Szpital zyskał nowy sprzęt

Image

Dzięki operatywności Dyrektora SPZZOZ w Nisku, niżański Szpital pozyskał środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w wysokości 862 653,04 zł.

Pozwoliły one na zrealizowanie przedsięwzięcia, które przyczyniło się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych świadczeniodawców, tj. zakupu urządzeń i oprogramowania typu FIREWALL – zapora sieciowa, konfiguracja i uruchomienie Odmiejscowej Infrastruktury Backupowej. Łączna wartość zadania to 386 749,24 zł.

Kolejnym zrealizowanym zadaniem, sfinansowanym w 100% z otrzymanych środków, był zakup sprzętu i aparatury medycznej w ramach zadania „Realizacja świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19”. Za kwotę 475 903,80 zł do dyspozycji lekarzy i kadry medycznej oraz pacjentów znalazły się: aparat USG wyposażony w głowicę liniową, myjnia endoskopowa jednokomorowa, aparat do monitorowania i diagnostyki bezdechu, łóżka do intensywnej terapii wyposażone w materac przeciwodleżynowy i myjnia ultradźwiękowa 30 litrowa.

- Warto podkreślić, że wykonanie mnogości zamierzeń, które udało się zrealizować w 2022 roku w Szpitalu w Nisku, to nie tylko nakład finansowy, ale również współpraca pomiędzy podmiotami i przyświecający ich działaniom wspólny cel – życie i zdrowie mieszkańców – mówi Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =