Pomysły na zorganizowanie księgi gości

Materiał zewnętrzny Image

Będąc zaproszonym gościem na wesele z pewnością nieraz widziałeś księgi gości. Przeważnie jest w postaci książki do której wpisują się zaproszeni. Wpisują życzenia, miłe słowa, rysunki albo wpisują swoje imię i nazwisko, po to aby Młoda Para wiedziała kto był zaproszony na wesele. Taka wypełniona po brzegi księga gości może stać się główną pamiątką zwłaszcza jeśli podejdziemy niekonwencjonalnie. Warto umieścić ją w widocznym miejscu i zachęcać gości do uzupełniania jej oraz dopasować do klimatu wesela. Wtedy mamy pewność, że goście będą chętnie zapełniać naszą księgę gości. Poniżej najciekawsze pomysły na zorganizowanie księgi gości.

1. Księga gości z ankietami - księga w formie książki z zabawnymi ankietami do wypełnienia przez gości. Pozwólcie sobie stworzyć niezapomnianą pamiątkę z najważniejszego dnia w waszym życiu. Gwarantujemy świetną zabawę wśród gości podczas wypełniania zabawnych ankiet. Szczególnie polecamy sprawdzić tą na Carpentry Shop.

2. List w butelce – jest to niezbyt kosztowny sposób na księgę gości weselnych. Wystarczy zakupić dużą butelkę lub słoik i przyozdobić według własnego gustu oraz przygotować kilkadziesiąt karteczek na których wpisywać się będą zaproszeni goście.

3. Wpisy na drewnianych sercach – tu goście wpisują się na wyciętych z drewna sercach, po czym wrzucają do ramy. W efekcie powstaje piękna pamiątka, która po weselu można powiesić na ścianie.

4. Podpisy na butelce wina - w tym sposobie wystarczy kupić odpowiednią ilość butelek waszego ulubionego wina oraz flamaster do szkła. Goście będą mogli zostawiać wiadomości dla Was. Nawet jeśli butelki zostaną opróżnione to można pozostawić je na pamiątkę. Można postawić na półce wraz z kieliszkami lub innym alkoholem lub zrobić z nich wazon.

5. Podpisy na kamieniach – jest to również tani sposób na księgę gości. Wystarczy zebrać kamyki lub po prostu kupić w sklepie ogrodniczym. Najlepiej sprawdzą się lekkie i płaskie, tak aby można było swobodnie pisać. Można umieścić je w szklanym naczyniu lub skrzynce i po fakcie cieszyć się wspaniała pamiątką.

6. Życzenia na klockach Jenga – wystarczy kupić kilka zestawów klocków Jenga oraz długopis, który nie będzie rozmazywać się na drewnie. Z pewnością goście będą dobrze bawić się układając klocki według zasad i wpisując na nie życzenia w ten sposób budując wspomnienia. Młoda Para będzie miała dużo frajdy grając w nie w domowym zaciszu i przypominać sobie osoby, które towarzyszyły w tym ważnym dniu.

7. Zdjęcia z fotobudki lub Polaroida – jeśli jest sposobność wynajmu fotobudki lub zakup Polaroida, to może okazać się świetną alternatywą dla tradycyjnej księgi gości. Zaproszeni goście będą mogli wykonywać zdjęcia z zabawnymi rekwizytami jak na przykład okulary, peruka i inne atrybuty, które oferują fotobudki. Tak powstałe zdjęcia można wklejać do książki lub na klamerce zawiesić na sznurku przymocowanym do na przykład drabiny.

8. Rustykalna skrzynka – tu goście wpisują się na kolorowych kartkach, które są umieszczane w skrzynce z wydzielonymi drucikami miejscami. Całość skrzynki jest zamykana i prezentuje się doskonale.

9. Korki do wina – wystarczy nazbierać dużo korków przed weselem jak i w jego trakcie. Można włożyć je do dużego naczynia i w takim wydaniu będą doskonale prezentować się w Waszym mieszkaniu tuż po weselu.

10. Monogram z podpisami – jest to kolejny pomysł, który może zostać dekoracją Waszego domu. Może to być pierwsza litera waszego nazwiska lub imienia. Najlepiej będzie prezentować się w wydaniu z drewna i jest niestandardowym podejściem do tworzenia księgi gości.

11. Winylowa księga gości – jest to idealne dla fanów muzyki i vintage. Jeśli macie kilka takich płyt, to możecie pozwolić gościom na napisanie na nich ciepłych słów i zostawienie autografu. Taka pamiątka będzie towarzyszyć Wam podczas odsłuchiwania płyt i przywiedzie na myśl wesele.

12. Drzewko z odciskami palców – jeśli masz uzdolnienia plastyczne, to możesz pokusić się o stworzenie plakatu na którym goście będą mogli wpisać się używając odcisków palców. Wystarczy kupić kartkę i namalować drzewo, konarami. Goście zajmą się tworzeniem korony drzewa. Goście będą odciskali swoje palce zamoczone w kolorowej farbie. Podpisane odciski palców będą przypominały osoby, które były na weselu.

13. Podpisy na drewnie – jest to rozwiązanie dla osób lubiących styl rustykalny i naturalne materiały. Na weselu umieszcza się kawał drewna, aby goście mogli złożyć na nich swój podpis umieszczając przy tym kilka ciepłych słów. Po tym kawał drewna można wykorzystać jako na przykład ławkę w ogrodzie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =