"Prorok Ilia" zawitał do „Sokoła”

Image

Teatr „Ad hoc”, w zmienionym nieco składzie, wystąpił przed rozwadowską publicznością ze spektaklem "Prorok Ilia" (wg. T. Słobodzianka).

Po raz pierwszy "Prorok Ilia" został zaprezentowany stalowowolskiej publiczności w czerwcu ubiegłego roku. Równocześnie wraz z premierą spektaklu zadebiutował teatr „Ad hoc” (w reżyserii Marii Bembenek). W jego skład wchodzą doświadczeni aktorzy, którzy nie raz i nie dwa występowali na lokalnych scenach. Są i tacy, którzy mają na swoim koncie role chociażby w paradokumentach emitowanych w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych. Na scenie pojawiły się też dwie zupełnie nowe osoby, dla których to dopiero początek przygody z aktorstwem, a są to: Wojciech Cesnyka i Damian Marczak.

Historia, którą widzowie mieli przyjemność zobaczyć, wydarzyła się naprawdę. Tytułowy prorok, czyli Eliasz Klimowicz urodził się w 1864 roku i był uważany za proroka, mimo, że był niepiśmiennych chłopem. Jego charyzma była jednak tak wielka, że potrafił porwać tłumy. Zmarł na początku II wojny światowej. W spektaklu poznajemy nie tylko jego losy, ale także chłopów żyjących na Podlasiu, którzy żyją zgodnie z literą słowa bożego, ale interpretowaną „na swój rozum”. Trudno jest im zrozumieć, kto tak naprawdę jest fałszywym prorokiem.

Na scenie wystąpili: Jacek Marchewka, Małgorzata Jarocka, Vasyl Shvets, Ewa Krukowska, Damian Marczak, Wojciech Cesnyka, Leszek Baran, Agata Bulak, Tomasz Gotkowski, Paweł Rzeźnik, Anna Nemeczek. Za oprawę muzyczną „Proroka Ilii” odpowiada Witold Kurzydło.

Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez lokalną społeczność. Widzowie mają nadzieję, że "Proroka Ilję" będą mogli zobaczyć w marcu podczas corocznych Zdarzeń Teatralnych. Jeśli tak się stanie, gorąco zachęcamy do obejrzenia tego spektaklu.

Zdradzimy, że teatr „Ad hoc” przygotowuje się do zaprezentowanie kolejnej sztuki, tym razem będzie to „Łysa śpiewaczka”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ilja

Przez J się to pisze umiech

~@motto

Głupi jesteś i głupim umrzesz...

~MottodlaElyty

Kontrowersyjna promocja ciemnoty prawosławnej z ruskiego pochodzenia (obecnie nazywanego białoruskim). Nad czy się tu zachwycać? Analogicznie można zrobić spektakl o Natanku. On też czyni "cuda".

~Mieszkaniec

Nooo... wreszcie radny Marczak się czymś pożytecznym zajął, a nie tylko narzekanie.
Aż się wybiore na ten marcowy spektakl.