Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki zgłoszeniu świadka

Image

Właściwa postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwej kierującej. Kobieta, która kierowała peugeotem miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 52- latki zadecyduje sąd.

W niedzielę, przed godz. 20, dyżurny stalowowolskiej Policji otrzymał informację o niebezpiecznej jeździe kierującego peugeotem, który wjechał do Stalowej Woli od strony Niska. Zgłaszająca podejrzewała, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zauważyli podany w zgłoszeniu pojazd. Funkcjonariusze zatrzymali peugeota do kontroli. Kierującym okazała się 52- letnia kobieta, mieszkanka Stalowej Woli. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Kobieta za swoje zachowanie będzie odpowiadała przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~stt

niestety prezes miał chyba racje:(

~Mer

Co to za komunistyczny przekaz? Co państwo obchodzi czy obywatel jest zagrożeniem dla siebie. To nie jego rola dyktować jak ma ktoś się prowadzić. Komunikat powinien dotyczyć tylko i wyłącznie zagrożenia dla innych.

~ktoś

Uwaga na RST !!!

~Kierowca

Możliwe że od Dnia Kobiet niektóre Panie jeszcze męczy kac ,a więc klina klinem i oto takie efekty ,na szczęście nie doszło do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku .

~Kinga

Miala pokuse się napić a kto pokus nie ma

~lotto

Dała w szyję i siadła za kółkiem. Ten wskaźnik jak na kobietę to nie w kij dmuchał.