Młodzi ludzie będą mieć głos. Trwa kampania do Młodzieżowej Rady Miasta

Image

Mamy już Radę Miasta tradycyjną, mamy też Radę Seniorów, a nawet ostatnio powołaną Radę Kobiet. Przyszedł czas na kolejną odsłonę Młodzieżowej Rady Miasta, bo ta już kiedyś była.

Taka rada została już powołana w 2009 roku i liczyła 32 osoby. Składała się z uczniów szkół gimnazjalnych, średnich, a nawet wyższych uczelni. Obecnie trwa kampania informacyjna dotycząca powołania kolejnej takiej rady. Z tego powodu objazd po lokalnych szkołach rozpoczął włodarz Stalowej Woli.

- Chciałem z wami porozmawiać, ale przede wszystkim was zainspirować. To jest Młodzieżowa Rada Miasta. To jest organ, który ma powstać po to, aby młodzi ludzie w Stalowej Woli mieli swój głos, mieli swoje pomysły, inspiracje, również takie krytyczne spojrzenie na Miasto Stalowa Wola- mówił w jednej ze szkół prezydent Lucjusz Nadbereżny zachęcając do zaangażowania się w działalność społeczną.

A jaki wpływ na życie Stalowej Woli będą mieli ci młodsi mieszkańcy miasta? MRM będzie mogła na przykład opiniować uchwały dorosłej Rady Miasta, te dotyczące młodych, będzie mogła sama zgłaszać wnioski, projekty, ale i mieć wpływ na wszystkie inne decyzje dotyczące gminy. Młodzi ludzie mają wszak inne spojrzenie na otaczający nas świat, a czasem wręcz są w stanie dostrzec coś, co umknie dorosłym. Wprawdzie poprzednia Młodzieżowa Rada Miasta nie zrobiła nic istotnego dla rówieśników i Stalowej Woli, to jednak ta nowa, może być kreatywniejsza. Czas pokaże jak się sprawdzi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
panpikuss

@Ania, poprzednia mrm była wybierana poprzez głosowania w szkołach, zupełnie jak do samorządu uczniowskiego, z każdej szkoły odpowiednia ilość mandatów(1/2/3 przyznawanych w oparciu o liczebność)

~rety

Tworzenie ad hoc takiej rady na kilka miesięcy przed wyborami to najzwyklejszy pic na wodę. Dlaczego poprzednia młodzieżowa rada zaprzestała dzialania? No bo jej się odechciało być piątym kołem przy wozie. Najprawdopodobniej nikt poważnie ich nie potraktuje a zwlaszcza inicjator jej utworzenia. Szkoda młodych by zostali wkręceni przez cynika któremu w głowie tylko polityczna gra.

~Ubek

Dziękuję za 13 emeryturę wnuczek spłaci.

~ktory

Totolotek ma zrobic losowanie .A tak naprawde beda no namaszczeni przez partie P alca I S znura

~Ania

Czy można uzyskać informację na jakiej podstawie wybierani będą członkowie?

~Ania

Czy można uzyskać informację na jakiej podstawie wybierani będą członkowie?

~Ania

Czy można uzyskać informację na jakiej podstawie wybierani będą członkowie?

~Ubek

Inflacja która bezpośrednio bije w nasze kieszenie jest jeszcze o 5% wyższa niż podana 18,4%. Niektóre składowe ja sztuczne zaniżają. Żywność i energia plus opłaty za mieszkanie i CO poszły dużo więcej w górę.
Dziękujemy PiS za ekonomiczne nieudacznictwo.
Średnia inflacja w największych krajach Europy wynosi ok. 8%>.

art2deco

Jeżeli młodzież sama nie weżnie udziału to przyjdą zindoktrynowani Zieloni i trzeba będzie uciekać na,,,

~Podatnik

W tym tytule prawdziwe są tylko dwa słowa: "trwa kampania"

wyborca

Dzisiejsza młodzież nie ma żadnych zainteresowań. Kogo tam wezmą?

e2rds

~taka prawda 11 Lipca 2022 10:42:50
Do dndjjc, cieciu po co takie brednie wymyśliłeś? Prąd jest pod regulacją URZĘDU REGULACJI ENERGETYKI. A ten urząd wszystko robi aby od jesieni prąd staniał przynajmniej 30 procent. Tak , że od nowego roku będziemy grosze płacić za prąd i nie tylko prąd.
~taka prawda 12 Lipca 2022 09:55:35
Do cmkd, nieuku już po wakacjach inflacja będzie poniżej 5 procent masz to zagwarantowane jak pies budę. Jak nie masz pojęcia o niczym to nie gęgaj.

Inflacja za luty 2023 wynosi 18,4%
Kto został cieciem, kto gęga i kogo należy pogonić do budy

~taka prawda

Do bobo, widzisz jak cię w domu nie nauczyli szacunku i wdzięczności za wszystko co za darmo dostałeś choćby pieniądze z programów 500 plus to czym ja mam z tobą dyskutować. Ty jesteś klęcznikiem tej obciachowej opozycji co się oni z ciebie śmieją i cię wykorzystują. Ty im ''zady'' liżesz a oni nigdy żadnej szansy na nic ci nie dadzą.

~bobo

A to ty jesteś tym pustym dzbanem...Przecież "lola" nie pisała o tobie a ty się przedstawiasz. Ja dziękuję za takie wychowanie jakie wyniosłeś z domu. Nauczyli ciebie rodzice dziękowania ale bez rozróżniania za co masz komukolwiek dziękować. To tak samo jakbyś umiał czytać ale bez zrozumienia. To jest ułomność edukacyjna. Lepiej byłoby ażebyś nie wymądrzał się na tym forum bo to nie miejsce dla tak wyedukowanych i wychowanych. Skoro robisz za klęcznik to nigdy nie będziesz wieżowcem!

~taka prawda

Do lola , widzisz nie wdzięczny POparańcu jak mi ktoś da cukierka to ja jestem mu wdzięczny do końca mego życia za dobroć. A jak by ktoś takiego próbował ruszyć to ja pierwszy lecę mu na pomoc tak zostałem wychowany w dobrym domu.

~lola

Jeden z wpisów odkrywa całą prawdę o "tworzeniu" kolejnego przyczółku partyjnego na czas wyborów. Otóż tenże politruk wypomina młodym ile to dostali kasy od dobroczyńców z rządzących elit otrzymując po 500+. Snuje swoje refleksje nad tym jak i czym ci młodzi odpłacą się za dobro które spływało na nich przez ostatnie 7 lat. Otóż tenże gość jest zwykłym dzbanem i w dodatku pustym jak beczka po śledziach. Rzekome dobrodziejstwo partii aferzystów i złodziei polega na tym, że co młodzi ludzie nie wiedzą jeszcze, po prostu nie zdają sobie sprawy, że owo dobrodziejstwo to nic innego jak wielki garb na ich plecach, który będą musieli spłacać przez całe swoje dorosłe życie. Tenże demagog liczy na to, że da się ich jeszcze wykorzystać do agitacji wyborczej w ramach 'wdzięczności" za otrzymany garb. Dobrotliwość wladz nie jest bezinteresowna, dając nie swoje pieniądze tworzą dług publiczny który wkroczył w biliony złotych. Zatem młodzi nie dajcie się nabierać na gładkie słowa klakierów władzy. Tych w mieście jest sporo a może nawet dużo.

~taka prawda

Do emeryta e 2rds, ty dziadku szukasz igły w oczach sympatyków PIS a nie widzisz belki we własnym oku i oczach hejterów.

~taka prawda

Do emeryta e 2rds, kiedy ty dziadu zmądrzejesz bo twoje brednie nie są już śmieszne. Czy jak przy korycie siedziało peło to wszyscy POLACY nie płacili podatków nawet ci nie pracujący bo jak robisz zakupy to też płacisz dziadku podatek. To dlaczego peło nic POLAKOM nie zwracało ciemniaku. A wiem zwracali tym co lewe faktury do skarbówki przynosili i POLAKÓW co roku na 30 miliardów złotych okradali. Czy ty się kiedyś nie chwaliłeś , że twoje dzieci prowadzą działalność na swoją rękę , to ja teraz wiem dlaczego nienawidzisz PIS bo skończyło się okradanie państwa.

~Oligarcha

Dobrze ze chce aby mlodzi tez mieli swoj glos w tym miescie. Mlodzi to przyszlosc

~ktory

Ktory oligarcha pisowski w naszym miescie nosi klamke za pasem jak ich guru ZERO?Czego sie boja wybrancy narodu ?rewolucji ktora kiedys nastapi i wymaze ich z historii na zawsze!

~taka prawda

Młodzi to niech najpierw podziękują partii PIS za już 7 letnie branie co miesiąc wielkiej kasy 500 złotych na ich potrzeby. Bo ci co mają dziś nawet 25 lat, to do 18 roku życia co miesiąc majątek za darmo dostawali , czyli 7 lat razy 6 tysięcy co roku to daje ponad 40 tysięcy przez 7 lat. Zobaczymy jak ci młodzi się za taką kasę PIS odwdzięczą podczas wyborów.

~yoga

Znalazł mi się senior.

~@ubek

Poślij tam dewiantów z "zatoki
Albo komucha erdeesa.

~Karkay

Szkoda, że to się dzieje jak dochodzi do kampanii wyborczej. Kiełbasy wyborczej w tym roku wyjątkowo dużo, a Lucjusz coś dziwnie aktywny.

~Jp2

KOSCIELNE PAROBY NAWET SLOWEM O JP2 I OFIARACH JEGO WLADZY

~jan

..... zapał im szybko minie jak sie zorientują że ich opinie pan Nadbereżny wysyła na Berdyczów, a o kierunku w którym podąża miasto decyduje wąska grupa ZASŁUŻONYCH PALACZY OPON po konsultacji z dostojnikiem jednego z wyznań ....

~????

Chciałem zapytać pana Prezydenta, czy w jego obowiązkach prezydenckich jest prowadzenie kampanii przedwyborczej partii PiS do której należy i to w godzinach jego pracy.y jest prowadzenie kampanii przedwyborczej

~Czarnozielony

CZY CI MŁODZI WIDZIELI OZNACZONE DRZEWA DO WYCINKI NA MOSIRZE?

~haha

Lucek wybierze dzieci aktywnych pisowcow .Nie zapomnijcie o kapelanie?Bo klechy musza z czegos zyc

~Ubek

To na opiekuna rady młodzieżowej proponują czarnego w sukience oni mają doświadczenie z młodzieżą.