Porównania po raz 31 w Stalowej Woli

Image

Tradycyjnie już wystawa „Porównania” trafiła do Spółdzielczego Domu Kultury. Wernisaż miał miejsce w niedzielę 5 marca.

To wyjątkowa wystawa, bo prezentująca dorobek artystyczny środowiska plastycznego związanego z Ziemią Sandomierską. Jej cele jest prezentacja dorobku artystycznego twórców związanych z Ziemią Sandomierską. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w grudnia 2022 r. W edycji konkursu „Porównania” znalazły się dzieła reprezentujące różne dziedziny sztuki: malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię, techniki unikatowe i własne.

W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 27 autorów, którzy zgłosili 40 prac.

- Bardzo się cieszymy, że „Porównania” goszczą już u nas 31 lat. Jest to więc bardzo długi okres i prezentuje dorobek artystyczny tego wszystkiego, co dzieje się na Ziemi Sandomierskiej. Jest to wystawa pokonkursowa, która gromadzi twórców różnych dziedzin sztuki. Tak jak widzimy w tym roku na wystawie nie ma rzeźby. Prezentowane są przede wszystkim prace malarskie, grafika, rysunek. Jeśli chodzi o „Porównania”, edycja zawsze prezentowana jest w grudniu w Sandomierzu i ta również miała miejsce w tamtym roku- powiedział dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli.

- Nagrodę główną, czyli Starosty Sandomierskiego Marcina Piwnika otrzymał zestaw prac oznaczonych godłem aGRAFKA pt. "Agresor, Dyktator Żarptak" autorstwa Andrzeja Karwata. To kontynuacja cyklu, w którym artysta stara się nawiązywać do problemów naszej współczesności.

- II Nagrodę- Marszałka Województwa Świętokrzyskiego otrzymała praca "Pejzaż zimowy V" autorstwa Grzegorza Wójcika.

- III Nagrodę- Wojewody Świętokrzyskiego otrzymała praca pt. "Oderwany Ja I, Oderwany Ja II, Oderwany Ja III" autorstwa Jowity Przepadło.

- III Nagrodę Burmistrza Sandomierza otrzymał Cezary Łutowicz za fotografie zatytułowane „Nowy Jork Powidoki” i "Piramida zdarzeń”. Cykl powstał już w głowie artysty w 2004 roku.

- IV Nagroda- Prezydenta Stalowej Woli została przyznana Aleksandrze Karwat za pracę pt. „Pomiędzy”.

- V Nagrodę- Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach otrzymał Andrzej Rachoń za prace "Pejzaż prowincjonalny I i Pejzaż prowincjonalny II".

- VI Nagrodę- Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu dostał Grzegorz Gerba za pracę "Za torami - droga".

- Nagrodę Publiczności- ufundowaną przez radnych Miasta Sandomierza Krzysztofa Szatana, Marka Strugałę oraz Katarzynę Pisarczyk, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu zdobył Janusz Baran.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ewka

Patrzcie mieszkańcy jak jest marnowane milion złotych rocznie z Waszych środków.

~leb

Patrzcie członkowie spółdzielni mieszkaniowej.
To Wy w comiesięcznym czynszu opłacacie funkcjonowanie tej instytucji.
Wspieracie kulturę.

~Grzegorz

Sroka grabarz SDK
Stalowe Miasto wszyscy w SM to wiedzą, nie wycinajcie wpisów
PRL przypomina się.

~Skrzat8

Widzę samych Truwerów.

~:-)

widzę, że same pasibrzuchy na darmowej wyżerce....

~Taka Prawda

@kit, to idź sobie postuluj o ten remont na niżańskim portalu a nie tu ludziom trujesz.
O a ten co III miejsce zajął to chyba radnego Bajka miał za modela, on taki odklejony że pomnik rzymianom by stawiał!

~kit

Czego chcecie od Józefa S.??? My w Nisku chcemy remontu dworca PKP, który to remont obiecał nam m.in. Józef S. To było jeszcze w 2019r. i do tej pory nic się przy dworcu nie robi. Razem z Posłem Rafałem W. i Starostą niżańskim Robertem B. pan Józef obiecał mieszkańcom Niska i powiatu niżańskiego, że dworzec PKP w Nisku będzie wyremontowany. Fakt, że nie podali kiedy to będzie. No ale mija już prawie cztery lata więc chyba nic z tego nie będzie.

~lucas

Ruch wstrzymano z powodu, że waliły tłumy na tę wystawę. 27 autorów prac, a uczestników ok 7 - nie licząc kierownictwa placówki.