Po pandemii wysyp chorób. Czy chcemy się badać?

Image

Ilu z Was „odbiło” się jedynie od drzwi specjalistycznego gabinetu dowiadując się, że musi długo czekać? Jak bardzo mieliście utrudniony dostęp do leczenia w czasie pandemii? Podkarpacie „jest profilaktyczne”. Wskazują na to najnowsze dane i leczyć się chcemy.

Podkarpacie chce się badać, chce stosować profilaktykę. W czasie pandemii wiele osób chorych „przechodziło” chorobę i teraz zmaga się z jej skutkami. Wzrosła liczba wykrytych schorzeń przewlekłych i nowotworowych. Długie kolejki do specjalistów nie wróżą nic dobrego, a przecież po 2 latach mocnych ograniczeń, Polacy ruszyli wreszcie do przychodni. Wcześniej wiele z tych przychodni leczyło przez telefon.

Dużo było szumu w mediach, dużo się wciąż mówi o tym, że oczekiwanie na specjalistę zajmuje zbyt wiele czasu. Kolejki popandemiczne wciąż nie są rozładowane, a i wiele osób nie wie, że choruje. Rząd wymyślił więc program „Profilaktyka 40 PLUS”. To program bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich Polaków i Polek powyżej 40 roku życia. Jego celem jest zwiększenie liczby osób wykonujących badania profilaktyczne, które pomogą wykryć choroby i zaburzenia oraz zapobiegną ich rozwojowi. Aby dodatkowo zachęcić do badań profilaktycznych, uruchomiono loterię z atrakcyjnym nagrodami.

Czy Podkarpacie chce się badać? Okazuje się, że świadomość mieszkańców naszego województwa jest ogromna, ponieważ Podkarpacie jest na 4 miejscu w Polsce. Od 1 lipca 2021 do 25 stycznia 2023 przebadało się 156 546 mieszkańców województwa. 58,7% stanowią kobiety. Powiat stalowowolski jest w rankingu powiatów na 7 miejscu z liczbą 8 tys. wykonanych badań profilaktycznych.

Pakiet badań diagnostycznych dla kobiet zawiera:

– morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi;

– stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;

– stężenie glukozy we krwi;

– AlAT, AspAT, GGTP;

– poziom kreatyniny we krwi;

– badanie ogólne moczu;

– poziom kwasu moczowego we krwi;

– krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT).


Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn zawiera:

– morfologia krwi obwodowej odsetkowym i płytkami krwi;

– stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;

– stężenie glukozy we krwi;

– AlAT, AspAT, GGTP;

– poziom kreatyniny we krwi;

– badanie ogólne moczu;

– poziom kwasu moczowego we krwi;

– krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT);

– PSA – antygen swoisty dla stercza całkowity.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~padalec44

Korki lewicowiec też po eliksirze .Zobaczymy czy bedzie dalej zachwalal te preparaty od rządu jak zdrowie będzie wysiadać.

korki

~Rojber -- Nie dziwię się że gdzieś tam gdzie pracujesz w szpitalu na zachodzie rozbudowali kostnicę. Jak odstawiasz chorym leki, kroplówki ,zabiegi a leczysz ich medalikami od Cejrowskiego ? Zostań tam nie wracaj do Polski.

~anty66

Tu taki maly pokaz co nam ten rzad dal tymi eliksirami i kogo usmiercil https ://youtu.be/63Am_SFsxKE

~Wielik

Jest i forumowy szur korki. Napisz tęczaku jak się do ciebie zwracać żeby nie ukazywać wobec ono samczej supremacji o jasnym odcieniu? Korko czy korkini? smiech2 Jak tam Wałodymyr wukraiński, przeprosił już za ostrzał Polski?

~Rojber

Prosze zrobic wszystkim DZGNIETYM badanie na HIV. pracuje o 27 lat w bardzo,znanym szpitalu na zachodzie. Ostatnio Przebudowali trupiarnie na trzy pietrowa. Oj bedzie sie dzialo. Szkoda, ze Polacy tez tacy naiwni, Nigdy sie nie naucza. Pozdrowienia z daleka

korki

Na wszelkie choroby czy depresje polecam wszystko leczące bransoletki od beaty pawlikowskiej z jej netowego sklepiku, osłonowo medalik od ex męża . Lek osłonowy dodatkowo utrwala w organizmie nacjonalizm, rasizm , antysemityzm ,pozytywny stosunek do wojny i putina.

~BULGOT19

Wpiszczie sobie Szot Joker w wyszukiwarce to bedziecie wiedziec o celebrytach i znanych ludziech ktorzy poszli na eliksir C 19 od rządu i trafili na cmentarz.

rodzynek

Po szypawkach chorują i tyle w temacie. Teraz medyk i apteka , oraz daninę złożyć w aptece za głupotę .

rodzynek

Po szypawkach chorują i tyle w temacie. Teraz medyk i apteka , oraz daninę złożyć w aptece za głupotę .

rodzynek

Po szypawkach chorują i tyle w temacie. Teraz medyk i apteka , oraz daninę złożyć w aptece za głupotę .

rodzynek

Po szypawkach chorują i tyle w temacie. Teraz medyk i apteka , oraz daninę złożyć w aptece za głupotę .

~osa

u mnie w pracy chorują o dziwo zaszczepieni - tj grypodobne objawy, gorączka, bóle gardła itp.....

~saszka68

A to nie wina pandemi ,bo jej nie bylo tylko te preparaty na c19 jednych zabily a innym oslabily odporność.Ja bez szczypniecia rzadowym eliksirem i nie bylem u lekarza od 2020 roku.

~ekspert

skutki szczepień...

~Tyku

Kowidianie udają teraz że nic się nie stalo

~polityka

nie po pandemii tylko po szczepieniach i po lokdałnach.

~Radek

Cóż z tego że lekarz rodzinny da ci skierowanie do specjalisty jak tam terminy średnio pół roku to tak jak by każdy z nas miał żyć ze 300 lat

~TomHayden

W tytule powinno być "Po szczepieniach wysyp chorób"

maria118

Ważne są badania w/w , ale nie wymienia sie RTG klatki piersiowej. Niewykrywalność raka płuc jest zatrważająca z powodu zaniebań przez lekarzy pierszego kontaktu i nie kierowania na badania przesiewowe. Stąd gorący apel do lekarzy rodzinnych: kierujcie pacjentów na RTG płuc !!!!!! Rzadko to robicie, a potem juz za późno..... taka jest przykra prawda...

~Blog

Ehh. Ty koniecznie badania psychiatryczne.

~Ehh

Hurr Durr a na fajsbuniu mówili że to jest ściema a tam same eksperty! Dobrze ze wyłączyłem myślenie i włączyłem fejsbuczka, bo skąd bym wiedział ze Pani Ziuta z Pisiej Wólki tak dużo wie o wirusologii, a jej tajemna metoda leczenia raka moczem sowy i kryształkami mocy z aliexpress na pewno działa.