Trwa intensywny remont w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Stalowej Woli

Image

Trwają intensywne prace remontowe w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Stalowej Woli. Rezultatem prowadzonych prac ma być dostosowanie budynku szkoły do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu „Dostępna Szkoła”. Całość inwestycji wynosi 914 234,88 zł.

- Kwestia dobrego życia w Stalowej Woli nie może istnieć bez dobrej edukacji, bez oświaty na najwyższym poziomie, bez oświaty, która będzie dawała dzisiejszym rodzicom gwarancję tego, że wybierając Miasto Stalowa Wola na miejsce swojego życia, będą mieli pewność, że najlepsi nauczyciele, w najlepszych możliwych warunkach będą realizowali proces wychowania i edukacji. To realizacja zadań, które mają tworzyć szkoły przyjazne dla uczniów, szczególnie dla tych uczniów, którzy wymagają szczególnej odpowiedzialności ze strony Miasta. To tworzenie w Szkole Podstawowej nr 4 miejsca nauki i zabawy, które jest otwarte na niepełnosprawność poprzez wyeliminowanie barier architektonicznych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W czasie ferii zimowych firma Usługi Remontowo Budowlane „MALBUD” z Sarzyny, która jest wykonawcą remontu zdecydowanie przyspieszyła realizację kolejnych zadań przed nimi postawionych. Wyłączenie placówki z zajęć dydaktycznych w czasie przerwy zimowej ułatwiło zadanie wykonawcy, który mógł wykorzystać te dwa tygodnie na prowadzenie uciążliwych robót budowlanych (kucie, wiercenie, wynoszenie gruzu itd.). Zgodnie z obowiązującą umową wykonawca ma bezwzględny zakaz prowadzenia tego typu prac w czasie zajęć szkolnych tj. w godzinach 7:00-16:00.

Do tej pory został ukończony remont jednej klatki schodowej. Obecnie trwają prace przy drugiej oraz w salach przeznaczonych do renowacji. Po ukończeniu prac wewnątrz budynku wykonawca rozpocznie prace zewnętrze. Ich przedmiotem będzie chodnik łączący parking, budynek szkoły, boiska i place zabaw, które znajdą się na jednym poziomie tak, aby zapewniona została dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Nastąpi także poszerzenie chodnika na wjeździe do szkoły, odizolowanie chodnika od drogi manewrowej oraz powstanie miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Powstaną barierki przy pochylni od strony parkingu, pochylnia z barierkami na placu apelowym od strony chodnika, w celu umożliwienia osobom z niepełnosprawnościami pokonania różnicy wysokości pomiędzy istniejącym ciągiem komunikacyjnym a projektowanym wejściem do budynku. W części zaplecza sportowego projektuje się pochylnię o spadku 8%. Powstanie oświetlenie chodnika przy drodze manewrowej oraz wymiana drzwi wejściowych zewnętrznych przy sali gimnastycznej i głównych drzwi wejściowych. Nad wejściem głównym pojawi się zadaszenie ze szkła hartowanego. Schody wejścia głównego będą dostosowane do wejścia osób z niepełnosprawnościami, powstaną barierki i furtki bezpieczeństwa wraz z oznakowaniem.

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Stalowej Woli podejmuje wszelkie starania, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo podczas trwającego remontu w szkole.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ nana

Kochana ,stara buda. Tyle ludzi ,tyle zdarzeń i ludzi, których już nie ma. Pozdrowienia dla wszystkich , byłych nauczycieli nauczycieli i uczniów .Ja jestem rocznik ur.1966.Dobrze mnie wykształciła i wychowała ta szkoła. Współczuję wam tego pana na Cz .Ludziom z tamtych lat buty czyścić, a nie dzieci wychowywać

~MottodlaElyty

Mamo, chwalą nas!
Kto?
Wy mnie, a ja was! 
Żenujący lans Kudłatego przed wyborami. Remont szkół to jego psi ... sorry pisi obowiązek a nie powód do samouwielbienia. Ciekawe czy w domu też się tak przechwala po wykonaniu każdej czynności wobec swojego partnera?

~Luna

Aniu naucz się pisać poprawnie po polsku.

~Anna

Taki remont w czasie nauki się nie robi.