Kiedy skończy się przebudowa Okulickiego?

Image

Prace przy przebudowie zaczęły się w lutym 2022 roku. Minął więc rok od tamtego czasu. Kiedy możemy spodziewać się finiszu robót?

Przebudowa dotyczy odcinka od ronda przy ZBR do nowego łącznika z ul. Przemysłową. Prace są na zaawansowanym poziomie, bo zakończenie robót drogowych, według planów, przewidziane jest na kwiecień, a wszystkich działań związanych z Okulickiego- w maju. Teraz roboty skupiają się wokół prawej strony, tuż przy osiedlu mieszkalnym.

- Na Okulickiego widać już docelowy zarys. Lewa strona, od torów kolejowych, jest już wykonana. W tej chwili trwają intensywne prace po prawej stronie, budowa zatok parkingowych, odwodnienia, przekładki sieci telekomunikacyjnej, ale także utworzenie terenów zielonych, pasów zieleni, nasadzeń. Już trwają prace nasadzeniowe dużych, pięknych, pięciometrowych lip, których łącznie będzie 133- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Skończy się zalewanie drogi po deszczach, ponieważ deszczówka będzie teraz spływać do zbiornika retencyjnego. Roboty obejmują również zagospodarowanie tzw. kokoszej górki. Zaplanowano tam ogród kieszonkowy, osłonięty żywopłotem do wysokości 1,5 m i szpalerem drzew. Kompozycję uzupełnią trwałe, ozdobne rośliny takie jak: irgi, rokitniki, jałowce, wrzosy, róże, kocimiętki. Przez środek ogrodu poprowadzona będzie ścieżka z nawierzchni mineralnej, wzdłuż której umieszczone będą ławki: 2 o długości 180cm i 4 pojedyncze.

W ramach projektu przewidziano 17 ławek o długości 180 cm umieszczonych wzdłuż chodników w zatokach żwirowych. Pomiędzy nimi zostaną rozlokowane kosze na śmieci.

Na przebudowywanym odcinku ul. Okulickiego pojawią się zielone przystanki komunikacji miejskiej. Konstrukcja ich oparta będzie na szerokiej gamie roślin poprawiających mikroklimat. Bezpośrednie sąsiedztwo drzew po bokach przystanków pozwoli schronić się w ich cieniu. Dodatkowo, od strony południowo- zachodniej zaplanowano szpaler gęstych krzewów osiągających znaczną wysokość, docelowo mających zapewnić większe zacienienie w ich okolicy.

Projekt w obrębie całego układu ulicznego zakłada maksymalne wkomponowanie drzew i krzewów w przestrzeń ulicy. Przebudowa drzewostanu zwiększy możliwości oczyszczania środowiska, w tym wychwytywania pyłów oraz schładzania otoczenia ciągów pieszych. W sumie zostanie nasadzonych 130 drzew oraz 3160 m2 krzewów. Kierowcy będą mogli skorzystać z ponad 170 miejsc postojowych.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nie rób z siebie kretyna i nie rozśmieszaj mnie, męża stany z oderwaną zelówką.

~taka prawda

Do emeryta, tak dziadku ty oceniasz MĘŻA STANU ŚWIATOWEG FORMATU po tym jak się ubiera i jak wygląda. Dla mnie może chodzić w podartych ciuchach i być karłem ale liczy się tylko rozum polityczny który poznaje się po wygrywaniu z każdym, z kim chce. Od kiedy tacy MĘŻOWIE STANU ŚWIATOWEGO FORMATU chodzą po mieście bez obstawy nie rób za największego idiot na tym portalu. Nawet Walesa ma ochraniarza przez 24 godziny na dobę choć dziś jest nikim. Zobacz jaka armia ludzi pilnuje dzień i noc Putasa w Rosji już od wielu lat , jeżeli kogoś pilnujemy to okazujemy mu szacunek i bezpieczeństwo.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nadal kretyna z siebie robisz, i co z tego, że on jest politykiem jak jednocześnie niedojdą życiowa, wypuść go samego na miasto, bez obstawy, bez obsługi i przy.upasów niech sam sobie radzi przez nawet jeden dzień, zginie jak przysłowiowa ciotka w Czechach. Myślę, że jedynie to sam się ubiera i jak na tym wychodzi, obraz nędzy i rozpaczy jak na "męża stanu", " ŚMICHU WARTE".

~taka prawda

Do e 2rds, nazywanie naszego kochanego PANA PREMIERA JAROSŁAW KACZYŃSKIEGO niedojdą to już przechodzi ludzkie pojęcie. Życzył bym tobie dziadku abyś był takim niedojdą z którym się liczy cały świat. Tylko ten tvn24 bez przerwy obraża naszego kochanego premiera bo liczą , że w ten sposób osłabią PIS.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nadal kretyna z siebie robisz, widzisz, ta niedojda wcale mnie nie interesuje, ale jak taki idiota jak ty tak o takiej niedojdzie pieje to mnie to śmieszy i cyt:" Ja rozmawiałem z tym MĘŻEM STANU w cztery oczy i wcale nie jest taki niski." jak klęczałeś przed nim to musiał być wyższy, nie rżnij głupa.

~taka prawda

Widzisz emerycie e 2rds, jakim chorym z nienawiści do naszego wspólnego dobra jakim jest PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI trzeba być aby go nazwać kur..duplem czy kartoflem. A kartoflem to nazwali go rządzący NIEMCY kiedy się dowiedzieli , że koniec z wykorzystywaniem POLAKÓW. Co do kurdupla to nazwała go tak ta tramwajara z GDAŃSKA i gdzie ona dziś jest? Tobie dziadu tylko tacy imponują co drugich obrażają. Swoją drogą TFUSEK jest tylko 2 centymetry wyższy od J. KACZYŃSKIEGO ale ty o tym emerycie nie wiesz bo tvn24 co tego nigdy nie powie. Ja rozmawiałem z tym MĘŻEM STANU w cztery oczy i wcale nie jest taki niski.

e2rds

~Koc hciu, zboc zeńcu obleśny, pomogę ci, po co masz ten obleśny móżdżek wysilać
5 Stycznia 2022 14:49:13~Kochciu
Pulpeciku erdeesowski umyleś się maleńki?
5 Stycznia 2022 18:57:15~Ko chciu
Kto by cię chciał erdees a nie umyleś się i śmier dzisz
5 Stycznia 2022 22:47:09~Ko chciu
Ja się pytałem pulpecie erdeesowski czy się umyleś a nie o żadne cmokanie ciebie zboczeńcu
9 Stycznia 2022 17:15:17 ~Koch ciu
Naple tek erdeesowski gdzie jestes
9 Stycznia 2022 21:09:46 ~Koc hciu
Co ty w ubikacji możesz robić jak ty du... nie masz
~Koc hciu 10 Listopada 2022 08:53:49
Erdees napl etku gdzie jesteś już się nie ukrywaj
Tyle wystarczy.

~Kochciu

Erdeesik chodź do mnie na kiełbaske ty wiesz jaką

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, widzisz, cyt;" największy MĄŻ STANU NA ŚWIECIE PAN PRE MIER JAR OSŁ AW KAC ZYŃ SKI", to dla ciebie, a dla innych i to nie mój punkt widzenia ale wymieniam, to: kurd upel, gnom, kartofel, nawet nie jestem w stanie wymienić tych nazw, bo tylko tyle zapamiętałem, dla mnie to kawaler z kotem w różnych butach, z oderwaną a zelówka, odwrotnie zakładanym zegarkiem, taka trochę niedojda życiowa, jak by nie miał należytej opieki to sam nie potrafił by funkcjonować.
Jeśli chodzi co będzie po roku 2030 i o S74 cos to miał wybudować w dwa lata wizjonerze to już dawno to skreśliłem, rządzącego Lukre cjusza w następnej kadencji też, ja pytam co się stało z tym trzecim mostem do 2026 roku, a ta wasza kiełbasa to śmierdząca kiełbasa wyborcza i chciałbyś mnie ją otruć du.owłazie.

~taka prawda

Do e 2rds, emerycie gdyby ktoś wierzył w twoje brednie to nic w naszym mieście w ostatnich 8 latach by nie powstało. Bo dla ciebie to każda inwestycja to kiełbasa, jak jesteś taki głodny na kiełbasę to podejdź do mnie a ja ci dam tej kiełbasy spróbować. Jeżeli PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY zostanie w naszym mieście do prawie 2030 roku to na 100 procent ten most będzie zbudowany i jeszcze jeden bo droga ekspresowa S 74 też przez SAN będzie mostem przechodzić.

~taka prawda

Do e 2rds, oj emerycie , emerycie kiedy ty zmądrzejesz bo chyba już pora. Pisząc , że nasz największy MĄŻ STANU NA ŚWIECIE PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to największy skarb jako polityk ,to użyłem takiego porównania. Ale ty za głupi jesteś aby inteligentnego człowieka zrozumieć. Ta tuba propagandowa tvn24 atakuje zajadle tego MĘŻA STANU ŚWIATOWEGO FORMATU już prawie 20 lat codziennie nie ma faktów w tej propagandówce aby się z nienawiścią nie wypowiadali o nim. A tylko dlatego , że on wygrywa wszystkie wybory i robi z tą opozycją co chce.[ po prostu ich ogrywa kiedy mu się tylko tak podoba].

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie , a co to się stało z tym trzecim mostem do 2026 roku, rozsypał się w trakcie budowy, czy to był tylko taki wirtualny pod publiczkę.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nadal kretyna z siebie robisz, cyt: " PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to największy polski skarb i wszyscy POLACY powinni go ochraniać codziennie." to ja bym wam proponował zamknąć ten skarb w bardzo mocnej klatce z szybami pancernymi, jeździć z nim po Polsce i tylko pokazywać. Na pewno bardzo by się naród cieszył z takiego skarbu, a i w jego partii też by się cieszyli, a ty to to byś piał z zachwytu jak młody kogut. Kiedy ty zmądrzejesz.

~taka prawda

Do e 2rds, emerycie PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to największy polski skarb i wszyscy POLACY powinni go ochraniać codziennie. Widzisz dziadku jak przyleciał, drugi raz do POLSKI w ciągu jednego roku PREZYDENT STANÓW ZJEDNOCZONYCH JOE BAIDEN to wcześniej przyleciało do POLSKI 200 agentów ze służb amerykańskich od ochrony tego prezydenta. A nasze służby specjalne w 300 ludzi dodatkowo na każdym kroku pilnowało jego bezpieczeństwa a każdy z tych naszych służb marzył aby ktoś podskoczył a on pomógł prezydentowi USA bo wtedy by zrobił wielką karierę. Gdybyś był wtedy w WARSZAWIE i głupio się zachowywał co po tobie można się spodziewać to by cię zwinęli i przynajmniej 24 godziny byś posiedział w areszcie. Nie wspomnę , że PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH pilnowało kila tysięcy policjantów w cywilu i kilka tysięcy policjantów w mundurze w czasie tej wizyty. To co chcesz powiedzieć wszystkim POLAKOM , że ten prezydent USA to tchórz bo chroni go codziennie tak wielu agentów. PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to najodważniejszy polityk w POLSCE co pokazał jadąc na UKRAINĘ w czasie wielkiej wojny. A swoją drogą dlaczego żaden polityk z opozycji boi się na UKRAINĘ pojechać , czy dlatego że tam jest wojna i w każdej chwili można stracić życie?

~taka prawda

Do rozwadowiaka , wybory samorządowe będą dopiero w MAJU w 2024 roku więc mają bardzo dużo czasu na skończenie. Ale tak na serio to już nawet w kwietniu tego roku cała ta ulica będzie na 100 procent gotowa. A wybory do sejmu i senatu w tym roku będą w listopadzie.

~rozwadowianin

Zdążą przed wyborami w październiku. Będą oficjalnie otwierać.

e2rds

Moder. Okulickiego

Wybrano wykonawcę, który zajmie się modernizacją odcinka ulicy Okulickiego. Jest to konsorcjum firm Kraśnik - Sandomierz, które zaproponowało najniższą cenę.
Miasto na poczet tej inwestycji zabezpieczyło w kasie miejskiej około 9,5 mln zł. Każda z 4 ofert, która wpłynęła do magistratu w ramach tego zadania mieściła się w tej sumie. Wybrano najtańszą z nich, która opiewa na niespełna 7,5 mln zł. Wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą
. Finał wszystkich prac powinien nastąpić do końca lipca 2022 roku.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nadal kretyna z siebie robisz, hahahaha, cyt: " Bo jak jego braknie to marnie widzę przyszłość POLAKÓW.", aleś durny, już byli tacy w przeszłości, że bez nich nie miało być przyszłości nawet świata, jeden nazywał się Stalin, a drugi Mao, aleś durny.

~taka prawda

Do e 2rds, emerycie a czy ty liczyłeś tych policjantów czy tvn24 ci to powiedział bo jeśli tvn 24 coś mówi to znaczy , że kłamie. Czy ty dziadu nie słyszałeś jak gęgał ten idoi..ta z ŁÓDZKIEGO że PANA PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSDKIEGO przyszedł zabić. Takiego MĘŻA STANU ŚWIATOWEGO FORMATU powinniśmy wszyscy POLACY pilnować aby nic mu się nie stało. Bo jak jego braknie to marnie widzę przyszłość POLAKÓW.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie nadal kretyna z siebie robisz, jak kawaler z kotem najodważniejszy to dlaczego chroni go tylu policjantów, no nie rób z siebie idioty. A z domu wychodzę kiedy chce i gdzie chcę, że często z pieskiem, bo psina lubi, tak las jaki spacery po mieście, to dlaczego mam go nie wziąć, a na zasrańców to dlaczego tylko "zioberko" ma coś mieć, a dużo różnych zasrańców włóczy się po mieście.

~taka prawda

Do emeryta e 2rds, to ty najbardziej się boisz wszystkiego w naszym mieście . Dlatego masz arsenał w domu i myślisz , że się obronisz. PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to najodważniejszy polityk w POLSCE to on pierwszy pojechał na UKRAINĘ w czasie wielkiej wojny. A żaden polityk z opozycji tam jeszcze nie był mimo , że wojna już trwa ponad rok. To ty się wszystkiego boisz nigdy z domu nie wyjdziesz bez pieska.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, kłamiesz niegdysiejszy Inteligencie, jako wolny strzelec to masz ponad 100 nicków, a tak poza tym to wstydzisz się siebie, czy boisz jak kawaler z kotem własnego cienia.

~taka prawda

Do emeryta , e 2rds, widzisz gdybyś miał odrobinę inteligencji to wstydził byś się takie brednie produkować. Bo nick ''Wódz'' to nick zalogowany, a ja zawsze komentuję jako wolny strzelec.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, a ja nie pisałem żeś pisał pod nickiem ~taka prawda vel pseudointeligencie, pisałeś cytuję:
4 Sierpnia 2021 22:38:56 Wódz
Mikroprocesory mają być konstruowane
To też twój nick Wodzu, jeszcze pisałeś o hali 10 ha pod dachem pod te mikroprocesory i też cię wyśmiałem.

~taka prawda

Do e 2rds, emerycie ja nigdy jednego słowa na temat mikroprocesorów nigdy nie komentowałem . Już sto razy ci pisałem , że każdy może użyć nicka '' taka prawda'' i napisać co mu się podoba. Po za tym pod tym artykułem dyskutujemy o ulicy OKULICKIEGO a ty głupoty wstawiasz. Zastanawiam się skąd w tobie tyle nienawiści do najlepszego polskiego rządu w dziejach POLSKI.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, coś tak zaniemówił o tych mikroprocesorach, czyżbyś nagle pamięć stracił.

~Ubek

Tekturowe czeki bez środków UE można przerobić na papier toaletowy. Nadbereźny gdzie Osiedla Bloków w Charzewicach, Leśna . Biedaki nie budują a inne biedaki nie kupują.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligenci, jeszcze jedno, tam jest nie mniej jak 10 ha przeznaczone na budownictwo wielorodzinne, a wiesz co tam można wybudować, trzy osiedla "Siedlanowskiego" nie kłamcie, że nie ma terenów i że trzeba wycinać lasy i z tego powodu nie budujecie, po prostu kasy brak.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligenci, nie kompromituj się kolejny raz. Zapoznaj się :
Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr. L/705/06 RM w St. Woli z dn. 27.01.2006 dot: Osiedla "Dolina", tylko widzisz, tam część terenów należy do miasta, ale część jest prywatna i też na wykup trzeba kasy, a tej "NIMA" i to ból, nawet drzewa tam nie przeszkadzają, lepiej pichcić kiełbaskę wyborczą niż prawdziwe budownictwo mieszkaniowe. Ty niewiele wiesz.

~Niuniek

taka prawda - juz sie nie kompromituj bo na odlegosc czuc z czyjego nadania klepiesz. Z Wami sie nie da rozmawiac merytorycznie bo zawsze chcecie sprowadzic wszystkich do swojego nedznego poziomu