Spotkanie z dendrologiem. Jak pielęgnować drzewka owocowe?

Image

Stowarzyszenie Nasze Miasto oraz grupa Stalowa Wola Przyroda zapraszają na kolejne już spotkanie z dendrologiem Ernestem Rudnickim, które odbędzie się w bibliotece międzyuczelnianej.

Do tej pory tematyką spotkań były głównie topole i drzewa pomnikowe z terenu Gminy Stalowa Wola. Tym razem członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego będzie miał przyjemność opowiedzieć o ogólnych zasadach pielęgnacji drzew owocowych. Podczas spotkania każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się lub dopytać dendrologa jak i kiedy pielęgnować, przycinać i rozsadzać drzewka owocowe. Czy trzeba je podlewać i nawozić? To niepowtarzalna okazja, aby poszerzyć swój zakres wiedzy dotyczący zasad pielęgnacji drzewek owocowych, które nierzadko sadzimy na terenie ogródków działkowych czy w przydomowych ogrodach.

Właściwa pielęgnacja drzew i krzewów owocowych to klucz do sukcesu w uprawie tych roślin. Dzięki odpowiednim zabiegom zapewnimy im zdrowy wygląd i kondycję. W trakcie spotkania dendrolog pokaże również zdjęcia porównawcze przed i po pielęgnacji. Należy przy tym nadmienić, że zasadniczym celem zabiegu cięcia drzew i krzewów owocowych jest ustanowienie i utrzymanie właściwej równowagi między wzrostem i rozwojem wegetatywnym drzew a ich owocowaniem. Ponadto zabieg ten spełnia funkcję zabiegu formującego kształt (formę) korony i regulującego jej rozmiar i zagęszczenie. Cięcie jest również bardzo ważnym zabiegiem fitosanitarnym. Prawidłowo wykonane umożliwia swobodny ruch powietrza i przenikanie promieni słonecznych w obrębie korony drzewa. Zaplanowane zostały również działania w terenie, Szczegóły ustalone zostaną z uczestnikami podczas spotkania. Może to u Ciebie wykonana zostanie przykładowa pielęgnacja. Swój ogródek będzie można zgłosić w czasie spotkania.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Knut

Kto utrzymuje Zielonych, Tusku z Deutchlandu?
Chłopcy sie od paru lat przypinają do budżetów miast po całej Polsce jak Braun do foliarzy.
Samozwańczy obrońcy ludu i budowniczowie NATURA2000 PO miastach.

~mieszkanieec

Brawo stowarzyszenie, kolejne fajne spotkanie

~ekolog

Jakim prawem to stowarzyszenie NIE ICH MIASTO próbuje coś o naszym mieście gęgać?

~ekolog

Do marta , cieciu to w czasach SZREKA najwięcej kikutów było o tej porze roku przycinanych w naszym mieście, choćby na ulicy PODLEŚNEJ czy już hejterze zapomniałeś. Na szczęście wszyscy mieszkańcy naszego miasta bardzo dobrze pamiętają jak wtedy wszystkie drzewa przycinaliście co wiosnę. A o wycince setek tysięcy drzew na ulicy GRABSKIEGO to dziś wszyscy mieszkańcy wszędzie opowiadają bo to była masakra na przyrodzie.

~Gru

Nie idę agitka będzie.

~marta

Proponuję na szkolenie wysłać ekipę ,która przycina drzewa w mieście. W żadnym mieście tak nie straszą kikuty przyciętych drzew jak w Stalowej Woli. Ci ludzie niszczą drzewa! Ktoś na to pozwala, a My za to płacimy.

art2deco

Wycinać co 7 lat.

~Jessi

super, wybieram się !