Szpital zyskał nowy sprzęt

Image

Dzięki operatywności Dyrektora SPZZOZ w Nisku, niżański Szpital pozyskał środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w wysokości 862 653,04 zł.

Pozwoliły one na zrealizowanie przedsięwzięcia, które przyczyniło się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych świadczeniodawców, tj. zakupu urządzeń i oprogramowania typu FIREWALL – zapora sieciowa, konfiguracja i uruchomienie Odmiejscowej Infrastruktury Backupowej. Łączna wartość zadania to 386 749,24 zł.

Kolejnym zrealizowanym zadaniem, sfinansowanym w 100% z otrzymanych środków, był zakup sprzętu i aparatury medycznej w ramach zadania „Realizacja świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19”. Za kwotę 475 903,80 zł do dyspozycji lekarzy i kadry medycznej oraz pacjentów znalazły się: aparat USG wyposażony w głowicę liniową, myjnia endoskopowa jednokomorowa, aparat do monitorowania i diagnostyki bezdechu, łóżka do intensywnej terapii wyposażone w materac przeciwodleżynowy i myjnia ultradźwiękowa 30 litrowa.

- Warto podkreślić, że wykonanie mnogości zamierzeń, które udało się zrealizować w 2022 roku w Szpitalu w Nisku, to nie tylko nakład finansowy, ale również współpraca pomiędzy podmiotami i przyświecający ich działaniom wspólny cel – życie i zdrowie mieszkańców – mówi Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~marta

Leżałam w tym szpitalu i chylę czoła przed całym personelem. Zarówno panie pielęgniarki jak i lekarze nastawieni bardzo pozytywnie do pacjenta. W szpitalu czuje się miłą, pozytywną atmosferę pracy. W porównaniu ze Stalową Wolą to niebo a ziemia.

~Gienek

Brawo dyrektor Tofil. Tak trzymać umiech

~klin

- do prym- Fajne to i w całej rozciągłości popieram. Dodałbym jeszcze zestaw szmat do konserwacji powierzchni płaskich.

~prym

Może jeszcze przydało by się załatwić fajnego mopa dla pewnej Pani ze Związków Zawodowych ( maści nie wspomnę ).

~forbes4

Kopiujcie to-Rząd Morawieckiego wybrali wlaściciele bankow ,a to dowod .Nominacja Mateusza Morawieckiego na premiera "pokazuje wolę złagodzenia wizerunku Polski na arenie międzynarodowej" – pisze "Le Monde". "Błyskotliwym bankierem" określiło Morawieckiego radio Europe1. "waniuk zauważa, że "nic nie wskazywało na to, by ten były bankier i doradca ekonomiczny poprzedniego rządu (PO-PSL) miał zajść tak wysoko w hierarchii PiS, aż do chwili, gdy stał się ulubionym atutem Jarosława Kaczyńskiego.Morawiecki będzie zapewne uzależniony od Kaczyńskiego, gdyż nie posiada dużego poparcia w PiS. Z drugiej jednak strony oczekuje się od niego, że ograniczy rosnące w ostatnim czasie wpływy niektórych ministrów, a także poradzi sobie z prezydentem Andrzejem Dudą. Teraz wiemy dlaczego wprowadzili u nas medialnego kowida w celu zmniejszenia populacji.Pinokio dostal rozkaz tak jak inne marionetkowe rządy że musza czyms ludzi postraszyc i ten kowid byl pod ręką.

~janek82

Łaski nie robią, po takich POTĘŻNYCH podwyżkach składek zdrowotnych szpitale powinny być w pełni wyposażone. No chyba, że to sprzęt od albańskiego sprzedawcy broni lub instruktora narciarskiego, bo jak wiadomo oni dostarczają sprzęt najwyższej jakości, tylko trochę te respiratory nie działają...

~ktoś

O jakich podmiotach jest mowa?

~liber

Fajnie. Nasi zawsze pomogą, zwłaszcza w perspektywie nadchodzących wyborów. Nie czarujmy się i nie wspominajmy o jakich umiejętnościach czy operatywności kogoś. Swoich trzeba wspierać. Sprzęt sprzętem - można go kupić czy jakoś pozyskać w taki czy inny sposób, ale czy BĘDZIE on należycie wykorzystany w tym szpitalu ??? Taki nowoczesny sprzęt wymaga fachowców ( czytaj: lekarzy specjalistów ) aby właściwie z niego korzystali czy odczytywali wyniki badań. Właśnie specjalistów zaczyna brakować lub już brakuje w niżańskim szpitalu. I po co taki drogi sprzęt??? Można powiedzieć, że być może gdzieś w innym szpitalu byłby bardziej przydatny chociażby ze względu na to, że miałby go kto właściwie obsługiwać i wykorzystywać. Ściąganie takiego sprzętu do szpitala w Nisku może okazać się w tej chwili przerostem formy nad treścią. No ale jest nasz dyrektor więc należy go wspomagać, promować i wychwalać. Żeby jeszcze tych nieprzyjaznych szpitalowi komentarzy udało się uniknąć...