Jest nowa umowa na System Roweru Miejskiego. Jej wartość to 3,27 mln zł

Image

Już 1 kwietnia rowery miejskie wrócą na ulicę Stalowej Woli. W wyniku procedury przetargowej, po raz kolejny, zostało wybrane konsorcjum firm Orange Polska i Roovee. MZK podpisało umowę z wykonawcą na okres 4 lat, która opiewa na około 3,27 mln zł.

Mieszkańcy Stalowej Woli będą mieli do swojej dyspozycji zupełnie nowe rowery miejskie, jeszcze przez nikogo nieużytkowane. Będzie można je wypożyczyć w okresie od 1 kwietnia do 31 październik br. Dotychczas rowery były dostępne w 12 lokalizacjach, teraz ilość stacji zwiększy się do 15, co oznacza, że w systemie będzie znajdować się aż 150 jednośladów.

System Roweru Miejskiego będzie działać na tych samych zasadach co w minionych latach. Aby dokonać wypożyczenia trzeba będzie skorzystać z aplikacji. Rowery mają wmontowany GPS, są więc zabezpieczone przed kradzieżą. Osoby, które dopuszczą się aktów wandalizmu, będą musiały się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Teraz wybryki będą karane surowiej.

W ubiegłorocznym sezonie rowerowym miejskie jednoślady zostały wypożyczone 84 222 razy. Czas wszystkich przejazdów wyniósł 1 606 704,15 minut. Rowerzyści wykręcili dystans 162 333,89 km. W okresie 2019 – 2022 r. z systemu skorzystało 7 647 osób. W 2022 roku w systemie zarejestrowało się 1709 nowych użytkowników.

Korzystacie z rowerów miejskich? Co myślicie o tym systemie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~małgosia

janie ale wtedy roweryki by sie na ulicach nie zmiescily a tak te 150 szt to prawie nie widac

~jasio

a co najciekawsze za ta kase którą miasto wydalo przez te wszystkie lata na system roweru , mozna by było kazdemu mieszkancowi miasta stalowa wola kupic nowy rower o wartosci az 1400 zl , kazdemu od niemowlaka do do stulatka

~jasio

abo inaczej za kozda osobe która bedzie korzystala z roweru przez te 4 lata podatnicy juz zaplacili 430 zl a za tyle to mozna kipic rower i dac tym 7000 chytnych osob i niech sobie jeżdżą

~jasio

gdyby czas wypozyczenia przeliczyc na nanosekundy to wyszlaby jeszcze wieksza cyfra

~Monika

Rowery nextbike były o wiele lepsze i wygodniejsze

~J 23

A w Stalowej Woli zaprojektowano chodniki tak, żeby piesi chodzili gęsiego. Wzdłuż ul. Okulickiego chodnik ma tak małą szerokość, że nie można iść we dwójkę i minąć się z pieszym idącym z naprzeciwka. Trzeba chodzić gęsiego lub wejść na budowane już szersze niż chodnik drogi dla rowerów i narazić się na mandat i wulgary ze strony rowerzystów. Miasto przyjazne ludziom?

~J 23

Jeżeli przejazdy będą podobne koszt będzie 5,04zł za 1 km przejechany rowerem. Plus dodatkowe opłaty samych użytkowników.

~Takie Prawo i

Pewien kierowca zobaczył leżącego na ziemi mężczyznę. Zaparkował samochód na najbliższym wolnym miejscu i ruszył udzielać pierwszej pomocy. Akcja się udała, życie zostało uratowane. Jednocześnie kierowca… dostał mandat za brak biletu parkingowego. Urzędnicy nie uznali jego odwołania.

Sytuacja wydarzyła się na początku marca w Gdańsku, w dzielnicy Wrzeszcz. Jadący ul. Własna Strzecha kierowca zauważył leżącego na ziemi mężczyznę.
Po jakimś czasie na miejscu pojawiła się karetka, a ratownicy przejęli udzielanie pomocy. Poszkodowany został uratowany – głównie dzięki kierowcy, który pierwszy ruszył na ratunek. Za swoją bohaterską postawę musi jednak zapłacić. Kiedy liczyła się każda sekunda, kierowca po prostu zaparkował samochód w pierwszym wolnym miejscu i nie tracił czasu na głupoty – tj. na opłacenie miejsca postojowego. Kilka dni później otrzymał… wezwanie do zapłaty opłaty dodatkowej za brak opłacenia postoju w strefie płatnego parkowania.
Bohater postanowił odwołać się od absurdalnego mandatu. Dwukrotnie. Nic nie wskórał.

~Alert RBC

Prezes dementuje. Nie ma powodów do paniki. Oszczędności w polskich bankach są bardziej bezpieczne niż w szwajcarskich.

Nie widzimy w Polsce żadnych objawów wycofywania depozytów z banków ani symptomów kryzysu, jaki odnotowano w przypadku kalifornijskich banków czy szwajcarskiego Credit Suisse – powiedział w piątkowym wywiadzie prezes Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski.

ebo123

~boby nie cztery lata a cztery sezony po sześć miesięcy to daje na sezon kwotę 817 500 zł. a na miesiąc 136 250 zł. plus parę tysi za wypożyczenie.

~???

~Slogan Nie rozbawiaj ludzi od rana. Przez tyle lat finansując takie rowery, za taką kasę to jest pewnie koszt sfinansowania każdej rodzinie w mieście roweru na własność i zaoszczędzenie na ich naprawach.

~boby

Na 4 lata ??? Kto na tym zarobił ???

~Slogan

No i git.
Mieszkańcy tłumnie korzystają, a opozycja hejtowała.
Jak zwykle okazało się, że nie mają racji.

~zzz

Obserwując zeszłe sezony to dla mnie marnowanie naszych pieniędzy.. Rowery typu cargo czy jak się to tam zwie były rozwalane przez małolaty, rowery rzucane gdzie popadnie i non stop niszczone.. Jakby g.wniarz jeden z drugim sam zarobił i kupił sobie rower to chuchałby i dmuchał na ten rower, a tak mamy to co mamy..

~Vmax

Taxi jest tańsze!!! 800 000 zł rocznie! Bogaty kraj! „Najlepsze interesy robi się na wielkich słomianych inwestycjach” I czegoś nie rozumiecie?

Saint

Ebo123 dobrze rozumiesz...
Niestety, ale tak to wygląda.
Jeszcze dodajmy "darmowe" przejazdy komunikacją miejską i okazuje się, że topione są grube miliony...

wyborca

Kraków zmienił system na wynajem długoterminowy. Czyli np. przyjeżdża student i wypożycza rower na 2-3 miesiące. Tam nikt nie chciał korzystać z rowerów do dojazdów, bo ten segment przejęły hulajnogi. I nas niedługo to samo czeka.

ebo123

Cytat:
"W ubiegłorocznym sezonie rowerowym miejskie jednoślady zostały wypożyczone 84 222 razy. Czas wszystkich przejazdów wyniósł 1 606 704,15 minut"
Czyli średnio na jedno wypożyczenie wypada 19,077 minut, nie całe pół godziny.

ebo123

Czyli rozumie, że miasto zapłaci firmie za to, że rowery będą w Stalowej Woli a dodatkowo mieszkańcy zapłacą za tej samej firmie za wypożyczenie. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę, jak otworze na przykład wypożyczalnie sprzętu sportowego to miasto podpisze z moja firmą umowę i zapłaci mi za to a mieszkańcy zapłacą drugi raz korzystając z niej?
Czy nie powinno to być tak ,że miasto odpłatnie dzierżawi miejsca pod te stacje rowerowe?

wyborca

hulajnogi robią bum

~JAREK

HULAJNOGI MIAŁY BYĆ TAK JAK W RZESZOWIE DLACZEGO NIEMA

~jssh

oceniam to bardzo negatywnie, każdy normalny człowiek ma rower. Miasta nie stać by płacić swoim pracownikom więcej niż najniższa krajowa a stać ich na rowery

~www

Czyli ok 850 000 za rok. Jak wypożyczono w zeszłym roku 85 000 razy i za rok będzie podobnie, to wypada ponad 10zł dopłaty miasta do każdego jednego wypożyczenia. Niech mnie ktoś poprawi jak źle licze.

~Marek

I bardzo fajnie, że będą, przydają się bardzo często. Mimo, że sam mam dobry rower, to i tak zdarza się korzystać. Stacje są rozmieszczone optymalnie, rowery nie są najgorsze, bez problemu można się przemieszczać po Stalowej.

~Majka

Niektóre miasta rezygnują z rowerów a tu proszę nowe nie śmiganie i taka kasa a było tyle krzyku że dewastowane porzucone itd.

~Zlopec

Taniej wyjdzie jeździć taxi

~Koko

3 mln na takie głupoty? Podajcie ile wynoszą straty za zniszczone rowery przez tych głąbów z nich korzystających. Rowery są w sklepach kupić se a nie jeżdżą i postrach sieją i walnięte to byle gdzie leży. To nie poprawia poziomu życia jedynie stanowi problem i jest kosztem.

~rower

1600 nowych rowerow po 2 tys mozna bylo by za ta sume kupic.Dac te rowery mieszkancom i nie trzeba infrastruktury i obslugi .Wiec gdzie tu sens umowy?