Rozpoczęło się pozimowe sprzątanie miasta

Image

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli zakończył działania prowadzone w ramach Akcji Zima. A to oznacza, że zaczęło się wielkie sprzątanie ulic.

Wraz z pierwszymi w pogodzie oznakami wiosny, pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta MZK rozpoczynają wstępne pozimowe sprzątanie miasta. Z zalegającego na drogach i chodnikach piasku i śmieci sukcesywnie sprzątane będą gminne drogi, chodniki, zatoki autobusowe i tereny zielone.

- Prace prowadzone będą według ustalonego harmonogramu, choć uzależnione są także od warunków pogodowych. W poniedziałek planowana jest do porządkowania ulica Ofiar Katynia i sukcesywnie osiedla Śródmieście, Centralne, Młodynie, Poręby, Pławo, Skarpa, Flisaków, Lasowiaków oraz pozostałe osiedla. Życzyłbym sobie, jak i bardzo duża rzesza mieszkańców, żeby władze powiatu stalowowolskiego częściej niż dwa razy do roku, zlecały sprzątanie terenów którymi zarządzają. A są to jedne z głównych ulic, takie jak Al. Jana Pawła II, ulice Staszica, Energetyków, Popiełuszki, Mickiewicza, Czarnieckiego, Żwirki Wigury, Poniatowskiego, Przemysłowa i Klasztorna. Obecnie, w pasach drogowym zalegają śmieci, które aż proszą się o uprzątnięcie, chociażby ze względów estetycznych – mówi Radosław Sagatowski, prezes zarządu MZK Sp. z o.o.

Zadania w ramach pozimowych porządków wykonywać będą brygady ręczne zakładu, a także sprzęt specjalistyczny, do którego w tym roku dołączyły dwie nowe, nowoczesne zamiatarki zakupione za ponad 1,5 mln złotych.

Są to urządzenia wielozadaniowe, które pozwalają szybko i sprawnie posprzątać miejsca trudno dostępne i mocno zabrudzone np. plamami oleju, rdzą, gumą do żucia, czy odchodami zwierząt. Możliwość montażu dodatkowego osprzętu w tych pojazdach, pozwala na zastosowanie ich także do sprzątania i spryskiwania nawierzchni, mycia studzienek ściekowych, czyszczenia wysokociśnieniowego i zwalczania chwastów. Nowe zamiatarki przeszły już pierwsze testy na mieście i można je od dzisiaj oglądać podczas pracy w terenie.

MZK mieszkańców poszczególnych osiedli, prosi o zwrócenie uwagi na znaki, informujące o planowanych pracach porządkowych i przestawienie swoich samochodów w miejsca nieutrudniające dojazdu zamiatarek do krawężników. W związku z mniejszym natężeniem ruchu ulicznego, część prac porządkowych na ulicach Stalowej Woli prowadzona będzie również w godzinach późnowieczornych.

Macie pytania? Możecie zadać jej pod tym numerem telefonu: 15 842 34 11 wew.: 310, 333 (Zakład Oczyszczania Miasta MZK).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~taka prawda

Do pseudo ekologa , ty o ekologii nie masz zielonego pojęcia skoro wypociłeś takie idi..tyzmy. Całe miasto jest sprzątane codziennie przez cały rok a raz do roku robimy generalne porządki po zimie. Ja też u mnie w domu robimy dwa razy do roku generalne sprzątanie ale tez co tydzień robimy normalne sprzątanie. Zawsze to robimy przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA i przed ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI.

~ekolog

Do login , największy dur..niu w POLSCE sprzątanie generalne robimy co roku w marcu albo kwietniu zależnie od zimy jak jest zima krótsza to w marcu a jak dłuższa to w kwietniu. A sprzątanie co tygodniowe robimy codziennie pod innym osiedlem. Koło mojego domu w okresie od kwietnia do listopada co tydzień podjeżdżają pracownicy MZK i wszystko sprzątają. Jeżdżą po mieście takie pojazdy które wszystkie ulicy i chodniki co tydzień sprzątają. Bo gdyby tylko przez tydzień nie posprzątali to byśmy my mieszkańcy w STALOWEJ WOLI mieli wszędzie brud jak po opadach śniegu w zimie. A w zimie się ulic nie sprząta bo w zimie się śnieg odśnieża. Moi goście co do mnie przyjeżdżają zawsze mi mówią , że nasze miasto STALOWA WOLA to najczyściejsze miasto w POLSCE. Widzisz cieciu pracownicy MZK późną jesienią wygrabili wszystkie liście w naszym mieście a teraz robią powtórkę bo zawsze wiatr z powrotem te liście przywlecze .

~ekolog

Do mieszaniec, a kto te śmiecie , śmieciu tam wyrzucił przecież nie mieszkańcy osiedla FABRYCZNEGO zamiast hejtować to ogłoś czyn społeczny i wy tam mieszkający posprzątajcie cały ten teren bo tylko wy korzystacie z tego obecnie pięknego miejsca. Czy dla ciebie tak trudne wziąć do ręki worek plastykowy i pozbierać wszystkie te badziewie co tam zostawiacie po imprezach alkoholowych.?

~ekolog

Sprzątanie tylko wtedy kiedy trzeba udawać normalność! Czyli przed wyborami plus ewentualnie jak jakaś afera wyjdzie. Kasa miasta pusta niczym głowy wyborców partii rządzącej. Czego się spodziewaliście? Projekciki pierdółeczki itd. to wszystko wyprowadziło z kasy miasta tak dużo pieniędzy że na sprzątanie brakuje. Macie coście chcieli, rządy dzieciaka bez pomysłu na miasto, jedyne co go ratuje to odgórne partyjne przydziały pieniędzy. Niestety dla niego, już nie te czasy że partia nakaże ludziom zostawać w Stalowej.

~Babcia

A kiedy e2r..uprzątnie g.wna po sobie,psie i kozie???
Łajzo łap sie za miotłe i łopate i dawaj w taczki i na działkę

~Login

Czy to prawda że miasto podpisało z MZK umowę na tylko dwukrotne sprzątanie miasta w tym roku ? Skończyły się pieniążki w miejskiej kasie ?

~mieszkaniec

a kto posprząta tereny zielone na Skarpie, gdzie pomiędzy krzewami i w starych sadach zalegają tony plastikowych i szklanych butelek?

~Alik

MZK park miejski sprzątało 2 razy od strony bloków skoczyńskiego .
Pierwsza ekipa grabiła liście a zostawiali reklamówki, butelki a druga ekipa 2 tygodnie później zbierała reklamówki i butelki ale liście i trawy nie grabiła.
Przecież można to było zrobić za jednym razem a nie marnować czas i pieniądze na dwie ekipy
Tam nikt nas tym nie panuje a pracownicy mają wszystko w d... .

~Taka Prawda

Piasek z solą z chodników i ścieżek rowerowych powinien zostać zmieciony i zebrany a nie zdmuchiwany dmuchawami na pasy boczne zieleni z drzewami ,bo ta sól wypala trawniki niszczy drzewa i nie jest to ekologiczne dla otoczenia Mam nadzieję że ten idiotyczny proceder sprzątania dmuchawami się zakończy.

~Oczy

Pionowe sprzątanie kiedy? Gdzie Ci wszyscy,,dobroczyńcy miasta z inicjałów p...i....s...?Aluminium nie przeszkadza?

~ TO JA

ludzie mieszkancy St Woli miasto jest porzadkowane tylko raz w roku to jest ZENADA

~Xxl

Goście z dmuchawami wznoszący cały przy i pył do góry wczoraj na górce Rozwadowskiej to też z MZK? Gratuluję pomysłu.