Czy jest szansa na nowy parking na ul. Czarnieckiego?

Image

Mieszkańcy bloków przy ulicy Czarnieckiego 22 i Poniatowskiego 2 zwrócili się do radnych SPS z prośbą budowę dużego parkingu. Czy uda się zrealizować ten postulat?

Mieszkańcy chcieliby aby po przeciwnej stronie od bloku przy ul. Czarnieckiego powstał parking, który rozwiązałby w tym rejonie duży problem brakujących miejsc postojowych. Jak można zaobserwować już teraz część kierowców pozostawia tam swoje samochody mimo iż teren ten nie jest przystosowany do parkowania, a po deszczach i roztopach zalega na nim błoto. W interpelacji radnych Dariusza Przytuły i Renaty Butrym czytamy, że w czasie budowy obwodnicy na tym obszarze gromadzone było kruszywo i dopiero po interwencji radnych zostało ono usunięte. Już wtedy mieszkańcy zgłaszali potrzebę utworzenia tam parkingu.

- Wnioskujemy, zgodnie z prośbą i oczekiwaniami mieszkańców, o wygospodarowanie w budżecie miasta środków na wykonanie we wskazanym miejscu parkingu. Problem braku miejsc parkingowych w Stalowej Woli narasta, więc należy podjąć wszelkie możliwe działania zmierzające do jego skutecznego rozwiązania- apelowali podczas sesji Rady Miejskiej radni Dariusz Przytuła i Renata Butryn.

Prezydent zaznaczył, że na tym obszarze miasto posiada jedynie fragment pasa drogi zjazdowej, znajdujący się przed dużą stacją energetyczną. Pozostałe działki, oddalone od ulicy, należą do osób prywatnych.

- Ten teren był mocno analizowany przez nas pod względem projektu, który mamy nadzieję będzie finansowany skutecznie z Polski Wschodniej, odnośnie budowy nowych parkingów na obrzeżach miast. Właśnie w ramach tej analizy i przygotowania koncepcji ujawniliśmy brak władania tym terenem. Podjęliśmy rozmowy z właścicielami tych nieruchomości, natomiast stan prawny, rodzinny osoby, które przebywają za granicą, uniemożliwia szybkie rozwiązanie i wejście we władanie tym terenem- wyjaśnia prezydent.

Jak podkreśla Lucjusz Nadbereżny mieszkańcy bloku przy ul. Czarnieckiego 22 nie chcą by obok ich bloku, kosztem zieleni, powstał dodatkowy parking. Innym problemem jest to, że teren ten jest pochyły, a więc by móc wyznaczyć na nim miejsca postojowe, potrzebne by były duże nakłady finansowe na utworzenie bezpiecznego placu.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =