Srebrny Dyplom na X Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie

Image

Za nami międzynarodowy festiwal, podczas którego ogromny sukces odniósł nasz stalowowolski chór Gaude Vitae.

28.01.2023 chór Gaude Vitae, śpiewający pod batutą Ewy Woynarowskiej, zdobył Srebrny Dyplom na X Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.

- Przewodniczący Jury, prof. Adam Korzeniowski powiedział, że był pod ogromnym wrażeniem naszego występu. Mieliśmy przyjemność po raz pierwszy zaśpiewać przed prof. Korzeniowskim- relacjonują chórzyści.

To był już drugi występ na tym konkursie. Poprzedni miał miejsce w styczniu 2020 r.

Chór Gaude Vitae powstał w 2008 roku przy Klubie Seniora "Promyk". Od września 2014 roku jest chórem Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, a od stycznia 2022 r. związany jest z Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli.

- Cudowną sprawą jest możliwość posłuchania na konkursach innych, wspaniałych chórów, cudownych aranżacji, również i tych powszechnie znanych kolęd. Zresztą, w tym miejscu gdzie jesteśmy, jesteśmy dzięki naszemu uczestnictwu w konkursach od 2012 roku. Każdy konkurs to też nauka. Chórzyści dziękują dyrygentce Ewie Woynarowskiej. Wspanialej, niestrudzonej, nigdy nie rezygnującej, wierzącej, że mimo naszego wieku da się z nami coś dobrego wypracować- relacjonują chórzyści.

Zdolnym śpiewakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Stalowianka

Jest jeszcze jeden chór ze Stalowej Woli który zdobył dyplom - brązowy - Soli Deo działający przy kościele Św. Trójcy. brawo i gratulacje

~Stalowianka

Jest jeszcze jeden chór ze Stalowej Woli który zdobył dyplom - brązowy - Soli Deo działający przy kościele Św. Trójcy. ???? brawo i gratulacje ????

~obserwator

Pięknie. Tylko gratulować i się cieszyć. Czekam na nagrania