Kierujący ciągnikiem i osobowym seatem stracili uprawnienia

Image

Niżańscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami dwóm kierowcom. Kierujący osobowym seatem, oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości, wsiadł za kierownicę po alkoholu, z kolei kierujący ciągnikiem naruszył przepisy dotyczące przewozu osób.

W piątek przed południem, w miejscowości Podolszynka Ordynacka, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego seata, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 34 km/h. Podczas czynności legitymowania policjanci wyczuli od 28- latka alkohol. Badanie stanu trzeźwości wskazało u niego blisko pół promila.

Nieco inna sytuacja miała miejsce tego samego dnia, po południu, w miejscowości Rudnik nad Sanem. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym, który przewoził inną osobę mimo, że było miejsce tylko dla kierowcy. 38- latek, który zdecydował się na przewożenie pasażera, narażał go na niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.

Kierowcy obydwu pojazdów stracili prawo jazdy. 28- latek, kierujący seatem, za prowadzenie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~apollo

pały zatrzymują prawka jak świeże bułeczki za byle co

~polanin

Jak by to byli traktorzyści i rowerzyści z 0,5 promila na bocznych wiejskich drogach głównym zagrożeniem w ruchu. Wszyscy powinni się teraz czuć bezpiecznie

~przesada

pasażer w ciągniku, chyba za ostre te przepisy dla takiej sytuacji