zapewnił kobietę, że zaraz do niej przyjadą funkcjonariusze, aby podpisała stosowne dokumenty, po czym kontakt się urwał. Łupem oszustów padło ponad 200 tys. złotych.

Po krótkim czasie mieszkanka Tarnobrzega zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. O zdarzeniu poinformowała dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Pamiętajmy!

Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać, jak najwięcej informacji o pokrzywdzonym. Taki fałszywy funkcjonariusz podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Oszuści przekonują swoje ofiary, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna. Przypominamy, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i działaniach. Funkcjonariusze nigdy nie proszą również o przekazanie pieniędzy. Apelujemy o czujność i rozwagę w kontaktach z obcymi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Fraglesik następny świniak przybył na forum i natychmiast zaczyna śmie.dzieć

~Fraglesik

Erdeesik nie podniecaj się mapecie

e2rds

~Dziadek i dobrze babka mówiła, jak byś wiedział o kasie to jak zwykle chlał byś jak świnia pomyje , leżał pod płotami i jeszcze na izbę wytrzeźwień i na odtrucia trzeba by było łożyć, a tak to kwiczysz, ale trzeźwy.

~Dziadek

Babka stara jędzo mówiłaś że nie masz pieniędzy a w domu bida do gęby nie ma co włożyć.

~taka prawda

STALOWA WOLA czy ten ksiądz Błaszczak to o którym piszesz to nie ojciec tego ministra z pisu?

~Marta

Mark
Przelewa się gotówkę takie jest potoczne nazewnictwo.

~Mark

Jak się przelewa gotówkę?Wybrała gotówkę i ją przelała?Jaki bank dał jej 200k bez wcześniejszego umówienia się.Taką sumę trzeba zamówić w banku przynajmniej 1-2 dni wcześniej. Ten artykuł nie trzyma się kupy.Mam wrażenie że jest zmyślony

e2rds

~Cgdgh, jeszcze jedno, w tym reportażu jest jedna ważna informacja i myślę i na nią należy zwrócić uwagę, cyt: " Dodatkowo poinformował, że dane 68-latki zostały prawdopodobnie wykradzione przez nieuczciwego bankowca " i w tym tkwi sedno sprawy.

e2rds

~Cgdgh, nie mogą mieć, tylko muszą mieć, skąd by oszuści wiedzieli ile kobieta ma na koncie i czy podjęła czynności operacyjne jak jej sugerowali, myślę, że operacje była cały czas kontrolowana, to była za duża kwota by liczyć na łut szczęścia.

~Grzegorz

Wasi rodzice nie założyli prezerwatyw i do dzisiaj żałują.
Czarni nie używają gumek bo im wiara nie pozwala.

~Cgdgh

Oszuści mogą być powiązani z pracownikiem banku.

kabi

co grzegorz, nie założyłeś pampersa?

~Alwaro

Ja bym jeszcze im dal nagrodę za pomysłowe robienie w balona głupich jak but ludzi

~STALOWA WOLA

@GRZEGORZ. JA BYŁEM. I BARDZO DOBRY KONCERT. SOLIŚCI NAJLEPSI. PIĘKNE GŁOSY. ALE TAKI MATOŁ JAK TY NIE WIE CO TO DOBRA MUZYKA. NA TYM KONCERCIE WIDZIAŁEM OSOBY KTÓRE DO KOŚCIOŁA NIE CHODZĄ. PRZYSZLI ABY POSŁUCHAĆ MUZYKI I TYCH PIĘKNYCH GŁOSÓW. MOŻE TO POWIEDZIEĆ KAŻDY KTO TAM BYŁ. AŻ BYŚ SIĘ ZDZIWIŁ KTO BYŁ NA KONCERCIE. A jeśli chodzi o pedofili to możesz ich poszukać też w pewnej grupie która atakuje kościół i chroni swoich jak niepodległości. W Szczecinie nie było by tematu gdyby nie pewien Pan.powiązanych z pewna grupa. Czy mam ci napisać wyrok Sądu oraz uzasadnienie wraz z opisem sprawy? Czy mam dosadnie napisać kim był czym się zajmował i kogo reprezentował. WSTYDZ SIĘ CZŁOWIEKU. Widziałeś kiedyś program ''Łowca Pedofili''? Był tam jakiś ksiądz? A inne filmiki innych organizacji? Było setki ludzi złapanych jak nie tysiące. I bardzo dobrze. Bo pedofilów trzeba wyłapywać i karać żeby dzieci nie krzywdzili. A oglądałeś film Latkowskiego? Widzisz tylko pedofili wśród księży. a co z tzn.celebrytami. Należy ich też rozliczać izolować i karać. To proste. Również księży. Nie widzisz tematu w innych grupach. Nie atakuj JP2 i Kościoła bo już w paru wpisach to robiłeś. Bo gdyby nie kościół w Polsce nie wiadomo czy byś sobie pisał tak jak teraz to robisz. Stoisz po stronie najgorszego syfu który walczył i mordował księży patrz.ks.Popiełuszko i ks.Blachnicki, ks.Kowalczyk I ks.Błaszczak. A ilu jeszcze? Syfu który obecnie współpracuje z tymi którzy walczyli z kościołem. Jesteś kanalią, ślepcem oraz głupcem. Współczuje twoim znajomym że maja takiego za kolegę, współczuje twoim bliskim bo niczego cię nie nauczyli, współczuje twoim nauczycielom ponieważ niczego ci nie wpoili, współczuje wszystkim którzy cie spotkali i spotkają ponieważ jestem pewien że nic nie wnosisz do ich życia. Pozdrawiam wszystkich umiech

~alexa

Widać gołym okiem, że pani nie tak sędziwa miała tzw. nawis inflacyjny więc dzięki sztuczkom podobnym do tych stosowanych przez "jastrzębia z płaskowyżu" wyszła lekka jak puszek. Jastrząb nas wszystkich puszcza z torbami i to każdego dnia bowiem znikają nam wszystkie oszczędności jakie mieliśmy i to wcale nie muszą sięgać setek tysięcy złotych. Teraz kolej na zatrzymanie jastrzębia bo niby dokąd będziemy oszukiwani?

~Chmura

Moja babcia bidna jak mysz kościelna bez żadnych osczcędności nigdy nie miała telefonu od oszustów. Sąsiadka - bogata wdowa z wysoką emeryturą - takich telefonów miała mnóstwo. Skąd oszuści wiedzą, kto ma kasę a kto nie? Bo na pewno nie dzwonią na chybił trafił... 200 tysięcy na koncie to jednak spora kasa, wnuczek niestety nie dostanie w prezencie mieszkania od babci.

~Grzegorz

A był ktoś na pokazie laserowym w bazylice na cześć obrońcy czarnych pedofilii w sukienkach bo nie ma żadnego artykułu na rzetelnym portalu SM.

~Mieszkaniec

Gdyby było mniej Tuska w TVP rasyja a więcej normalności to by kobicina nie straciła..........

las

Głupia babsko ,Takich się nie sieje one się urodziły .

e2rds

Należało by sprawdzić który z pracowników banku w momencie dokonywania operacji przelewów podglądał konto tej pani i od tego zacząć i w ogóle kto najczęściej podglądał jej konto, to nie przypadek, że oszuści zainteresowali się tą panią.

e2rds

Informatorzy bankowi mają wspólny biznes ze złodziejami i tu jest problem.

~Zona

A tyle o tym mowia ze polcja nigdy nie dzwoni i nie prosi o kase . Niestety starsi ludzie sa bardzo latwoweni . Zlodzieje zacieraja rece .