Jak optycznie powiększyć salon?

Materiał zewnętrzny Image

Kolor ścian

Projektując wnętrze pomieszczenia, warto pamiętać, że promienie słoneczne odbijane są przez jasne kolory ścian – dzięki temu przestrzeń wydaje się większa, gdyż granice między podłogą, ścianami oraz sufitem ulegają zatarciu bądź przesunięciu. Wybierając kolory ścian w jasnych odcieniach możemy sprawić, że salon wyda się znacznie bardziej przestronny, aniżeli ma to miejsce w rzeczywistości.

Żeby optycznie powiększyć salon, można wykorzystać zarówno zimne, jak i ciepłe barwy. Zależy to jednak m.in. od światła w pokoju. Jeśli w pomieszczeniu korzystamy przede wszystkim ze sztucznego oświetlenia, warto wybierać ciepłe, jasne kolory. W przypadku, gdy do pokoju przez większą część dnia wpada sporo promieni słonecznych, możemy postawić na zimniejsze odcienie, takie jak błękity.

Pomalowanie sufitu

Salon wyda się optycznie większy, jeśli zdecydujemy się na odpowiednie pomalowanie sufitu. Taki efekt można osiągnąć poprzez pomalowanie sufitu i górnej części ścian na jaśniejszy odcień, przykładowo biały. Dzięki temu salon wyda się zarówno większy, jak i ściany będą zdawać się być wyższe! Alternatywą jest jasne wykończenie posadzki. Trójwymiarowe obrazy

Dekoracja pomieszczenia o niewielkim metrażu nie jest łatwa, jednak z pomocą przychodzą pewne triki aranżacyjne… wśród nich na wyróżnienie zasługują obrazy. Nadmiar różnorodnych dodatków sprawi, że wnętrze będzie przytłaczające, a spędzanie w nim czasu przestanie być przyjemnością – z tego powodu warto postawić na niewiele dekoracji, które jednak znacząco urozmaicą wystrój.

Aby optycznie powiększyć salon, warto wykorzystać trójwymiarowe obrazy. W przypadku niewielkich przestrzeni jest to zdecydowanie jeden z najlepszych wyborów! Taka dekoracja nie tylko wpłynie na optyczne powiększenie pomieszczenia, ale również nada mu wyjątkowego charakteru – zachwyci zarówno domowników, jak i każdą odwiedzającą nas osobę. Możliwości jest wiele, dlatego z pewnością znajdziemy motyw wpisujący się w wystrój mieszkania, a przy tym nie obciążymy znacząco naszego budżetu. Ponadto, umieszczanie obrazu na ścianie nie zajmuje wiele czasu.

Odkryj trójwymiarowe obrazy, które doskonale wkomponują się w aranżację wnętrza i pozwolą optycznie powiększyć salon: https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/3d/.

Niskie meble

Aranżując niewielki salon, zdecydowanie warto pamiętać, że im niższe meble wybierzemy, tym wyższe będzie wydawać się pomieszczenie. Aby zapewnić harmonijny wystrój, dobrze jest wybierać meble o podobnej wysokości, co uporządkuje przestrzeń. Polecamy również wykorzystywanie wielofunkcyjnych mebli, żeby zaoszczędzić miejsce – stoliki z szufladami czy pufy ze schowkiem. Mniejsza ilość mebli oraz dekoracji sprawi, że salon wyda się optycznie większy.

Oświetlenie

[/p]

Oświetlenie gra bardzo istotną rolę, jeśli chodzi o optyczne powiększenie salonu! Cienie rzucane przez meble mogą sprawiać, że przestrzeń wyda się o wiele mniejsza – aby temu zaradzić, możemy obniżyć oświetlenie w ten sposób, aby padało ono bezpośrednio na podłogę i nie załamywało się na meblach. Kluczem do sukcesu jest przy tym równomierne rozprowadzenie światła po salonie! Powinniśmy zrezygnować z lampy sufitowej i wykorzystać lampy w kilku miejscach, żeby poszerzyć przestrzeń.

[t] Lustra[/p]

Odpowiednie wykorzystanie luster również może sprawić, że salon będzie wydawał się większy. Jednym z popularnych rozwiązań jest zawieszenie prostokątnego lustra na ścianie za kanapą. Co więcej, oprócz powiększenia wnętrza, zyskujemy również wyjątkowy element dekoracyjny! Należy jednak pamiętać, aby umiejętnie wykorzystywać lustra jako dekorację – ważna jest jego wielkość oraz kształt. Lustro prostokątne ułożone poziomo doda głębi salonowi, a położone pionowo wydłuży niski pokój.

Istnieje kilka sprawdzonych trików aranżacyjnych, które pozwolą na optyczne powiększenie salonu. Aranżując wnętrze o niewielkim metrażu, warto pamiętać o doborze koloru ścian i pomalowaniu sufitu, a także wyborze niskich mebli. Co więcej, polecamy umieścić w pokoju trójwymiarowe obrazy oraz lustra, dbając przy tym o odpowiednie oświetlenie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Marta

U mnie mam dwa duże wiszące lustra co optycznie powiększa przestrzeń, mam też rozkładaną sofę z gala collezione i jeśli chcemy się wylegiwać na kanapie to ją rozkładamy a tak to stoi złożona i dużo miejsca nie zajmuje