Tartak Gałka - lokalna firma, globalna jakość

Materiał zewnętrzny Image

Produkcja palet EPAL, desek paletowych, kantówek, tarcicy oraz innych elementów, jakie generuje obróbka drewna to branża wymagająca odpowiedniego zaplecza technologicznego, dostępu do najlepszej jakości materiałów oraz zatrudniania ekspertów z doświadczeniem.

Lokalne przedsiębiorstwo rodzinne Tartak Gałka już od lat spełnia te oczekiwania, inwestując zarówno w swój rozwój, jak i w ekspansję - na rynku krajowym oraz poza jego granicami. Drewno, z którego korzysta się w nowoczesnym zakładzie pochodzi głównie z Lasów Państwowych, natomiast w pewnej części również ze Słowacji. Każdorazowo surowiec jest certyfikowany (PEFC), a jego klasa jest weryfikowana w wielostopniowym procesie produkcyjnym.

Palety EURO - i nie tylko

Tartak Gałka zajmuje się priorytetowo produkcją oraz dystrybucją europalet z certyfikatem EPAL. Takie palety posiadają standaryzowane wymiary wynoszące 1200 x 800 x 144 mm, wagę 25 kg, oraz określony kształt pozwalający na wykorzystanie ich w każdym magazynie i na każdym wózku widłowym na terenie UE. Warunkiem posiadania licencji jest oczywiście spełnienie wymagań EPAL - a więc zapewnienia odpowiedniej jakości produktom. Tartak Gałka dysponuje własną, w pełni zautomatyzowaną suszarnią z komorami marki LEKO. Wykorzystywane do produkcji palet drewno z drzew iglastych (sosen, świerków lub jodeł) uzyskuje optymalną higroskopijność i odporność na zawilgocenie. Obróbka fitosanitarna sprawia natomiast, że palety nie są zagrożone pojawieniem się grzybów czy innych mikroorganizmów. Są zatem bezpiecznym nośnikiem do transportu i przechowywania każdego rodzaju towarów - również w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym. Obok palet firma Tartak Gałka zajmuje się również wyrobem samych desek paletowych, kantówek, tarcicy, trocin, nadstawek do palet - wszystkie produkty wyróżnia wysoka jakość oraz trwałość.

Misja firmy

Produkcja drewnianych, wytrzymałych i ekologicznych nośników to zadanie, którego realizacja ma wpływ na wiele sfer gospodarki. Przede wszystkim udostępnianie przedsiębiorcom takiej ekologicznej alternatywy sprawia, że produkowanych jest mniej nierozkładalnych odpadów. Drewniane deski oraz palety można poddawać recyklingowi. Palety drewniane mają dodatkowo wielorakie zastosowanie. Ich produkcja nie generuje dodatkowych zanieczyszczeń do atmosfery. Można powiedzieć, że Tartak Gałka jest przedsiębiorstwem działającym w zgodzie z aspektem ekologicznym. Palety zanim trafią do sprzedaży poddawane są drobiazgowej kontroli. Dzięki temu odbiorca ma pewność, iż będą one spełniać wymagania, również te dotyczące nośności. Zakup nowych oraz używanych palet drewnianych oraz innych elementów drewnianych to doskonała propozycja dla mniejszych jak i większych przedsiębiorców. Pozwalają one wyposażyć magazyny w jakościowe nośniki - a w dobie handlu internetowego i globalnego to ważna sfera działalności każdego dystrybutora czy producenta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
mad_dog

przecież to firma z Podhala to jaka ona dla nas lokalna ? ikea skutecznie wykosiła i osłabiła lokalne firmy zajmujące się obróbką drewna i o tym powinniście pisać. Globalny producent eksploatujący ponad miarę lokalne zasoby przy okazji niszczy lokalne firmy .