Remont w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7

Image

W Szkole Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli trwają intensywne prace w ramach zadania pn. Dostosowanie budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu „Dostępna Szkoła”, a wczoraj został ogłoszony przetarg na wybudowanie nowej, pełnowymiarowej i nowoczesnej sali gimnastycznej.

– Kwestia dobrego życia w Stalowej Woli nie może istnieć bez dobrej edukacji, bez oświaty na najwyższym poziomie, bez oświaty, która będzie dawała dzisiejszym rodzicom gwarancję tego, że wybierając Miasto Stalową Wolę na miejsce swojego życia, będą mieli pewność, że najlepsi nauczyciele, w najlepszych możliwych warunkach będą realizowali proces wychowania i edukacji. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, do której, co ważne, uczęszczają dzieci klas integracyjnych, po kilkudziesięciu latach doczekała się oczekiwanego remontu, a już w niedalekiej przyszłości przystąpimy do budowy pięknej, dużej, klimatyzowanej i nowoczesnej hali gimnastycznej o kubaturze ponad 12 000 m3 wraz z salami rehabilitacyjnymi – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Na zakres obecnie trwających prac składają się w pierwszej kolejności roboty rozbiórkowe oraz wylanie żelbetowej podbudowy pod windę samonośną. Zostanie następnie zainstalowana winda z szybem samonośnym panoramicznym z napędem elektrycznym, czteroprzystankowa, przelotowa, przystosowana do transportu osób z niepełnosprawnościami, zlokalizowana na zewnątrz budynku przy jego frontowej elewacji. Na zakres prac dodatkowych składać się będą zmiany w wielkości i rozmieszczeniu okien w miejscu szybu windowego, roboty tynkarskie, malarskie, murarskie, brukarskie, montaż daszku ze szkła hartowanego przy wejściu do szybu windowego oraz oświetlenie tego miejsca. Prowadzenie wszystkich wspomnianych prac budowlanych w żaden sposób nie będzie kolidować z codziennym funkcjonowaniem szkoły. Oznacza to bezwzględny zakaz prowadzenia uciążliwych robót budowlanych w czasie zajęć szkolnych tj. w godzinach 7:00-16:00 (między innymi: kucie, wiercenie, wynoszenie gruzu itp.). Pozostałe prace, takie jak szpachlowanie, malowanie (z wyłączeniem części wspólnych) mogą być wykonywane w czasie pracy szkoły, za zgodą dyrektora placówki. Remont korytarzy (części wspólnych) przewidziany jest na okres świąteczny lub wakacyjny po wyłączeniu placówek z zajęć dydaktycznych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =