Jest nowa umowa na System Roweru Miejskiego. Jej wartość to 3,27 mln zł

Image

Już 1 kwietnia rowery miejskie wrócą na ulicę Stalowej Woli. W wyniku procedury przetargowej, po raz kolejny, zostało wybrane konsorcjum firm Orange Polska i Roovee. MZK podpisało umowę z wykonawcą na okres 4 lat, która opiewa na około 3,27 mln zł.

Mieszkańcy Stalowej Woli będą mieli do swojej dyspozycji zupełnie nowe rowery miejskie, jeszcze przez nikogo nieużytkowane. Będzie można je wypożyczyć w okresie od 1 kwietnia do 31 październik br. Dotychczas rowery były dostępne w 12 lokalizacjach, teraz ilość stacji zwiększy się do 15, co oznacza, że w systemie będzie znajdować się aż 150 jednośladów.

System Roweru Miejskiego będzie działać na tych samych zasadach co w minionych latach. Aby dokonać wypożyczenia trzeba będzie skorzystać z aplikacji. Rowery mają wmontowany GPS, są więc zabezpieczone przed kradzieżą. Osoby, które dopuszczą się aktów wandalizmu, będą musiały się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Teraz wybryki będą karane surowiej.

W ubiegłorocznym sezonie rowerowym miejskie jednoślady zostały wypożyczone 84 222 razy. Czas wszystkich przejazdów wyniósł 1 606 704,15 minut. Rowerzyści wykręcili dystans 162 333,89 km. W okresie 2019 – 2022 r. z systemu skorzystało 7 647 osób. W 2022 roku w systemie zarejestrowało się 1709 nowych użytkowników.

Korzystacie z rowerów miejskich? Co myślicie o tym systemie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =