Stal straciła punkty

W niedzielne popołudnie zespół Stali Stalowa Wola rozgrywał wyjazdowe spotkanie, którego stawką były ligowe punkty. Tym razem przeciwnikiem zielono- czarnych była drużyna KS Wiązownica, która w dotychczasowych 18 meczach zdołała wywalczyć zaledwie 13 punktów i zajmowała 16 miejsce w ligowej tabeli. Stal musiała zwyciężyć by zrównać się z liderem rozgrywek, drużyną Wieczystej Kraków, która wygrała swoje sobotnie spotkanie.

Na tym wyjazdowym spotkaniu zawodnicy ze Stalowej Woli po raz kolejny mogli liczyć na wsparcie licznej i głośnej grupy kibiców, którzy wypełnili jedną z trybun stadionu. Początek niedzielnego spotkania był jednak zaskakująco wyrównany. Gospodarze nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika i postawili ciężkie warunki. Gra od początku toczyła się głównie w środkowej części boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Podopieczni trenera Surmy starali się podkręcać tempo, jednak zespół Wiązownicy grał bardzo uważnie w obronie nie popełniając większych błędów. Do przerwy Stal nie znalazła sposobu na przeciwnika i obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drugie 45 minut od początku wyglądało bardzo podobnie do pierwszych. Stal przeważała, jednak brakowało „ostatniego podania”, które otworzyłoby drogę do bramki gospodarzy. Przełamanie przyszło w 62 minucie, kiedy to na uderzenie z około 25 metrów zdecydował się Kołbon. Piłka po bardzo ładnym uderzeniu z dystansu wylądowała w siatce i Stal objęła jednobramkowe prowadzenie. Gospodarze za wszelką cenę chcieli odpowiedzieć na straconą bramkę, na szczęście linia defensywna ekipy ze Stalowej Woli była w tym meczu prawie nieomylna. Prawie, ponieważ w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali zdobyć bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Stal po słabym spotkaniu ostatecznie zremisowała 1:1 z jedną z najsłabszych ekip w ligowej stawce.

12.03.2023 r. Wiązownica, godz. 14:00

KS Wiązownica - Stal Stalowa Wola (0-0)

Bramki: +90’ Chełmecki, 62’ Kołbon

Stal: Furman, Kucharczyk, Stępniowski, Imiela, Kołbon, Olszewski, Wydra, Szuszkiewicz, Grasza, Kowalski, Rogala

Rez: Smyłek, Hudzik, Wojtak, Grabarz, Filipczuk, Lebioda, Iwao, Ziarko, Pikuła