21-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Image

Mundurowi z Posterunku Policji w Pysznicy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu stalowowolskiego, którzy mieli przy sobie substancje zabronione. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i mefedron. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.

W minioną niedzielę, policjanci patrolujący gminę Pysznica zauważyli na parkingu pojazd z uszkodzonym kierunkowskazem, który na widok radiowozu nagle ruszył. Funkcjonariusze podjęli kontrolę audi. W pojeździe znajdowało się dwóch mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Podczas wykonywanych czynności, mężczyźni nerwowo się zachowywali. Na pytanie policjantów, czy posiadają przy sobie substancje zabronione, 19-letni pasażer przekazał policjantom woreczek strunowy z zawartością białego proszku, zaś 21-letni kierowca wydał 8 woreczków z suszem roślinnym. Badanie kierowcy alkomatem wykazało, że był pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana i mefedron.

W poniedziałek obaj mężczyźni zostali przesłuchani. Zgromadzony materiał pozwolił na postawienie starszemu z nich zarzutu posiadania narkotyków. Za swój czyn 21-latek odpowie teraz przed sądem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =