Oni czytają na potęgę. Brawo!

Image

Małgorzata Jurkowska została Czytelnikiem Roku 2022 w podsumowaniu konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Pani Małgorzata wygrała kategorię dla czytelników dorosłych, wśród czytelników do 12 roku życia najwięcej książek pożyczył zaś Dominik Zaklika, a Czytelnikiem Roku 2022 wśród młodzieży został Paweł Kiełb. Niemal 34 miesięcznie – tyle średnio wypożycza książek najaktywniejsza czytelniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Zwyciężczyni kategorii dla dorosłych, pani Małgorzata Jurkowska – w 2022 r wypożyczonych ma aż 407 książek. Zaś od roku 2014 do końca 2022 wypożyczyła ich w sumie 742. – Przyznam się, że większość książek jakie pożyczyłam, to literatura dziecięca. Korzystałam z zasobów trzech bibliotecznych filii, a książki czytam mojej córeczce – mówi Małgorzata Jurkowska.

Zwycięzca kategorii młodzieżowej, Paweł Kiełb, w 2022 roku wypożyczył 69 książek, a od momentu zapisania się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w 2018 roku - 199. – Interesuje mnie historia i właśnie głównie książki historyczne pożyczałem. Bibliotekę odwiedzam raz w tygodniu – wyjaśnia Paweł.

Czytelnik Roku 2022 w kategorii dziecięcej, czyli Dominik Zaklika, zapisał się do biblioteki w lutym 2022 roku. I przez te 11 miesięcy minionego roku wypożyczył w stalowowolskiej bibliotece 157 książek. – Lubię literaturę, lubię czytać książki o detektywach. Do biblioteki przychodzę z mamą lub tatą, ale sam wybieram, to co chcę przeczytać – przekonuje Dominik. Jak się okazuje, laureaci kategorii dziecięcej i młodzieżowej chodzą do tej same szkoły w Stalowej Woli – PSP nr 3.

Uroczyste podsumowanie konkursu obyło się w poniedziałek, 13 lutego 2023 roku w siedzibie głównej MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Najlepsi, z rąk Ewy Biały, dyrektor MBP, otrzymali nagrody książkowe oraz specjalne statuetki Czytelnika Roku 2022. – Zachęcamy również do aktywnego czytelnictwa w roku 2023. Za bieżący rok również przyznamy nagrody książkowe dla najlepszych Czytelników! – pracownicy MBP zapraszają wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i okolic do swoich placówek.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =